bugün

Matematikte ki çözümsüz sorular gibiler, bu sorunun da çözümü yok böle gider.
içlerinden pkklıları çıkarmak ve ve bu pkklıları ya kurşuna cizmek ya da hapse atıp ömür boyu süründürülmelidir. Geri kalan kesime de gerçekte verilmesi gereken tüm hakları vermek. pkk varken hak verilince görüldüğü gibi bu hakkı pkk onlara kazandırmış oluyor.
Bir kardeşiniz olarak cevap veriyorum.

Verin gitsin kardeşim. Çok mu lazım size şırnak hakkari.. Hangi biriniz ilerde yaşamayı düşünüyorsunuz buralarda ? Bölücü kürtler için de mübadele yapın. Mis gibi.
yaklaşık 30 yıldır beylerle bulunamamıştır.

kadınları devreye sokmanın zamanı gelmiştir. özellikle de mağdur olan anneleri.
bizi yönetenlere çözüm bulmak lazım önce. toplum mühendisleri, bakanlar, çalanlar, satanlar ve saire. sonra bir ırkla ilgili sorun kendiliğinden hallolur.
kürtlerin olmaması. böylece olmayan bişiyin sorunu da olmaz. *
paraya kıyıp hepsini mars'a gönderelim. Temiz dünya temiz toplum.
her türlü düşüncenin özgürce tartışılması , vatan toprağında yaşayan kimseye ayrımcılık yapılmaması için gerekli tüm adımların atılmasını destekliyorum
lakin memleketin bölünmez bütünlüğüne kast eden kim varsa sebebi ne olursa olsun yok edilmeli
yılanın başını kucukken ezmeyıp bu gunlere gelmesıne hızmet eden kım varsa kendı kanlarında bogulmalarını dılıyorum
mesele kurt meselesı degıl pkk meselesıdır , eli silah tutan hiçbir örgüt siyasi şekilde temsil edilemez. silahlı örgüte sahip çıkan siyasi örgüt artık terör örgütüdür ve ikinci paragrafa tabidir.
buyuk ortadogu projesıne baskan olacağım hayali ile kandırılanlar buyuk ermenıstan yada kurdıstan hayalıyle kandırılanlar kadar vatan haınıdır.
savas cıgırtkanlıgı yapmıyorum lakın savas ıkı ulke arasında olandır. bu dupeduz şizofrenlerın hayallerı ugruna feda edılen vatan evlatlarının heba edilişidir.
(bkz: ben kaçarsam ben kurtulurum)
Nüfus mübadelesi olmalıdır ırak ve dolaylarında yaşayan türkmen kardeşlerimizi ülkemize bu soysuzları mezopotamyalarına göndermektir elbette burda kürt diye bahsettiklerim zihniyeti bozuk Piç kuruları.

Veya 1915'te ermenilere uygulanan tehcir kanunu tekrar çıkarılmalı o zaman bile 450.000 vatan haini soysuz ülke dışına çıkarılmıştı bugün neden olmasın nerelere giderlerse gitsinler kobani mi? iran topluluğu olduğu için iran mı? Yoksa barzaninin yanına mı? Sikimizde değil bu orospu çocuklarının bu topraklarda nefes almaya hakkı yok.
bulgur ve soğanı yasaklamak. bak bakalım kürt sorunu kalıyormu.
kibrit suyu.
asmak, kesmek, kelle uçurmak, terörizmden halkı korumak.
kürtleri geldikleri yere, ıraka yollamak çözümdür.
özerlik isteyen doğuda kalsın. istemeyenler bu tarafa gelsin. sonra isteyenlere bi bomba. tertemiz.
keşke pkk sorununa çözüm önerileri deseydin sayın yazar.
hdp ye oy veren herkesi ırak a sürmekle çözümü gerçekleştirmiş oluruz.
bacaklarını kesip ırak'a yollayın. hayır öldürmeyin. hepsini gazla zehirleyin. ya da misket bombası.
empati kurmak oturup adam akıllı konuşmak herkes eteğindeki taşları döksün.
bu işler akillerle sinema artistleriyle çözülecek problem değil.
bölgedeki unsurların PKK'yla ilişkisi olmayadığı açık olan bir grubuyla oturup adam akıllı konuşmak gerek. bir yandan da PKK operasyonlarını hızlandırmak gerek. YPG gibi gençlik yapılandırılmalarını çökertmek gerek. bölgeden çok büyük bir destek almaya başladı PKK. Iğdırdaki bombalama olayında devletten maaş alan muhtar bile bombalamayla ilişkisi var. ayrıca PKK cenazelerinde nasıl kalabalıkların olduğunu da görüyoruz. Murat Karayılan çözüm süreci boyunca hakkarinin %90'ı bizim kontrolümüzdeydi diye açıklama yapmış. propagandadır desek de yalan olur porpaganda değil desek de. ortada bir şey bu. çünkü orada pkknın yol kontrolleri yaptığı da bir gerçek. ben de bunlardan birine küçükken denk geldim malesef. apoşun doğum günün de mezramıza yakın bir kasaba alayı pkklı itlerden oluşur hiç sevmeyiz, peşmergenin kimlik kontrolü yaptığı bir kutlamaya dönüşmüştü.

