bugün

Helal la sana.

(bkz: sen varya adamsin)
böyle bişey yapılmamalıdır, ne kadar türk olsakda, yada olmasak da, eğer kişinin milli yönde olumsuz davranışları yoksa yapılmamalıdır, bu kadar genel bişeyi bu kadar kişisel duruma getirip insanların ailesine götürmesi gereken para engellenemez. ama aptal bi insana bunu söylemen yetmez, seni kürt savunucu sanar.
bu nedenle en güzeli kapitalin mabetleri hipermarketlerden alışveriş yapmak. param küçük esnafa gitmesin.
e:i
Bölücülük yapmadığı sürece yanlış olacak eylemdir, netekim Kürt asıllı olup vatanını seven çok vatandaş var..
Kürt marketçiden alışveriş yapmayıp üstüne bir de imza toplayarak mahkeme kararı ile apartmandan attırarak geldiği dağına geri dönmesini sağlamak gibi tadından yenmeyendir.
aklıma bu sene ki sahibi kürt olan turkcellden kulaklik alma animi hatirlatmistir.
orjinal kulaklık ver dedim 40 milyon para verip aldım normalde hep kullandigim kulaklik tipiydi diye orda deneme ihtiyaci hissetmedim.
dukkandan ciktim kapinin onunde kulakligi telefonuma takarken baktim kulaklik bozuk cikti teslim etmeye goturdum kurt olan bu abi acmasaydiniz degistirirdik ama ne yazik ki acmisiniz degisim yapamayiz dedi.

kisacasi hakli olan onermedir.
Yerinde ve doğru bir karardır.

Elin kürdü kazanacağına benim insanım kazansın. Bunların ne bir ürünü alınır, ne bir filmine gidilir ne de herhangi bir mülkünde oturulur. Evet.
ben de baktım kürt esnafı batıracaklar, kürt esnaftan alışveriş yapmayı tercih ediyorum.

ırkçı eylemidir.
Prensip meselesidir. Ve ben prensiplerimi çok severim.
tercih meselesidir. evet.
hdpliyse kesinlikle yapmadığım hareket. evin önündeki bakkaldan 7 haziran akşamından sonra bir kuruşluk ürün almadım, o koduğumun barış işaretinden sonra.
tarafımca tercih edilen davranıştır.
sanki türk esnaflar çok düzgün. gidin fatih beyazıt'a bir tane düzgün esnaf bulabilir misiniz acaba. hepsi şerefsiz, para diye geberiyorlar. bir kere valizimin şifresini unutmuştum kitlenmişti girdim valizciye abi napabiliriz dedim ters ters baktı cevap vermedi ben de döndüm gidiyordum içimden söve söve adam tam çıkarken 30 liraya açarız dedi bu sefer de ben cevap vermedim yüzünden hinlik, sinsilik fışkıran meymenetsiz fesat pezevenge.
Alışveriş yaptığım hiçbir esnafın etnik kökeni, mezhebi beni ilgilendirmediğinden sormadığım ve öğrenmeye çalışmadığım için ben değilimdir.Ticaret ahlakı olan her esnaftan alışveriş yaparım yahudi olsada fark etmez ermeni olsada.
net ırçılıktır. ırkçılığın babasıdır. ırkçılığın tanımıdır.
Ne ırkçı faşizmi ne cinsiyetçi faşizmi desteklemiyorum. Bokunuzda boğulun.
bu eylemi gerçekleştirememek her gün beni üzüyor.Maliye bakanlığı el atsın şunlara.