bugün

Tarafsız Bölge programına bağlanan Aile Hekimi Dr. Seda Sezer'in kürtaj hakkındaki yorumu.

http://gundem.milliyet.co....2012/1547478/default.htm
devletin çocuğa bakmasından daha mantıklı bir çözüm.
(bkz: kısasa kısas)
umursanmaması gereken aile hekimidir. götü boklu aile hekimi laf etti diye tantanaya gerek yok bence. kim takar aile hekimi seda bilmem neyi. o fikrinin bir önemi yok normal bir insan sonuçta. her sikkoyu ciddiye almamak lazım.
doğur da nasıl doğurursan doğur amk!
lan sanki nüfusumuza kıran girmiş, bu nasıl çarpık bir zihniyet!
doğru bir sözdür. en ileri olan ülke abd bunu uygulamaktadır.
bence duyulabilecek en güzel yöntem. böyle bir bakan lafına böyle bir aile hekimi cevabı aliyyülala. tebrik ettim. türkiye'ye gel.
öldürsün bence de. hatta eli değmişken kadın düşmanı manyaklara da bi el atsın. sonra da isteğine göre çocuğu aldırsın yada aldırmasın önemli değil.
bu video izlenmeden ve kadının aslında ne dediği dikkatlice dinlenmeden yorum yapılmamalıdır. "doğmamış çocuğu öldürmekle tecavüzcüyü öldürmek arasındaki fark ne" diyerek çocuğun öldürülmesini doğru bulmadığını açıklamaya çalışmıştır. ama medya işte işine geleni cımbızlama alışkanlığından vazgeçemeyecek vesselam.
(bkz: http://videonuz.ensonhabe...zleriyle-studyo-buz-kesti)
Kızmayın kısmen doğru. Şimdi 10 haftalık bir bebek artık bir kişidir. O'nu öldüren katildir. Tecavüzcünün cezasını neden masum bebek çeksin. Tecavüzcü öldürülsün mü? Bence yasa o şekilde değişsinki, bir adam bir kadına tecavüz ettiyse, cezası idam olsun. Bebeğin ne gühahı var?
bu cümle neleri söylüyor alt alta dizelim;

1. idam cezasına karşı çıkan insanların neden bu cezaya karşı çıktıklarını bilmiyorum.
2. din bezirganlığı yapıyorum ama cinayet teşvikçiliği yapmaktan da geri durmuyorum.
3. fetüs ve birey arasındaki farkı bilmiyorum. kişilik hakları nedir, ne zaman başlar, ne zaman sonlanır? konu hakkındaki evrensel hukuk kabülü neyi, neden söylüyor bilmiyorum.
4. sikeyim hipokrat yeminimi
5. insanın kendi üremesini kontrol etme hakkının ne demek olduğunu bilmiyorum. böyle bir hakkın neden var olduğunu anlamıyorum.
6. bir insanı tecavüz gibi, ruhta yaşam boyu silinmeyen bir tramva ile sahip olmak zorunda bırakıldığı çocukla yaşamasını ona reva görüyorum.

bu cahillikte biri ile aynı toplumda yaşamak başlı başına bir utanç vesikasıdır benim için.
ilk bakışta yiğit özgür karikatürü sanılan öneridir.