yani devlet otoritesini iyice kurması lazım orada. gelip burada hümanist naraları atıp 1990'lara mı dönelim demeyim. dönmeyelim eyvallah. şimdi görüyoruz 6-7 ekim olaylarında isyana nasıl kalkıştıklarını. iş ciddiye bindi. Devlet açıkça ister kontgerilla kurar ister el altından istihbaratla pkk yanlısı çıkanların evlatlarını eğitimden sağlıktan mahsur bırakır bu iş öyle çözülür.

ya da iyisinden topluca o bölgeden PKK'ya destek kesilir ve orada ki halk topluca eylemler yapar PKK'ya karşı o zaman deriz iyi bunlar bizimle diye. ispanya'da ETA tren bombaladı diye Bask Bölgesinde tepki eylemleri arttı şu an ETA'dan ses çıkmıyor. ispanya gibi otonom yapıyı türkiye kaldıramaz ama onu da belirteyim.

mahalli idare içinde bölgesel güruhlar kendilerini yönetebilirler ancak ülke üniter yapıda kalmak zorunda. nedeni de açık, Kuzey Irak ve Rojava denen Kuzey suriye'de k*rdistan parçaları lafı açıkça geçiyor. ve eğer ki rojhilat dedikleri siirt şırnak van gibi yerlere otonom verilirse bunlar referandum bahanesiyle merkezden kopmaya başlarlar.

sonuç olarak; o bölgede ki insanlar ya PKK'ya karşı devletle hareket edip desteği kesecekler. ha diyebilirsiniz orada pkk tehdit ediyor en başta dedim devlet istihbarati olarak YPG gibi güçleri önce temizleyecek diye... ya da devlet orada kontgerilla gibi hareketlerle ve ağır radikal politikalarla PKK'ya desteği ortaya çıkanları vatandaşlıktan atacak. bu kadar basit. sonra orada ki aşiret lideriyle bir araya gelip; siz kendi içinizde isterseniz dilinizi konuşun kültürünüzü yaşayın ancak vatandaşlık sınırınızı bilin diyecek. Vatandaşlığınız Türk'tür. Resmi eğitim diliniz Türkçedir. Mahkemede ben Türkçe bilmiyorum diyerek etnisite hakkına yol açacak davalara girmeyin tercüman getirilir. Ancak çocuklarınız Türkçe öğrenmek zorundadır. Kimliğiniz etnisite olarak ne sikim olursa olsun siz eğer ki bu devlete bağlıysanız vatandaş olarak sınırınızı bileceksiniz. diyecek. Baskıcı rejim kurduktan sonra PKK'ya destek artar diye zırvalayan solcu veya liberal tipler varsa cevap şu; baskı kurulmadığı halde o bölgede halen destek artıyor mu ? Artıyor. O zaman baskı gerek.

k*rt sorunu diye bir şey de olamaz. o sorun tamamen birilerinin kendi içinde hakkı olmadığı halde "benü tanüyün lo" diye çıkmasıdır. bu bağlılık sorunudur bana göre. Biri üst kimliğim olamaz diye çıksın saygı duyarım. k*rtlüğümü tanıyın demeye götürecek söylemler edinirse mecburen ona da açıkça senin bu ülkede tek şeyin vatandaş olmak deriz.

son olarak genel çözümü tanımlayan tek söz;
"Ben TÜRK değilim, benim kimliğimi tanıyın" diyene yapılacak bir tek şey vardır: Onu TÜRK sayan NÜFUS KÂĞIDI'nı, yani KiMLiK belgesini elinden alıp, "Tamam, şimdi istediğin kimliğe bürün, git kendine başka bir yer bul," demek!.." - Mehmet Esat Bozkurt
göt yalamayı bırakıp taş devrine gönderdin mi tak diye çözülür.
(bkz: Kürt kızları ile evlenmek)
Öneri möneri getirmesin abi kimse. Adamlar vicdan yoksunu. Öldürmeyi eziyet etmeyi hobi haline getirmişler. Her iyiliği teper bu caniler. Sözüm Kürtlere değil,Kürtleri kullanarak prim yapan teröristlere. Eğer ki sen tc vatandaşı adı altında yaşıyorsan o bayrağa saygın olacak. Yok öyle ülke içinde ülke falan kurmak.
kurt sorunu diye bir sey yoktur. pkk sorunu vardir.
Teröristler için idam ve terörle etkili mücadele. Bak bakalım kimse dağa çıkmaya kalkışıyor mu?

Edit: neyi eksiliyorsunuz kardeşim, teröristle pazarlığa mı oturalım? Soykırım mı yapalım Kürtlere? Uçuk fikirlerle kirletmeyin burayı.