bugün

ankara üniversitesi hukuk fakültesi’nde insan hakları dersi veren prof. dr. anıl çeçen'in beyanıdır. öyle ki güneydoğu'da insan hakları hukukunun artık önemini yitirdiğini, savaş hukukunun uygulanması gerektiğini savunur.

--spoiler--
güneydoğu’da yaşanan teröre artık biz normal koşullarda insan hakları açısından bakamayız. savaş hukuku açısından bakmak durumundayız. devletin egemenliğini göstermesi gerekir, kürt ailelerin 10 çocuk sahibi olmasını eleştirerek, doğum kontrollü uygulansın.

“Neden bugün Türklere yönelik bir doğum kontrolü yapılırken Doğu Anadolu’da yoksul Kürtlerin 10 tane çocuğu var? Ben araştırdım. Baktım ki, Dünya Bankası fonlarından bunlara para yardımı yapılıyor. Burada bir plan var”
--spoiler--
ironik ifade. ifade sahibinin insan hakları profesörü olmasıdır ironik olması.
buradan cevap veriyorum : kısırlaştırılsalarda, çocuk sahibi olurlar.
(bkz: taşaklı kürtler)
hindistan'da kısırlaştırma vardır.
hindistan'dakiler uygulamadadır önce onlara laf edin.
öğrenin bakalm başarı oranı, etkileri nelermiş.
sonra bu adamın söylediklerini tartışalım.
kendisi add'nin de başkanıydı yanlış hatırlamıyorsam. işte solcu geçinen sözde kemalistlerin bilinçaltındakilerin en basit dışa yansıması. aile planlaması, doğum kontrol eğitimi hatta hepsini geçtim ilkokul lise ne zaman geldi de bu insanlar bilgilenecekti. orayı yozlaştıran oranın insanları değil bizzat cahil bırakan devletin ta kendisidir.

ayrıca aileler yaptıkları çocuklar karşısında devletten bir ücret talep etmiyorlar ve aralarından nice büyük insanlar, alimler çıkıyor. sizin o el bebek gül bebek büyüttüğünüz "berkejan" 2 yıllık bile kazanamazken, 7 ailenin son çocuğu olan "ahmet", "mahmet" tıp fakültesi, hukuk fakültesini kazanıyorsa meselenin asıl kaynağı çocuk sayısında değil ondan daha ilerisinde, indirilmiş perdelerin arda kalan tarafındandır.

insanlık 21. yüzyılda ancak faşizmle bu kadar alçalabilir, uygulanmasını demiyorum bunları düşünebilmek de ne kadar hastalıklı bir ruh yapısına sahip olduğunun göstergesi, yazık çok yazık...
(bkz: kısır)

(bkz: çiğköfte)
edepsiz ve çağımıza hiç mi hiç uymayan bir öneri ifadesi.
yaptığı işin sonucunu, yaptığı o kadar çocuğa nasıl bakacağını, karnını nasıl doyurup, nasıl okutacağını düşünmeyen insanların ve bunu yapanların büyük çoğunluğunun kürt asıllı olduğu bir ülkede alternatif bir doğum kontrol yöntemi.

(bkz: devlet bize bahmiyir)
ülkenin hali düşünüldüğünde akıllara gelen ancak gerçekleşme ihtimali uzak olan öneridir. anıl çeçen kürt nüfusunun türk nüfusunu geçeceği gerçeğinden de yola çıkmış olabilir ancak ben tutuyorum kendimi ve şunu demek istiyorum:

sadece kürtler değil, bakamayacağı sayıda çocuk doğuran herkes kısırlaştırılsın. e bu ülkede çocuk yetiştirmek zaten çok zor olduğundan * hiç kimse çocuk doğurmasın o zaman. tespite gel.
adamın ifadesinde "kürtler kısırlaştırılsın" diye bir söylem yok ki. "doğum kontrol yöntemleri" uygulansın demiş. mesela prezervatif nedir? ne işe yarar? ile başlayacaklar. ve maddi durumu çok iyi olmamasına rağmen 10 çocuk yapma cahilliğinden başka türlü kurtulamazlar.

doğum kontrolü ile kısırlaştırma aynı şey değildir.
En sevdiğim başlık .
Herkesin iyiliği için ahaha.
Doğuda pkk olayları var diye doğudaki insanları genelleyerek önyargıyla yaklaşarak böyle bir öneride bulunmak insanlık dışı bir davranıştır.
(bkz: Nasıl insan olurum)

Sorusunu akıllara getiren başlık.
Bak sen beyinsizler sürüsüne bak.

