bugün

http://www.yurtgazetesi.c...ilan-edecegim-h92171.html

ateş eden bir muharrem ince beyanıdır. oy anam oy nasıl gözden kaçmış farklı sözlükleri okumasam bulamıyorum allahtan bir tanesnde terörist kaynıyorda haberimiz oluyor. sagolsun akpli arkadaşlar da sanki reyis cb olmasın diye çabalıyor gibi bu tür şeyleri es geçiyorlar.

mevzuya gelirsek bu kürt kardeşin kim oldugunu herhalde merak etmiyordur çogu kişi, bilen biliyordur ahahhahahah.

https://twitter.com/Kucuk...status/994459830831206405

ya o degilde eger chpli olsam şu durumu görüp kafamı duvarlara duvarlara vururum allah yardım eylesin abi böyle bir dram olamaz.

adamlar alenen cb rte olsun diye çabalıyorlar.
Şu an bakanlardan kürt olmayanı cımbızla seçebiliyoruz. Bence çok bir değişiklik olmaz.
oy kaybetmesine sebep olacak beyan. o kişi muhtemelen saz çalan birisi... dağ kadrosundan bol bol oy kaldırır.
anladıgım kadarıyla milliyetçilik ve terör konusunda hassas olanların da benim gibi yeni duydukları açıklamadır oysa 2 gün önce yapılmış.

abi bu nasıl bir işbilmezliktir vallahi ben hafiften bu seçimde hafiften herkesin cb olmamak için çabaladıgını düşünmeye başladım.

yani şu açıklama nasıl es geçilir.

ne kadar terör oluşumu varsa hepsinde nerden baksan manşet. ama birileri agzından kaçırmasa valla haberimiz olmayacak.
anası biri tarafından silinenlerin " kürtler size ne yaptı " diyerek suistimal etmeye çalıştıkları konudur.

terör karşıtı pkk ile uzaktan yakından alakası olmayan bir kürt isterse cb olsun benim için no problem, ama terör artıkları asla.

burda başkan yardımcısı olacak kişinin kim oldugu malum.
Olabilir makul bir söylem ülke de 20 milyon kürt vatandas var baskan yardimcisi olmasi gerekir.

Not: türk.
yaratılacak ılımlı birleştirici iklimde kürtlerin kendilerini kanıtlamaları, niyet ve uyum çabalarını ortaya koymaları için güzel bir fırsattır.

aksi takirde eşşeği adam sanmakla ilgili güzel bir veciz söz dilimizde mevcuttur.
Tüm siyasilerin aynı bokun lacivertidir. Üç tane oy için karılarına televizyonda strpiz bile yaptırır bu yavşaklar. Bu Türkçüler ve muhalif ülkücüler de bu herifin fanboyluğunu yapıyordu amk hahaha.
Burada yazılanların aksine gayet doğru bir politika izlediğini kanıtlar nitelikte.

Artık bir yöneticinin çıkıp iki millet arasındaki etnik ittifakı sağlaması gerekir. Düne kadar çevremde ‘2. Turda şeçimi boykot edeceğim’ diyenler şimdi ince’ye vereceklerini söylüyorlar.

Ayrıca Olum siz ne ayaksınız lan, çözüm süreci ayağına ekranlarda hergün kürt sorunu bla bla ötüyordunuz. umrunuzda değil mi artık bu sorun, ne oldu milliyetçi oylar daha mı çok geldi?

bu ülkede öyle yada böyle hala bir güney doğu anadolu problemi var... Muharrem ince eğer samimiyse gerçekten 2. Turda Kürtlerin oyunu her türlü alacaktır.
yine çözüm süreci hadisesine getirilen açıklamadır.

hayır ben eleştiriyorum çözüm sürecini de be dallama sen çıkıp diyor musun böyle bir şeye müsade etmeyiz diye.

bakın kürt bir başkan yardımcısı sorun degil, sorun o kürdün kim olacagı.

saz çalan biri olacak sıkıntı burda.
Türkiye cumhuriyetini bir kabile devleti sanan şaşkinin açıklamasi.

Bir tane kurd, bir tane alevi, bir tane çerkez, bir tane suriyeli. E degil mi ülkede 30 milyon kürd varsa bunlar da var.

Böyle sey mi olur lan lubnan mi burasi.

