bugün

akıllı ev sahibidir.

şimdi bunlar salonu bölüp 2 oda yapar severler bölmeyi.
Bir insan sahibi olduğu birşeyi istemediği birine vermek zorunda mı? Benimde birkaç evim var, şahsen bende evimi hayatta bir yobaza vermem. Muhattap olmak istemiyorum çünkü.... istemeyende aynı şekilde kürt asıllı birinede vermeyebilir.
+ kürde ev yok
- neden?
- eve öşek atıyorsunuz
+ ben bekar değilim ki abi.
- fark etmez.

not : mizahi amaçlıdır.
Adam hakli amk bende olsam vermem evden çikinca enkaz devir alirsiniz.
Evden çikmasini istersin sorun çikarirlar.
Sebebi şudur; genelde Kürt kökenli aileler kalabalık olurlar bir evde 7 8 çocuk vs. anne baba dede derken evde 10 kişi oluyor. Şimdi ev dediğimiz mülkde de aynı bir eşya gibi iyi bakılmazsa tahribat oluşur ve maddi hasar meydana gelir.
Ayrıca bu tarz ailelerde genelde kavga gürültü, bağırış daha çok olduğu içinde ev sahibi doğal olarak uğraşmak istemiyor.
Tabii ki burada herkesi bir tutmamak lazım ama genel sebep budur.
Yok kalabalık oluyormuş yoq aq. Biz nerden baksan anne tarafından da baba tarafındanda saf kan kürdüz en çok çocuğu olan 3 çocuklu. Faşizme kılıf aramayın kan dersin ki çok çocuklu aikeye verme be lan bu kürde verme demek.
Haklı ev sahibidir. Üst komşumuz kürt ve 2 çocukları var biri 3 diğeri 5 yaşında falandır. Arkadaş gürültüden uyutmuyorlar. Çocuktur eyvallahta her şeyin bir sınırı var. Annem kuzenime bakıyor 2 yaşında kuzenim. Çocuk sesler yüzünden anneme sarılıyor korkudan. En sonunda dayanamadıl kavga ettik birde demesin mi kadın benim çocuklarım hiç ses yapmaz televizyon açarım izlerler benim üstümdekilerden ses geliyordur diye. Annem dişli kadın allahtan ağzının payını verdi. Görgü diye bir şeyleri yok malesef. Her gün balkondan tüm evde ne varsa çırpıyor kadın. Bütün pislik bizim balkona geliyordu. Birde bir şey demedik ikide demedik üçde patladık. Allahtan artık balkona çırpmıyor. Anlamadığım şey her gün saat sabahın 9 u 10 u gibi evi süpürmesiydi ve herşeyi çırpmasıydı. Haa böyle olan türkler yokmu elbette var ama genel olarak kürt kesimde böyle sorunlar daha fazla yaygın. Görgü ve empati yoksunu oluyorlar yetişme tarzlarından dolayı.
evini seven ev sahibidir.
Hangi çağda yaşıyorsunuz amk. Büyük şehirlerde geniş aile kavramı bitti. Kimse 10 çocuk sahibi olacak göte de sahip değil. Ama gidip Suriyeli oclarina evini verir bu tipler. Yıllardır kardeşim ayağı göt ayağı diyorum kimse anlamıyor. Sanki bi tek Kürtler kalabalık amk.

Sizin zihniyetinizi sikeyim.
Çağdışı değil, evinin kıymetini bilen ev sahibidir.
Köpek desem köpeğe hakaret olur..

it soyu desem daha iyi herhalde.
ev neki ülke yok ülke.
Ev onun olduğu için ırgalamaya gerek yok. Şahsen bende evimi bekar kızlara vermeyi tercih ediyorum.
Kürtler bizim canımızdır kanımızdır.

ama Kirasının 100 lirasını her ay ben vereyim bana komşu olmasınlar.
güncel Önemli Başlıklar