Sokakta iki lafı bir araya getiremeyen tipler klavye başında asalım keselim sürelim diyor.

Babası internet faturasını ödemese sözlüğe giremeyecek tipler burada ahkam kesiyor ya lan.
Sayın cumhurbaşkanımız en az üç diyor.
Kürtler suriyelilerle evleniyor son bir kaç yıldır. iki ırkın da tek bildiği üremek olduğu için hızlı bir şekilde kırma ırk oluşmaya başladı. Düşünsenize, Kürt ve Suriyeliden olan çocukları..
allah in gazabı bu olsa gerek.
doğuda pkk var diye her insanı aynı görmek nasıl bi şerefsizliktir ulan böyle yaparak bölersiniz zaten ülkeyi sizin gibi gerizekalılar olduğu sürece bi sikim olmaz bu ülkeden bende kürdüm gel beni de kısıtlaştır o zaman şerefsiz seni her kürt pkk lı mı lan şerefsiz kopekler sizin böyle yapmanız ülkeyi bölmeye yönelik ilk sebep zaten şerefsizler...
suriyeliler ile birlikte yapılması gerekendir. doğum kontrolü yok nüfus planlaması yok yap 15 tane çocuk sal ortaya geleceğin serseri, gaspçı ve katillerini yap laf söylenince "biz de bu vatanın evladıyız" edebiyatı. evlatlar analarına destek olur köstek değil.
artık başımızda bir de suriyeliler var. onu da dikkate alın derim.

adamlar kürtleri bile geçti mk!
meselenin böyle çözüleceğine inanmak bildiğiniz gerizekalılık. kimi kısırlaştırıyorsun? karşında kobay hayvanı yok.
bu tip sorunlar ancak eğitimle çözülebilir kanla, vahşetle, yasakla, faşizan söylemlerle değil.

edit: ilk entryi okuyup troll başlığı sanmıştım. bir profesörün fikriymiş. bu çok daha feci.
eskiden tek derdirimiz bir kürdün bir kürtten onlarca çocuk yapmasıydı. şimdi bunlar suriyelilerden de onlarca çocuk yapmaya başladı.

tehlikenin farkında mısınız?
hala "çare bu değil eğitim verilmesi" diyen hümanist polyanna lar avr inanılır gibi değil. arkadaş siz anlamıyorsunuz heralde bu adamlar eğitimi almıyor, dnalarında eğitilebilme mevcut değil bırakın bu solcu humanist vatansever ayaklarını azıcık vatanperver olun.
nereye imza atıyoruz?
Bu konuyu savunan yazarlara sormak istediğim şudur: Kürtler, pkk yı savunup, hdp ye oy vermeseler; Ayyıldızlı bayrağı kendi bayrakları olarak görüp gittikleri batı illerinde onun bunun bahçesini, balkonunu bok etmeseler, dövüş kavga çıkarmasalarda mı?

Eğer buna rağmen bu fikri savunuyorsanız siz ırkçısınız kardeşim. Şayet böyle oldukları takdir de ara da bir sorun kalmayacaksa gerçekten siz o adamlardan bıkmışsınız.
Kürtlerden cok siyasal islamcıların kisırlastırılması gerekir
gene beyni ni
kulanabilen kürtle anlaşmak kolay ama yobaz la olmuyor.
Be qardes bide gucleride yetmeyince ve ya g.tleri zora düstügünde mukemmel bi omurgasizlık
gösterip
Davalaridan dönebiliyolar
Bide bunlarin radikal islamcilari bukunurki bunlar
daha tehlikeli ve
Ahmaklarıdır.
güncel Önemli Başlıklar