Lubnan demisken, bu kimlik siyaseti, bu kurd ve alevi fetisizmi ve onun getirdigi fasizm ilerleyen yillarda toplumun genis turk kesimleri ile bu toplumda ayricalik isteyen gafilleri karsi karsiya getirir. Kazanansa simdiden belli.

Ek; modern bir devlette bunu diyen adami vatandasliktan cikarirlar. Dusunsene trump diyor ki baskan olunca bi tane zenci bi tane hispanik bi tane irlanda kokenli bir tane de alman kokenli beyaz yardimcim olcak. Ulan gavat derler adama kenya mi burasi veya hazar devletinde miyiz bagli kabilelerin bir uyesi danisma meclisine aliniyor.
Proje üretmeyen fitne üretir.

Işleri güçleri fitnecilik.
Bunun anlamı; her yere kendi adamlarımı yerleştirip kadrolaşarak diktatörlük yapmayacağım, farklı görüşten insanları alarak yanıma bir nevi kendimi kontrol ettireceğimdir.
Lakin bu tespiti yapmak için koyun değil insan olmak, çözümleme yapabilmek gerekmektedir.
k*rt başkan yardımcısı olacaksa oyum sana değil ince.
Bu angutlar sürüsü yıllardır Kürt liderler tarafından yönetilmiş olmasını görmezden gelerek Muharrem ince'nşn bu sözüne takılırsa topunu Kürtler ziksin a.s.
Küfürbaz oldum ya ona yanarım.
Ülkede Kürt yok mu? Kürt ile PKK'yı bir tutan kesim acaba hata ettiğini ne zaman anlayacak?
Bölünelim, dağılalım ama akp iktidar olsun öyle mi?
Saçma bir söylem gibi gelse de Akp'nin kurucu kadrolarının yarısı kürt. inanmıyorsanız eski bakanlara ve ağır toplara bakınız. Kürtlerin en çok oy verdiği parti de akp'dir.
sanırım birilerini hala başkan yardımcısı olanın kürt oluşuna taktıgımızı sandıgı hadisedir.

yani takanlar da var kabul de bizim derdimiz o degil.

bizim derdimiz kürdün kim olacagı yoksa her partide birden fazla kürt vekil üst kademeli yöneticilk yapan biri vardır.
kürtlerin en çok oy verdiği parti hdp dir.
niye yadırgıyorsunuz olm. kaç tane kürt bakanımız vardı.
zamanında tayyibin kürtlerle açılış törenleri yapması,kürtçe şarkılarda göz yaşı dökmesini kimse absürd karşılamadı da muharrem ince kürtlerin de oyunu almak için bunu söyleyince mi kötü oldu? Bu insanların beyni nasıl çalışıyor acaba merak ediyorum? işinize nasıl geliyorsa öyle.. oh ne mutlu size.
Malların " kürt " sözcüğü üzerinden aklı sıra ince ve chp' ye manipülasyona yatması.
Yemezler.
Siz bu söylemlerinizle ancak ırkçılara, açık kürt düşmanlığına ' msj' verirsiniz.
ince' nin söylemi açık ve nettir. 3 b zamanıdır.
1- barışacaksın.
2- büyüyeceksin.
3- bölüşeceksin.

Yani bölünmeyelim. Küçülmeyelim. Sömürmeyelim.

Lafa geldi mi 82 milyon edebiyatı yapanların kafatasçı olmaları sosyal bir manyaklıktır. Chp ve ince doğru yoldadır.
"Kürt" olsun sorun yok, lakin "Kürtçü" olursa o iş yaş.
şu açıklamayı tasvip edenler aynısını erdoğan dese idi şuan ortalığı yıkarlardı.

muhtemelen demirtaş olacaktır.
sonuçta aday hem kendisi.

akşener'e seçilemezsem yardımcılık şartı ile destek olurum demişti.
demirtaş'ın da desteği karşılığında ödülü başkan yardımcılığı görevi olacak belki.

hadi deyin ki kesinlikle demirtaş değil, demirtaş olamaz.

ayrıca ak parti'nin kürt bakanlarına laf atılmış.
nerede selahattin demirtaş, nerede mehmet şimşek? aynı şey mi?
isi ehline veriniz.
bir insanin irki icin degil, o isin ehli oldugu icin secilmisi gerekir. bence yanlis bir beyan olmus.
muharrem ince en son biji serok apo diye bağıracak diye korkuyorum.