bugün

hepten kafa ziken arkadaştır. hem aslını inkar eder hem de başkasının milliyetçiliğini yapar. kültürsüz boş bir beyindir. bir türk'ü bile çileden çıkarabilir. bi settir git yüzünü yıka demek yerinde olur.
"Siyahi kökenli amerikan milliyetçisi" kadar normal bir olaydır. Bir insan kendini nasıl hissediyorsa öyle ifade etmelidir. başkalarına bok yemek düşer.
türklüğün üst kimlik olduğunu kavramış kişidir.
evet almanya'da yaşayıp türklüğünü inkar eden ve alman milleyetçliği yapan bir faşistten farksızdır. ordaki bu vatandaş, ben türkiye'de askerlik yapmam dediği zaman, şimdi ağzından salyası akan bu fanatik arkadaşlar o herifin gelmişini geçmişini bir güzel kalaylıyabiliyorlar.

not: ayrıca bu sözlük kafatasçı faşistlerin cirit attığı bir mekan, onu da anlamış oldu.
türkiye cumhuriyetine vatandaşlık bağıyla bağlı, kürt kökenli insandır.
kraldan çok kralcı olandır. kendini türklere ıspatlama ya da kabul ettirme adına çok daha fazla kelleci olan kişidir. tehlikelidir. neyi ıspatlıyorsun ki kardeşim. neyin derdindesin. ben seni kürt olsanda seviyorum ermeni olsanda seveceğim. etnisitenle değil adamlığınla gel bana.
uludağ sözlük'te de var bunlardan. zirve görüntülerinden anlaşılıyor kürt olduğu, ama burada en aşağılık şekilde türk milliyetçiliği yapıyor. gerçi türk milliyetçiliği kürtlere küfretmek olmasa gerek, biz buna ırkçılık diyelim.

bir nevi "ben de sisdenim, beni de aranısa alın" mesajı gönderiyor türk muadillerine. hüzünlü bir hal.
(bkz: objektif kimlik)
eli öpülesi arkadastır. Bugün türk olduğu halde milletine , vatanına sahip çıkmayan şerefsizler olduğu sürece elin kürdü çıkıpta ayrımcılık yapmayıp , yaşadığı ekmeğini yediği milleti ve o milletin çocuklarını sahipleniyorsa ne mutlu ona ..
Türk milliyetçiliğinin bu ülkeyi onlarca yıldır bir adım öteye götürmediğini göremeyip, asimile olmakla birlikte hangi mantık ile milliyetçi olmuştur ayrıca tartışılır. Bazı embesil ise türkiye cumhuriyetine vatandaşlık ile bağlıdır hebele hubele demiş. Bu kadar sığ ve malca yorumlar olabiliyor işte. Kürt olupta, türk milliyetçisi olmayan herkes bölücü değil mi.* hee bunu diyen saf türk olsa tamam diyeceğim ama o da değil. saf ama tam türk değil.*
"yaşadığı, ** ekmeğini yediği milleti ve o milletin çocuklarını sahipleniyorsa" ne mutlu ona olan arkadaşmış. besleme mi lan bu.
(bkz: ziya gökalp)