bugün

kendi meşruiyetini ötekileştirilen bir halkın başkalığı üzerinden var eden hastalıklı bir ırkçı söylemin tersine çevrilmiş doğru hali.

ayrıca; (bkz: kürtler ve genetik açıklamaları/@metalycra)
'abi, ben bissürü yolla devleti sömürdüm, polis de beni gözaltına aldı. sorunlu bu türkler..' diyebilecek insan söylemidir.
sözlükteki yeni teröristimizi gösteren tespit!
genetik mutasyon geçirmiş kodu bozuk insanların ürettiği ilginç tespit.
(bkz: bsg)
- ne diyon abi bu kürt sorunu için
* sorunlu abi bu türk hakatten
- kürt diyorum abi ne türk'ü
* başbakan diyorum sorunlu diyorum
- hmmmmm
(bkz: her türlü türklere taş atmak)
sınırdışı operasyon yapmak için amerikadan izin isteyen, cevabı bekleme süresi içinde ölen şehitlerimizi tınlamayan, pkk nın başı olan apo'ya sayın(!) diye hitap ederken şehitlerimize kelle diyen bir başbakanımız olduğunu düşünürsek evet, doğrudur. kürtler(sadece pkk ya destek veren kesimedir sözüm) gayet normal davranmaktadır. tabii ki bu boşluktan faydalanıp saldıracaklardır. sorun bunların olmasına izin veren türktür: (bkz: recep tayyip erdoğan)
sorun temelde ne kürt sorunudur ne de türk sorunudur, sorun faşist ittihatcılardan yönetimi bir türlü temizleyememektir. sanırım 3 muhteşem dava ile, üniversite sahibi uyusturucu kaçakçılarının, onları polis nezaretinde iken ucagın kapısına kadar ugurlayanların, avukatlıgına soyunanların, bu ülkeyi yönettigi görülünce mesele ne kadar vahim anlaşılmakta sanırım, hani 6 kere gidip 7.yi geri gelen var ya o işte, neden tüm darbelerin ona yapıldıgını anlamamak için ahmak olmak lazım.
"sorunlarım var" diyorsan vardır elbet.
- "Savaş!" diye bağırıldığında sesini çıkarmayan, çocuğunu bir savaşa göndermeyi sorgusuz kabul eden biri "Barış" dendiğinde kendini sokağa atıp gösteri yapmaya başlıyorsa, işte, "Türk sorunu" denen şey budur. -
Murat Belge

http://taraf.com.tr/makale/8158.htm
kürt sorunu yoktur kart kurt sorunu vardır.
sorunlu bir insan tarafından ortaya atılmaya çalışılan aslı astarı olmayan tespittir.