bugün

kürtten kardeş olmaz imtiyazlı ortak olur anca, böyle soru da sormaya lüzum yok zaten. sadece gidin az ötede oynayın artık amk diyebiliriz. yeter bu milletin sırtına kambur olduğunuz yıllardır.
ertugrul özkök'ün yine her zamanki gibi orduyu yalar,hükümeti yalar,sagı yalar ,solu yalar, bu yalakalıgını herkese niye yapar anlayamadıgım yazısı...
ertuğrul özkök'e iki çift sözüm var .

komşun olan kürt kardeşine zaten dokunamazsın onun da oğlu şehit olmuş , kürtçe ağıtlar yakmış türk bayrağına sarılı naş'ının üzerinde
vatan sağolsun diyebilmiştir . Dağdaki ile sen her kürt'ü bir tutamazsın . Onlar(dagdakıler ) eli silahlı birer katil ,bölücü terör örgütü militanları ... bu ülke de senelerdir her kesımden insan yıllardır
kapı kapıya oturuyor, sinsirilmiş benımsenmış bir beraberlik vardı
uyuyan yılanı uyandırdınız dış devletın yapmak ısteyıpte yapamadıgını sız yaptınız asıl şimdi ayrımcılık başladı sindirilmiş bastırılmış duyguları alevlendırdınız .istanbul gıbı her memleketten ınsanın bulundugu yerde herkes bırbırını kabullenmışken şimdi kürt , türk
ayrımı ıle nefretle bırbırlerıne bakmayı sagladınız terörü şehre ındırdınız . Senın kürt komşuma dokunmadım lafın var ya nereye gıder;

*bugune kadar dokunmadın şimdı dokun .
*boşuna oğlunu askere gonderdın bak gordun mu , bır hıc ugruna şehıt oldu ?
* alınan kararlar AKP ye oy veren kesımın zaferıdır .

Her insanın algısı farklıdır. Benı bu düşüncelere ittin , bır başkası da farklı düşünceler üretecektır . Sen ne niyetle yazdın bılmem

Sen ve senin gibi satılık adamlar sayesinde o dağdaki teroristler
amaçlarına daha da ulaşmaktadır. Bu yazdığınız yazılar AKP Hükümetini
başarılıymış gibi göstermek , beyin yıkamaktan başka birşey değildir .
Yavaş yavaş sindirilmesi için kaleme alınmış oyunun bır parcası bunlar.
Başarılı siyasetçiymiş , siz medyacılar satır aralarında o kadar
çok şey anlatmaya çalışıyorsunuz ki .. Anlayana .. AKP yandaşı medya
daha fazla pembe kalem yazılar istemıyoruz.
Kürtleri ağzına almaması gereken Ertuğrul Özkök'ün sözü. Zira kendisi kürtler hakkında en son laf edecek adamlardam biridir kendisi Aydın Beye methiyeler düzmeye devam etsin daha çok okunur.
kürtlerin de "bizim söylecek her söze verecek cevabımız vardır amma, bir söze bakarız söz mü diye, bir de söyeleyene bakarız adam mı diye?" * karşılık verebilecekleri durumdur.
ekrem dumanlı:

demokratik açılıma ve o çalışma sonrasında yaşananlara hep diyarbakır'dan bakmak yanlış. konya'dan, kayseri'den, edirne'den, çanakkale'den de bakmak gerekir. kanın durması şart. anadolu, otuz yıldır gördüğü al bayraklı tabutları artık görmek istemiyor.

