bugün

anadolu'nun batı tarafında yaşayıp, bir aylık elektrik faturası bile ödenemedi diye, sorgusuz sualsiz elektriği kesilen hatta devamında icraya verilen vatandaşın asla haksız olmayacak isyanıdır.

bence tüm türkiye tarafından genel bir protesto olarak uygulanmalıdır.doğu ve güneydoğu'nun bazı bölgelerinde yaşayan arkadaşlar, tüm elektrik,su ve benzeri faturalarını ve de diğer vergilerinin tamamını ödemeden biz de ödemeyeceğiz demelidir tüm türkiye.

bakalım devlet o zaman bu beleşçilerden herbirini kanırta kanırta söküyor mu sökmüyor mu.

bu ne piçliktir lan, hem sülük olacan hem isyankar.

aslında önce sizi böyle şımartanları ele almak, sonra da sizi birer birer onların üstüne dizmek lazım ama neyse.
katıldığım isyandır ancak ödemezsen götünden kan alıyolar burda. son ödeme tarihinin geçtiği daha ilk gün gelip kesiyorlar mal gibi ortada kalıyorsun. son ödeme gününü unutup da kestirince elektriğini hemen gidip ödüyorsun ama hemen gelip açmıyorlar *

ek olarak boş arazilere tarım desteği diye trilyonlarca lira alıyorlar geri ödemesiz. bir de utanmadan devlet bedava para veriyor niye çalışalım diyorlar. evet bu bizzat yaşanmıştır uydurma da değildir.
Devlet türk vatandaşını gerekirse sike sike o faturayı ödemeye mecbur eder. Kürt kardeşlerimiz! başka. onlar özerk mürteci hem. Sikseler de ses yok, sonra faşist olursun, neyine lazım.

Nasıl entel olabildim mi göt laleleri?
(bkz: elektrik faturası ödemeyen kavim olarak kürtler)
yaşadığığım bir olayı anlatayım;
adama diyorum sana 100hp motor yeter, adam bana yok illede 150hp olsun diyor. 100hp alırsan elektriği daha az harcar az fatura ödersin, adamda pis bir gülümseme komşuda 150hp var ben ondan aşağı kalırsam olmaz birde elektrikçiler buraya gelmiyor fatura için,
alayı kaçak kullanıyor.