bugün

dünden beri en çok merak edilen soru. tweetterda yığınla şöyle tepki var.

görsel

Bir Türk olarak, ben Türküm derim. ismi Türkiye olan bir ülkede bu haktır. ancak diğer etnik grup&millete ait olanları ise buna zorlanmaz.

eğerki bu ülkenin ekmegini yiyip hastanesinden, okulundan, etinden sütünden faydalanıyor Kendini Türk hissediyorsan ne ala. Ancak, bu millet andımız”dan vazgeçmek zorunda değil. Biz okurken saygı duyulmalı.
senin ne işin var tc'nin okulunda. en iyisi kürtleri okullara hiç almasınlar.
cevabı evet okumak zorundasın olan sorudur bu vatanın ekmeğini yiyorsan varlığını da gerektiğin de türk varlığına armağan edeceksin.Yok öyle yağma bu devletin sağladığı imkanlar dahilin de yaşıyorsan bağlılığını da ispat edeceksin zaten merak etme öyle bir durum olursa sende önce cepheye atlayacak çok yiğit var.Vatan size muhtaç değil ama siz vatana muhtaçsınız yoksa sonunuz sömürge devletler gibi olur.Generalleri suriyelileri ülkelerine savaşmak için çağırıyor ne kadar utanç verici değil mi ?

https://www.youtube.com/watch?v=AZJWZvztkXg
Hem de Sike sike okuyacaksınız mr kürd.
değilsin cevabına sahip sorudur. değil ama misal en basitinden yurt dışına çıkarken o "türkiye cumhuriyeti"nin kendisine verdiği kimliği ve pasaportu bırakıp çıksa ya bi. orada başı derde girince misal "ben türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım" demese kürdüm dese ya. veya "türkiye cumhuriyeti"nin kendisine sağladığı imkanlardan ve "özgürce" sürdürdüğü yaşamından vazgeçse ya. hazır ırağın kuzeyinde kürdistan kurulmuş iken gidip orada yaşasa ya.

hayatta insana yakışmayan şeylerin en başlarında nankörlük gelmekte. nankörlüğü bırakması lazım bu ülke vatandaşlarının artık. bu sadece bu meselede değil ülkenin kurucusuna ve onunla beraber mücadele edip birçoğu hayatını kaybetmiş insanların anılarına nankörlük etmeseler. özgürce yaşamalarını sağlayan dini ve milli değerlerin tamamına nankörlük etmeseler. sorsalar biz türkler kürt vatandaşlara ırkçılık yapıyoruz ama bu şekilde sürekli isyan halinde olan sürekli türk - kürt ayrımı yapanların belki yüzde 70 i kürt vatandaşlar gene. bu psikoloji iyi bir psikoloji değil bundan kurtulmaları lazım artık. 80 li yıllarda değiliz ve darbe yıllarında ezilen sadece kürtler değil. sağcısından solcusuna muhafazakarından ateistine kürdünden türküne herkes zulüm gördü.
okumasana az bir şey deniycez tsk.

yok lan Teşekkürler o Türk Silahlı Kuvvetleri değil ahahaaha.
Yallah gabar a o zaman mezopotamya eşşeği seni.
Bem boşnağım.. Hiç bir zaman boşnağım demedim..

Sizin gibi kimsenin maşası olup gaza gelmedim..

Bu topraklarda yasayan tüm boşnak laz arnavut vs cs kürt türküz..

Sizintek farkınız sizi bu ülkeye karşı maşa olarak kullanıyorlar dedirtendir...
Türk kimliğin var mı? Türk oasaportu taşıyor musun? Türk okuluna gidiyor musun? Kusura bakma o andı okuyacaksın.
Not: kürt
Ben bu şımarıklıgı bir tek türkiye de gordum. Canada mesela yerlisi bile olmayan karmakarısık bir millet ama herkes amerikanın kurallarına uyar. Ne olursan ol neye inanırsn inan uyrugun ne olursa olsun yasadıgın ulke kurallarına uymak zorundasın. Bixde herkes kafasına göre dincisi kapanır memur olacam diye gotunu yırtar kürtü toprak ister andımızı okumaz. Devletin milleti üzerindeki otoritesi sıfır.

Bende müslüman degilim ama bangır bangır ezan okunuyor seslenmiyorum türk degilsen ve türküm denek sana zor geliyorsa sessiz durur okumazsın olur biter.