"her şey çok iyiydi, aynen devam etmeli" demek vicdanları yaralar. aşırı milliyetçi söylemler kullanarak yangına benzin dökmek, büyük bir vebal altına girmektir. türk milliyetçisi de bilmeli ki, silah bırakıp dağdan inmek devlet tarafından uzun bir zamandan beri istenen ve beklenen bir sonuçtur. kürt milliyetçisi de bilmeli ki, bu ülkenin büyük çoğunluğunu tahrik ederek "barış"a kavuşmak imkânsızdır. başta dtp (ve tabii ki kürt aydınları) olmak üzere herkesin sorumlu davranması şart. kürt aydınlar devlete karşı nasıl "cesur tavır" takınabiliyorsa aynı şekilde stalinist metotlarla örgüte hükmeden liderlere karşı da aynı tavrı takınmalıdır. aksi takdirde "özgürlük, şeffaflık, demokrasi, eşit haklar" gibi lafların hiçbir kıymeti kalmaz. yani, pozisyon değiştirmek şart! çünkü türkiye eski türkiye değil; herkesi samimiyet sınavından geçiren kamu vicdanıyla karşı karşıya olduğumuzun farkında mıyız acaba?
siyasi ve ekonomik düşünceden yoksun asker veya sıradan insan mantığıyla yazılmış bir yazıdır. hala barışçıl bir ortam bekleyenlerin bu kadar naif olmasını anlayamamamıza yol açmıştır. bir insan topluluğu ne kadar çok parçaya bölünürse o topluluğun tüketimi o kadar artar. bu kürtlerin tanınmasının, kürt devleti kurulmasının, ortadoğuda yepyeni devletler, milletler ortaya çıkarılmasının ekonomik sömürünün yeni tekniği olduğunu anlayamayacak kadar aptalız sonuçta... analar ağlamayacak ya o bize yeter.
Genel yayın yönetmenliğini yaptığı gazetenin başına kızını tokmaklayan herifi spor yayınının başına getiren yani tayyip mantığınıyla hayata bakan ama ayrı köşede durduğunu söyleyen kaypak yalaka birinin yazdığı gereksiz iki çift söz.. tek istediği trajı arttırmaktır başarmışta!..
Bir TÜRK olarak Kürtlere soruyorum; ''Kürtler bu ülkeye ne vermiştir ?'' Kürtlerin, Türkiye'ye bugüne kadar ne katkıları olmuştur ? Sosyal, bilimsel ve sanatsal anlamda yaşamımıza neler katmışlardır ?

Kendilerini etnik kökenlerini ön plana çıkararak tanımlayan ve kendilerine verilmiş en büyük hak olan ''BU GÜZEL ÜLKENiN, TÜRKiYE'NiN VATANDAŞI OLMAK HAKKINI'' bir kenara iterek, etnik köken üzerinden ırkçılık yapmayı tercih eden bu kitle, bu ülkeye ne vermiştir ve bu sapkın anlayışla ne verebilir ?

Kürtlere soruyorum; neden terör sizde, beşik kertmesi sizde, kız çocuklarını başlık parası adetiyle adeta bir eşya gibi alıp-satmak adeti sizde, her türlü yasadışı işin altından çoğunlukla Kürtler çıkmakta, kapkaç sizde, gasp sizde, ''NAMUS CiNAYETLERi'' sizde, kaçakçılık sizde, uyuşturucu ticareti sizde, bu ülkenin vatandaşı olmayı sindirememek hastalığı sizde, vur-kır-gasp et anlayışı sizde, ÖZELEŞTiRi yapmamak sizde, nedensiz aşağılık kompleksi sizde, başına kuş pislese devleti ve diğer insanları suçlamak sizde, herşeyi devletten beklemek sizde, asimile edildiği yalanını söyleyip, 21. yüzyıl Türkiyesi'nde tek kelime Türkçe bilmeyen milyonlarca insan sizde, emperyalist devletlerin size sahte bir mazi yapıştırması neticesinde Anadolu'da hiçbir zaman varolmayan, sözde gasp edilmiş hayali bir anavatanınız olduğu yalanını yaymak yine sizde.

Bu ülkeye hiçbir şey vermeden, kaba kuvvet ve vandalizmle, terör ile toprak gasp etmeye çalışma ahlaksızlığı sizde, diyaloğu ve insani ilişkileri es geçip, yakıp yıkarak bu ülkeyi bölmeye çalışmak sizde, Avrupa'ya gidip Türkiye Cumhuriyeti ve onun şanlı ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında her türlü asılsız yalanları söylemek, bana işkence yaptılar, baskı yaptılar, dilimizi konuşamıyoruz, fırsat eşitliği yok gibi mesnetsiz yalanları söyleyerek siyasi mülteci statüsüyle o Avrupa ülkelerine kapağı atmak, bir parazit gibi yaşayıp oralarda da suç işlemek sizde, sizlerde....

Avrupa'da Türkiye'yi şikayet etmek sözkonusu olunca ''ben Kürdüm'' demek, ama cebinde Türkiye Cumhuriyeti kimliği ile Avrupa ülkelerinden herhangi birinde suçüstü yakalandığınızda ''ben Türküm'' demek üçkağıtçılığı sizde, çapulcu terör örgütüne her türlü desteği verip, demokrasi ve insan haklarından bahsetmek, ''şiddeti kınıyorum'' demek sizde, bu yalanları söyleyip bizleri de enayi zannedip, aptal yerine koymaya çalışmak terbiyesizliği ve alçaklığı sizde, bu ülkede yaşayan onlarca farklı etnik kökenden milyonlarca insan, etnik kökenleriyle ilgili en ufak bir sıkıntı çekmezken, özgürce siyaset yapabilirken, milletvekili ve hatta Başbakan bile olabilirken, verdiğimiz Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonucu elde edilmiş Cumhuriyetimizin kazanımlarını içlerine sindiremeyen sömürgeci, etnik soykırımcı, emperyalist devletlerin maşası ve tetikçisi olmak düzenbazlığı NEDEN hep sizde ?

