bugün

Bin yıllardır süre gelen dostluktur.
yıllardır bazı zihniyetler tarafından bozulmaya çalışıltır. Ama unutulmamalıdır ki çanakkale savaşında da günümüzde de omuz omuza çatıştığımız tek devlet tek millet olduğumuz gerçeği.
ırk, din, dil, renk farketmeksizin tüm insanlar dost olmalıdır, fakat bazı şerefsizler ki kendi ırkını üstün görür bu partizanlığın sonu şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada hüsranlıkla bitecektir.
türkiye halkı içinde yaşayan tüm halkların dostluğunun bir parçası. bölücüye karşı olanların dostluğu.
türkler kürtler ile bin yıldır kardeş ise ermeniler ile iki bin yıl bizans ile üç bin yıl çinliler ile beş bin yıl kardeş olmuş oluyoruz kabul mu?
bireysel olarak görülmesi olağan, toplumsal olarak gerçekliliği olmayan durumdur. Dağda Türk askerine kurşun atan her ne kadar inkar edilse de kürtlerdir. Tutup da karakollara sadıran bolivya dağlarından gelen gerillalar yahut meksika kartelleri değil. içimizden adamlar, kürtler.
Varolan dostluktur.
Elektrik faturaları ödenmedikçe Olmayacak dostluktur.
kürt böreğinden ibarettir. pudra şekerine bağlıdır
bu ülkenin türk, kürt, laz çerkes, gürcü ve diğer etnik kökenlerle birlikte bağımsızlığını kazandığını bilmeyen ya da bu durumu o nohut kadar beyinleriyle idrak edemeyen zır cahillerin zoruna giden dostluktur.
bir insan neden kanın durmasını istemez? neden düşük yoğunluklu bir savaşın sürmesini ister? cevap basit: mal olduğu için, nemalanacak, tutunacak dalı kalmayacağı için.

az önce geri zekalının biri bana vatan sevgisi öğretiyor mesela. allahın ergeni gelmiş damarlarında dolaşan kandan bahsediyor. la mal, benim damarlarımda da türk kanı dolaşıyor ama sizler gibi kansızlık yapmıyorum ben. pkk terörü yüzünden 10 milyonu aşkın insanı öldürmekten, katletmekten bahsediyor vicdanlarına soktuklarım. kendilerini eleştirenlere de "soysuz" diyen amk salakları.

bu kadar salak, mal ve dangalak olduğu sürece ülkede, olmaz bu.
Bizim atalarımız kurtuluş savaşında savaşırken kürtlerin ve arapların cepheden kaçıp atalarımızın mallarına konduğunu bilmeyen cahil mankurtların beyanı. Birde tüm etnik döküntülerle birlikte kurtardık vatanı diyor bu tip gerizekalılar birde.

ırkçılık zeka ve eğitim gerektirir. cahil adam ırkçı bile olamaz.
Prof. dr. ilber ortaylı.