bugün

kürtler...
evet yüzyıllardır birlikte yaşadığımız ama türlü haksızlıklar ettiğimiz kardeşlerimiz...

bu ülke nüfusunun yarısını teşkil eden unsur.

onları yüzyıllarca yok saydık, kürt olmadıklarını iddia ettik, asimile etmeye çalıştık.
oysa hepimiz çok iyi biliyorduk ki onların da bir tarihleri vardı.

bazılarına göre 3000, bazılarına göre 5000, bazılarına göre 10.000...bana kalırsa 10.000'den çok daha öncesi...

bugün pek çoğumuz artık eminiz ki yazıyı, ateşi, matbaayı, barutu, pusulayı, midye dolmayı ve kaçak elektrik kullanmayı kürtler buldu.

onların da bir tarihi var.
sahiplenilmeyi ve yazılmayı bekleyen.
(bkz: dede hewar hikayeleri)
(bkz: serhildan ve argonotlar)
(bkz: porto riko cephesinde kürt kayıpları)
(bkz: grönland cephesi yolunda torpillenen kürt bölüğü)
(bkz: spartaküs trakya lı değil kürttür)
(bkz: bir kürt kahramanı olarak taras bulba)
(bkz: ergenekon destanı değil xergenexon)
(bkz: baran ve kırk çerisi)
(bkz: hz muhammed kürttür)
(bkz: dostoyevski nin kürt olması)
(bkz: masonluğu bulan kürtlerdir)
(bkz: 5000 yıllık kürt piramitleri)
(bkz: iskender in anadolu yu kürtlere emanet etmesi)
(bkz: tekerlek bir kürt icadıdır)
(bkz: latin harflerinin aslında kürt alfabesi olması)
(bkz: hitler in blitzkrieg i kürtlerden çaldığı gerçeği)
(bkz: kızılderililerin aslında kürt olduğu gerçeği)
(bkz: oedipus gerçekte bir kürt kahramanıdır)
(bkz: kral midas ın kürt olduğu gerçeği)
(bkz: sentorların kürt olduğu gerçeği)
(bkz: vandallar aslında kürttür)
(bkz: ateşi ilk kez kürtlerin bulduğu gerçeği)
(bkz: molotof kokteyli bir kürt icadıdır)
doğru bir önermedir. artık 12 eyül rejiminin beyin yıkamalarına, resmi tarih şişirmelerine son vermenin; en azından kürt denen , kürtçe denen şeylerin var olduğunu halka itiraf etmenin, anlatmanın vakti gelmiştir.

(not : ayrıca sözlükte kürtlere hakaret maksatlı körüklenen kürt düşmanı tarih geyiklerini bitirmenin vakti de gelmiştir.)
eğer kürt tarihi yeniden yazılacaksa,
kürtlerin anlı şanlı milli destanlarına
mutlaka yer verilmelidir.

(bkz: ilk kürt destanı olan dövlet bizö bahmiyir destanı/#14511483)
evet, yeniden yazılmalı ve aynı anda ironi yapayım derken sıçılmalıdır. komik olmaya çalışmaya gerek yoktur zaten ister istemez komik duruma düşülmektedir.
lüzumsuz istek bildirimi. nasılsa bitmek üzere, bitsin, özetini yazarız.
(bkz: 47 bin yıllık kürt tarihi)
Çok uzun sürmeyecek istektir. (bkz: Kaçak elehtirigin icodi)
farklı bir önermedir, her fikre yaklaşılması gerektiği şekilde bu fikre de bilimsel ve tarihsel eleştirilerle yaklaşılmalı.

ayrıca; halen ana dilleri kürtçe olan bireylerin sonradan zar zor edindikleri belki de zorla edindirildikleri türkçeleriyle dalga geçilen kürtler, bu saçmalıklara artık bırakın kızmayı, bu saçmalıkları siklememektedirler.

ve yine ayrıca; sonradan edindikleri ingilizceleriyle konuşmaya çalışan ama başaramayan yurdum insanı gözlemlendiğinde, cloth'a külot olabilir mantığıyla yaklaşan zekaları dikkat çekmektedir. bu girdi hiç bir şekilde siyasi bir amaç gütmemekte olup, sadece bayat esprilerle, hatta kendi yaptıkları kürtlerin bozuk türkçelerini yazıya dökme çabalarına gülmemelerine ithafen ergen, sivilceli ve bilinçsiz faşistlere yazılmıştır.

saygılar.
nerden başlasak yazmaya acaba. uyuşturucu satıclarından mı, kerhanelerden mi, pis kokmalarından mı, yediği kaba işemelerinden mi, nezaket nedir bilmemelerinden mi, on kişi olup bir kişiye saldırmalarından mı, eşcinselliğe yatkın olmalarından mı.

bu tarih acı , şiddet, ihanet ve olabildiğince sakil.
(bkz: kürtlerin aryan olması).
(bkz: kürt tuvalet kültürü)
ben yazdım diskete kaydettim arkadaşlar. isteyen gelsin alsın.
tanım : bir öneri.
hangi devletin arşivi kullanılacak sorusunu düşündüren öneri.
marabalık tarihi hususunda bize ışık tutacak tarihtir.
(bkz: tekerlek bir kürt icadıdır)
Bak yine dayanamadım kahkaha attım.*
bayrak topraklarda dalgalandığında tarih kendiliğinden yazılacak,zılgıt sesleri dağlarda yankılanırken,petrol fışkıran kuyular etrafında halaylar çekilecek,işgalciler ülkeyi terk edecek,tüm şehitler bir kez daha saygıyla anılacak,şehitlerimizin isimleri dağlara altın harflerle yazılacaktır.
(bkz: hz adem in baba tarafı kürttür)
neden faşist troller türüyor anlamıyorum ki arkadaş, neden yani ?
(bkz: yakari kürttür)