bugün

Anlamlandiramadigim havadir. Ulan bizde okudukta nedir yani bu. Suana kadar bu kitabi okuyup reklamini yapmayana denk gelmedim hic. Ya masanin ustune kapagi goruncek sekilde koyar, ya fotosunu ceker sosyal medyaya koyar ya da kitabin icerigiyle ilgili habire muhabbet eder.
(bkz: ay götüm)
Bu kitabı okumaya çalışıp yarıda bıraktım diyen arkadaşım vardı.
Popüler kitap işte. Söyleyince havalı olunuyor.
moda olduğu için okuyup güzelim sabahattin ali yi popüler kültüre alet edenlerdir sabahattin alinin tüm eserleri gibi o da güzeldir. yeni nesil de ümitsiz olmaya başladım.
popüler kültür mantarlığı hastalığına yakalanmış depresif entel kibridir, mide bulandırır sinirleri kaldırır, ısrarla uzak durunuz.
Adı bir değişik bir marjinal olduğundan olsa gerek kitabın adını duyduğunuzda kafanızda olumlu yönde bir profil çizer. Kitabın adı da tıpkı kitabın kapağı kadar önemlidir. Bir kitabın kitabın nasıl ki kapağı ne çok gösterişli olmalı ne de çok sade olmalıdır, aynı şey kitabın başlığı için de geçerlidir. Başlık ne bir kelimeden oluşmalı ne de adeta bir cümle olmalıdır. Ben bu kitabı okumadım çok popüler olduğundan ötürü biraz popülaritesinin azalmasını bekliyorum bu yüzden kitap hakkında hiçbir fikrim yok. Ama adının kulağa havalı ve cazip geldiği bir gerçek. Ben pek kitap okunması ile hava atılmasını sevmem ama kitap okuyacaklarsa varsın hava atmak için kitap okusunlar ona da razıyım.
Kürk mantolu madonnayı okuyanlar kadar değildir.