Boktan boktan sarkıları söylerken sarkı içindekikelimeleri irdeleyip aa ben bu değilim demiyorsunuz ama.
okusan bu halde mi olur bu soruyu mu sorardın?
sike sike okuyacaksın diyerek cevaplamak istediğim sorudur.
fransaya gider fransız ulusundan, fransız
amerikaya gider amerikan ulusundan, amerikan
almanyaya gider alman ulusundan, alman
olmaktan rahatsız olmayanların;

türkiyede, türk ulusundan bir türk olmaktan rahatsızlık duymaları yavşaklıktır.
ve bunları söyleyenlere bir bakın.
hepsinin ortak özelliğinin ya bedevi kıçı yalayıcısı yada emperyalizmin uşağı olmaları tesadüf mü?

not: özgürlük ve bağımsızlıklarına sevdalı tüm kadim ulusların ve kültürlerin mutlu olması dileğiyle:
"ne mutlu türküm diyene"
Zorunda degildir , siktirolup gidebilir zorla tutan yok .
Türkiyenin etinden sütünden faydalanırken sorun olmuyor andını okurken mi sorun oldu? Suriyelilere bile andımız okutan milletiz biz bir silkelen kendine gel.
çok saçma gereksiz bir konu. millet yoktur ümmet vardır.
Aynı Kürtlere (veya diğer etnik gruplara) size amerikan pasaportu vereceğiz ama günde 3 kere ne mutlu amerikalıyım diyene demen gerekiyor deseler, günde değil üç, otuz kere derler.
Bu sözlükte yazan "yeni türkiye " mensubu tipler yeni ve çok kötü türk Eğitim sistemi yüzünden "ne mutlu türküm diyene "sözünü anlayamamışlar ...

Ya bu ülkede özgür olacaksın ya da başkalarına yem olacaksın ...başka bi şansın yok.

Amerika seni çok erkeksi çok seksi bulduğu için destekliyo sanıyosan -çok aptalsın. Seni ve yedi sülaleni köle yapacak o ...ama aptalsan onu zaten anca köle olduğun zaman anlayacaksın.

Bi orkestrada çalan bi flütÇÜ ,ben niye kemanlarla birlikte çalıyorum benim onlardan ayrılmam lazım derse -hem kendisini mahveder hem de müziği bozar ...

Çokseslilik - müziğin ana prensibidir -hiç bir devlet tek etnisiteden oluşmaz. Etnisitelerini kaynaştırmış devletler hakim şu anda bu dünyada.

Mesela ne rusya ne de Amerika tek bir etnisiteden oluşmaz -hele Amerika ... Ama sorsan hepsi amerikalıdır. Bunu gururla söylerler.

Durum buyken kürt adam böyle konuşmuşsa dünyayı anlayamamış -dünyaya "ben sizin yeminizolmak istiyorum -gelin beni yiyin " demiş olur ...

Paşa, hayatı boyunca 11 savaşta sayısız cephede savaştı. Burada bahsettiğim şeyi bilse bilse en iyi o bilir.
Amanın yine mi güzeliz yine mi çiçek?

Bıkmadınız bu konuyu ısıtıp ısıtıp önümüze getirmekten. Okumak istemeyen okumaz. Konu bu kadar net ve basit aslında. Hep biziz konuları içinden çıkılmaz hale getiren.
Okuma yazma biliyor musun ki ?
Amk üst kimliği her ortamda anlatılıyor anlamayan mallar halen bu şekilde zırvalıyor. Ulen elin afrikalı zencisi fransızım diyor biz halen kürdüm lazım diye tartışıyoruz.
Kılıç Arslan öldü sanma, yaşıyor bizde!
Atilla'nın ateşi var içimizde!
Kanije'nin gazileri daha dipdiri!
Sınırdadır Plevne'nin kırkbir askeri!
Edirne'de Şükrü Paşa bekliyor nöbet!
Dumlupınar denen şeyi bilirsin elbet!
Şehitlerden elli milyon bekçisi olan
Aşılmaz bir kayadır bu ebedi vatan!

ne mutlu türk olana!
zorundasın.

and okuyarak

ne cinsiyet

ne milliyet

ne de ırk değişir.

recayiden bahçeli 16 sene de sana

ne verdiler ?

her gün peşlerinden koştun.

koskocamaaaaaaaan bir hayal.
Her ülkenin kendisine ait değerleri var. Bizim ki de böyle yarram. Beğenmiyosan siye.
yallah kürdistana derdim ama yok ki.
güncel Önemli Başlıklar