Lütfen bu sorulara yanıt verin, tabii verebilirseniz. ..

Bu memlekete bugüne kadar ne verdiniz de, ne istiyorsunuz ?
kürt kardeşlerime iki çift sözüm var;

"ucu budaklı ıslak meşe odunu var, yer misin? yemez misin?"
ne kimse yendi ne de kimse yenildi. demokrasi kazandı he mi?

şehitlerimin mezarına konsunlar da ordaki suluklardan su içsinler diye, nice kuş içindi zaten bu savaş.

zaten medikal şirketlerde artık takma kol bacak satamayacaz, gazi olan askerlerimizdi bizim sektörü ayakta tutan diyolarmış.
politik düşüncenin eseri yazı. ne yendik ne yenildik kazanan türkiye oldu zırvalarından.
dağlar boşalmalı ve meydan sükünete terk edilmeliymiş. bak bak. ulan desene : kürt sorunu yoktur, kürtlerin bulunduğu her yerde sorun vardır. elektrik hırsızlığı, yeşilkart, vergi kaçakçılığı, çek senet tahsilatı, hırsızlık, uyuşturucu imali ve ticareti, helasız evler, nikahsız evlilikler, köpek piresi kadar çocuk, hazine arazisi yağması ve gecekondu, abisi öldüğünde yengesi ile evlenmeler, el kadar çocukları dedesi yaşındaki adamlara başlık parası ile satmalar, ağa ve şıh düzeni, eğitimsizlik, eğitimde okullarda hocaya posta koyan, müdürü tehdit edenler bu açılım ile azalacak mı sayın özkök. bunu yazsanaaa bee, bu konuları neden kaleme almıyorsun devekuşu ? Türk milleti olarak sabırlıyız, sabrediyoruz, boğaza çıktığı an gerekeni yapmasını biliriz.
peki bu yazıya acaba kendisi inanıyor mu ? bir terör örgütü ile anlaşma saglamak nedir bunu anlamış degilim hala. neyin peşinde bunu yazan kişi ? kürt komşumuza dokunmadık evet çünkü o kürt ,laz ile çerkez ile aynı mahallede oturup hayat kavgasını veren kişiydi. ama dagdaki orospu çocugu terörist o hayat kavgasını vermemiştir hayat almıştır. kürt kökeni olanla bir işimiz yok bizim sancımız dagdaki piçler. birisi gelip salak saçma öneriler isterse devletten bu iyi niyet degildir. tamam barıştık gel otur evinde takıl kafana göre hayatını yaşa iş bul çalış vs vs. kimse karışmaz sana zaten. ama kalkıp ben kürdistan da yaşamak istiyorum türkiye cumhuriyeti bana göre degil derse devletin ona ananın ki al diyerek siktir git dagına ben geliyorum birazdan demesi gerekiyordu. burda olan açılım kaçılım sıçılım düpe düz uyudurmadır. bu net ve kesindir.
ertuğrul özkök ender de olsa yaptı bunu ve enfes bir yazıyı kaleme aldı;

en mühim bölümünü aktarıyorum:

evet ne pkk yendi, ne de türk ordusu yenildi.
tam aksine o şerefli ordu, 20’nci ve 21’inci yüzyılda gerilla hareketlerine karşı en başarılı savaşı verdi ve altından alnının akıyla çıktı.
bu türk milleti ki, 25 yıl boyunca gıkını çıkarmadan çocuğunu o dağlara gönderdi, cenazelerini vakur bir şekilde kaldırdı ve kürt komşusunun kılına dokunmadı.
yani şimdi, dağdaki zafer kazandı, o vakur insanlar yenildi?
öyle mi?
hayır, tam aksine.
o ordu bu savaşı kazandığı için, meydan demokrasiye kaldı, kalabildi.
o insanlar çocuklarını çeyrek asırdır cepheye gönderdiği için barışın yolu açıldı.
yine çocuklarını dağlara gönderen o insanlar oylarıyla bu hükümeti iktidara getirdiği için bu kararlar alındı.
ortada tek zafer varsa, o da demokratik iradenindir.
savaşan ordunundur.
dayanan halkındır.
cesur siyasetçilerindir.
* * *
bu şov artık bitmeli ve silahlar tamamen bırakılmalı, dağlar boşalmalı ve meydan sükûnete, ağırbaşlılığa terk edilmeli.
barışı gerçekten isteyen bütün sağduyulu kürt kardeşlerimizden bunu sağlamalarını bekliyoruz.
bizler üzerimize düşeni yaptık. sıra sizlerde.