bugün

neden 6 şıktan beşinde terörist, asalak, uyuşturucu, kaçakçılık, tecavüzcü gibi şıklar var? ya da bunları bir tek kürtler yapıyormuşçasına nasıl genelleme yaparsınız?
ya da buram buram ırkçılık, bölücülük, hakaret, saygısızlık ve faşistlik kokan bu anketin amacı nedir? koca memleketi bölmeye gücünüz yeter mi sanıyorsunuz?
bu başlığa alternatif olarak "ırkçı deiynce aklınıza ne geliyor" şeklinde yapılacak bir anketin cevabı doğrudan bu başlığa sahip et beyinliler ve buna hak verenlerdir.

edit: nefes almadan entry i eksieyen ırkçı, ne oldu? beş tanesi kürtleri aşağılamayı amaçlayan ve sonuçta o bir tane "iyi" şıkkının önde gittiği anketinin sonucunun hırsınız haklı ve insancıl entrylerden mi çıkartıyorsun? eksilemeye devam o vakit, hem de başın dönene kadar. *
anketörün götüne girmiş ankettir.
ne o dalyarak hiç de istediğin sonuç çıkmadı değil mi diye insanı gülümsetir.
iyi ve ahlaklı insan önde götürüyor, hadi lan bu ibnenin inadına devam amk.
insan. Kürt de laz da göçmen de Türk de hint de ingiliz de rus da insan arkadaşlar artık sunun bilincine varın.
1 tane iyi 15 tane olumsuz şık olmasından dolayı türk parti sistemi gibi oyları bölünmüş bir anket olmuş *.
bir ırkın belli kesiminin yaptığı şeyi bir ırka yamamaya çalışmayın arkadaşlar. aynı mantığı avrupada müslümanlar için uyguluyorlar.
Asansörde yiyişen dayılar ve kendini s.ktiren dayı.

yalan söylüyorsam iki gözüm önüme aksın.
Oda arkadasim Mehmet geliyor.

Diyarbakirli cocuk. 92li. Kaslari hafiten birlesmis, esmerin otesinde bi rengi olan kirli sakalli bir cocuk. Daha odaya ilk geldiginde "selamun aleyküm agabey" dediginde irkilmedim degil. En nihayetinde cok alisik degilim, belki de ondandir.

Ilk haftalar ara ara sorular soruyor, sirf kürt oldugu icin kisa cevaplarla kestirip atiyordum. Bu irkci oldugum icin degil, sadece benden ve etrafimdakilerden farkli goründügü icin onu baska gorüyodum. Yani bir yabanci gibi.

Mehmet ara ara telefonda konusur ailesiyle. Kürtce tabi. Ilk zamanlar o kadar itici gelirdi ki. ulan bu ülkede yasiyosun, neden bu ülkenin dilini kullanmiyosun diye bagirip cagirmak geliyordu icimden. Ama hayir. Olmazdi.

bazen mehmet biseyler ismarlar, cikolataydi kahveydi ne bileyim. hata bir ara oyle seriye bagladi ki iki hafta boyunca her aksam nescafe ictim onun sayesinde.

Cok sosyal bir insan degilimdir. Bayram icin eve gittigimde fakülteden onca tanidigim olmasina ragmen hicbiri degil, mehmet her gün aradi telefonda, abi nasilsin iyimisin diye. O kadar karsilik beklemeden, o kadar icten. Vay be mehmet dedim.

O iste, Mehmet. Icimdeki tabulari yikan tertemiz kalpli adam. Simdi en samimi oldugum, yedigimin ictiimin ayri gitmedigi kürt arkadasim. Iyi ki varsin.
leb demeden aklınıza ne geliyor diye soran biri geliyor mesela şu anda. ya da kürt dedim aklınıza hala iyi bir şey mi geliyor lan diye şaşıran bir şaşkın. milliyetçilerin ''dudaktan öptürmeyen'' ahlak anlayışı ne kadar tatlı lan! sen kürt deme abi, seni bozuyor.
eksik olan sikka sahip anket.

hepsi sikki yok.
feodal tarafı baskın ama samimi sıcak dostane insanlar geliyor. feodal tarafsa hem kendi içinde ki yaklaşımın hem de devlet yaklaşımının olumsuzluğundandır. dünyada yer alan her toplumun ferdi gibi bir fert geliyor aklıma..
ermanistan'da bir anket yapılsa türkler hakkında ne düşünüyorsunuz diye,
5 şıkın 4'üne, ırkçı, soykırımcı, barbar, hebele hübele diye seçenekler eklense,

almanya'da bir anket yapılsa türkler hakkında ne düşünüyorsunuz diye,
5 şıkın 4'ünde, medeniyet görmemiş, barbar, koloni gibi çoğalanlar sürüsü gibi seçenekler olsa,

bir türk olarak nasıl tepkiler verirdiniz? tahmin edilebilir az çok.
işte o vereceğiniz tepkiler aynen götünüze girsin.
başka bir ulus önyargıyla senin hakkında konuşunca kızmayı bilirsin ama aynı şeyi sen yapınca sorun yok.
(bkz: terörist) (bkz: cahil) (bkz: yobaz)
birden fazla şıkkın işaretlenmediği anket. üstelik şıklar eksik lan.
hani lan şıklarda sevgi pıtırcığı, demohrasi aşığı, mazlum sürüsü yok?
kıl yumağı olan kızlar.
kürt kardeşlerimizin "iyi ahlaklı" olması şıkkının önde gittiği(!) anket.
kaçakçı,at hırsızı,pkk yazmama gerek varmı daha.
(bkz: sozlukte baris havasi var)
Insan yazacaktim yazılmış.
Hatirim kalmasin.
ben "hepsi" şıkkını aradım. eklerseniz sevinirim.
hatalı ankettir.
hepsini anladımda tecavüzcü nedir ya . ne bu kürt düşmanlığı
sanki türklere tecavüz ediyorlar
hazırlıyosun anketi bari insan gibi hazırla.
gına geliyor efendim gına.

http://cdn.listelist.com/...ds/2013/10/hediye-gif.gif
orospu çocuklarını susturan anket. *
(bkz: damarlı 25 cm)
inşaat,pazar,üniversite,dolmuş,türkü,berdan mardini,doğu..
(bkz: serbest çağrışım)