bugün

mardin artuklu üniversitesi rektörünün açıklaması. önümüzdeki sezon hazır olacak mış. açıklamalarına bakılırsa bir kaç sene sonra üniversite tamamen kürtçe eğitime bile geçebilir.

http://tinyurl.com/ygtok3s
türkoloji gibi bir başka araştırma konusunun da artık üniversitelerde yer alması nedeniyle gerekli ders vs programın hazır olduğunu bildiren önerme.
kürdoloji bölümünün yada programının her ne zıkkımsa, kime ne fayda sağlayacağının merak edilmesi durumudur.
en kürt kürtlerin bile tercih etmeyecekleri bölümü açmayı anlamsız kılan açıklama.
tek eksiğimiz buydu, şimdi tamam oldu.
insanı gülmeye teşvik eden açıklama. kürtçe kursları da serbest kalsın diye çok bıdı bıdı yapıldı sonra ne oldu?

kim okur, neden okur kürdoloji? veya kürdoloji için öğretim üyesini nerden bulacaksınız?

sonra 1 sene yeteri olan bir dersi 4 sene nasıl yapacaksınız?

komik, çok komik.

akp nin türkiyeyi getirdiği durum işte.
(bkz: kürdolojiyi sadece bir ders adı sanmak)
(bkz: etnik gruplara saldırmanın dayanılmaz hafifliği)
(bkz: bilim düşmanlığı)
(bkz: bsg)*
*
Milyon yıllık tarihleri, dilleri, kültürleri varya onun akademik incelemesini yapacaklar. bi siktirin çay koyun önce dedirten açıklama.
hangi kürtçeden bahsediyoruz ? ırak'taki, türkiye'deki, suriye'deki iran'daki hatta ermenistan'daki kürtler birbirleriyle anlaşamazken hangi kürtçeyle eğitim verilecek ? eğer çoğunluğu kendisine ait kelime hazinesi, kendisine ait dilbilgisi ve alfabesi olmayan bir dilin bölümünü açacaksanız, kusura bakmayın birkaç sene içinde kapanacak bir bölüm açılmış olacaktır. daha önce açılmış kürtçe kursların neden kapandığı bir araştırılsaydı, bu saçma girişim yaşanmazdı.
(bkz: sözlük yazarlarının cehaletlerinin aşikar olması)
(bkz: kürdoloji)
(bkz: devlet bize yardım etsinin kürtçesi)
(bkz: büyük hizmet)
(bkz: olsa ne olur olmasa ne olur durumu)
(bkz: kürt dili ve edebiYATI)