bugün

yağlı kat kat hamurun pudra şekeriyle birleşmesi. çok lezzetli baya lezzetli ama yedikten sonra mideniz sizden hesap sorabilir. Ben yerken aldığım lezzete bakarım derseniz poğaçaları yedikten sonra tatlı niyetine bir adet abartmadan ayda yılda bir yersiniz.
Küt böreği değil mi o yahu? Kürt olmamalı yani ne bileyim yıllardır küt böreği adı altında tükettim ve tükettirdim
çok lezzetli börek çeşididir denildiği gibi biraz yağlı ve yemekten sonra midenizde yanma hissedebilirsiniz. ben pudra şekersiz yemem.
Elbette gerçek adı küt böreği olan börek çeşididir. Kürt halkıyla bir alakası olmamakla birlikte böreğin küt halde kesilen biçiminden dolayı bu adı almıştır, teşekkürtler.
yemeyin zorlamı ağzınıza soktular.

malın biride chp lier çok sever demiş haram yemiyorya senin gibi.
sadece istanbulluların bildiği sade börek. tamam son yılarda tüm türkiyece biliniyor ama ana vatanı istanbuldur.
dev gibi açılmış, incecik, bol yağlı, tek kat hamurun bir tepsiye katlanmasıyla yapılır.
ya çok seversiniz ya da hiç sevmez, ortası olmaz.
ben eski istanbullu olduğumdan çocukluğumdan beri severdim. şekerli börek mi olur? evet normalde olmaz ama olmuş işte.

kenar olsun mu?
koy usta kenarda olsun, şekerini bol at sana zahmet.
(bkz: küt böreği) .
bazı ılık götlülerin "küt böreği" olarak adlandırdığı börek. arkadaşım bunun adı kürt böreği, bu böreğin ismini telaffuz ettiğinizde ırkçı falan olmuyorsunuz. kürt kelimesi halk arasında artık küfür niteliği taşıyor da bizim mi haberimiz yok amına koyayım? bu böreğe kürt dendiğinde değil, küt dendiğinde ırkçı olunur.
ırkçı bir börektir.
Doğrusu doğu kökenli böreğidir.
Bende künt böreği olarak biliyorum mesela. Nedir bu böreğin gerçek ismi. ikiz kuleler davası çözüldü bunun ismi çözümlenemedi. Yeter be. Evet.
istanbul'a öğrenci iken ucuz ve doyurucu olduğu için çok tukettigim börekti.
kürt böreği değil onun gerçek ismi küt böreğidir.
Annem yaptı. Az sonra afiyetle tüketeceğim.

Kürt mü? Küt mü? Zikimde değil.

Gömer geçerim.
Azınlık böreği de diyenler var.
bölünerek yenir.