bugün

http://www.milliyet.com.t...te=28.04.2009&b=DTPli Buldan "Kurdistan" siniri cizdi&ver=05

biz devletime devletim diyen kardeşimdir demiştik de bazı çok vatansever yazar arkadaşlar alayla karışık imada bulunmuşlardı. zaten hayatları komedi olan bu arkadaşlar umarız daha komik argümanlar bulabilirler. zira DTP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan ''kürdistan sınırlarını belirledik'' diyerek hem o arkadaşlarla hem de bütün türkiye ile yüzyılın dalgasını geçmiştir.
(bkz: kafası güzel olmak)
"ermenistan sınırına dayandılar"ın teyit edilmesine vesile olan cesarettir.
cesaretle alakası yoktur. şırnak sınırları içinde o lafı demek cesaretse evim sınırları içinden söylüyorum ki tüm dtplilere kafam girsin. onlar yiyorsa karadeniz'de söylesinler bakın bakalım ne oluyor.
o zatın; bunları söyleme cesaretini o zata verenlerden bulduğu cesarettir.
onu susturacak bir yasa, bir zeka, bir güç yok mudur koskaca türkiye cumhuriyeti nde dedirten bir cesarettir.
*
cahil cüheyla cesaretidir. (bkz: cehalet cürret doğurur).
yanlis telafuz edilen cumledir. ona yemek yedigi tabaga sicmak denir.
(bkz: gerçekleri bilmemek)
(bkz: cahillik)
(bkz: kendini kral sanmak)
bunları konuşturanlar da suçu aramak gereken durum.
sınırları belirlerken neyi ölçü birimi olarak aldıkları merak konusudur. *

bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

edit : sevgili eksileyen miğdesiz yazar düşmanım. çok fazla lafa girmicem sadece "hitler" diyorum. *
(bkz: hitler)
+bm den arıyorlar efendim.. acilmis..
-isi var demedin mi evladım. sıctın mac keyfine ya!
+saat farkı filan deyince kafam karıstı, bos bulundum. bi de kurdistan sınırları filan diyorlardı. onemli olabilir.
-ne diyo lan bunlar? bu ne cesaret amk..
+ben de ole dedim "ne diyonuz lan" dedim. kurdistanın sınırlarını belirledik filan..
-zenci miydi lan genel sekreter?
+aa tuh bilmiyorum.. bi onceki zenciydi de.. adamla da lanlu lunlu konustuk..
cahil cesaretidir. hayalperestlik bile değildir. kürdistan diye bir kavram yoktur.
alışılmayan cesaret tipidir . dağa çıkacak , meclise girecek cesareti nereden buluyorlarsa , bunu söylemeyi de oradan buluyorlar .

o cesaret için (bkz: türk milletinin uyuşmuşluğu)

obama çıkar soykırım der , işgalcisiniz der ; diyarbakır valisi çıkar "öfkemizde boğacaz sizi" der ; rasmussen çıkar "nato'ya eyvallah deyin , özür dilerim , roj'u kaparım." der , eyvallah çekildikten sonra da "başını alırsınız." der . türk milleti televizyonda her gördüğüne inandıkça bu böyle gider .
- evet bu taradığım bölge.
+ şurayı da alsak mı?
- olur çiziyorum orayı da. enaaa uç bitti!
+ tüh lan alamadık orayı desene!

(bkz: sıfır beş rotringle ülke kurmak)
(bkz: keşke pkk bağımsızlık mücadelesi verseydi)
(bkz: ütopya)
sen kimsin ki sınır çizme ehliyetine sahip oluyosun? sorusunun sorulması gereken açıklama.
sınırını bilmeyenlerin tolere ettiği densizlerin, vatan evlatlarının kanı ile sınırlar çizmesi eylemlerinin ifade bulduğu cesarettir.
dur demesini bilmeyenlerin kapısını korkusuz itler her daim tırmalar.
mustafa kemalin halepten çekilirken arapları tehdit ettiği bir sözü vardır. ingilizler filistin üzerinden karaya çıkmıştır. burdan anadoluya yönelmiş bu sırada da araplardan destek almıştır. mustafa kemal halepte ingiliz ilerlemesini durdurmayı düşünmüş fakat halep halkının türkleri arkadan vuracağı belli olunca katma*ya kadar geri çekilmiştir. çekilirken askere karşı faliyette bulunacak araplarıda uyarmıştır; askere ve orduya karşıya verecekleri en ufak bir zararda "taş üstünde taş boyun üstünde baş bırakamam" demiştir.
sınırları cinsel organının çeperi kadardır. bu cesarete de eşşeğin s.ki iyi gelir. istedikçe eşşeğin ahırına atarsın sorun çözülmüş olur.
cesaret değildir. bir pkk' lının haddinin sınırlarını bilmemesidir. o sınırları kağıt parçalarına çizebilirler anca, sıkıyorsa faaliyete geçir!
Gidin burada kurun

görsel
güncel Önemli Başlıklar