bugün

bir türlü çözemediğim durumdur. tamam kardeşim pkk'ya ben de düşmanım. pkk destekleyenleri kürt kardeşlerimizden ayrı tutarak konuşuyorum. nedir aga olayımız? neden bu insanlara bu kadar ön yargımız? neden bir dilden bu kadar çekincemiz? neden fikir özgürlüğü derken bazı şeyleri düşünmeyi bile suç haline getirişimiz? tepki göstererek, küçük düşürerek, ötekileştirerek kaç kürt kardeşimizin pkk'ya sempati duymasını sağladık acaba? yok olum bizim bizden başka dostumuz farkına ne zaman varacağız?
(bkz: şeyh said isyanı)
(bkz: pkk)
hazmedememektir efendim. yüz yıllarca ezdiği, zulm ettiği, katlettiği, hakkında türlü söylentiler çıkardığı, kendisinden aşağı ırk olarak gördükleri kürtler bilinçlenince ve haklarını isteyince ve de alınca hazmedemediler bunu. ''nasıl kürtler bizimle bir olur lan'' düşüncesi var adamlarda. kürt tarihi araştırmalarını hazmedemediler, kürt dilini hazmedemediler ve kabullenmediler de ama bugün karşınızda vur ensesine al lokmasını kürtler yok. bugün sonradan oluşturulma yalan türk tarihine inanan kürtler yok ve en önemlisi sahipsiz kürtler yok. herkes haddini bilecek artık hiç kimse kürtlerin topraklarını sahiplenemez. sonradan yazılma tarihinizle hiç bir şey elde edemezsiniz. biji serhıldan. biji berxwedan.