bugün

şiddetle savunduğum, doğruluğu tartışılamaz bir gerçeklik içeren görüştür.

şimdi bi düşünün. bir erkek neden küpe takar?

1- hoşuma gidiyor der takar.
2- yakışıyor der takar.
3- küpede amaç aranmaz der takar.

şimdi efenim bu sebepleri kısa kısa inceleyelim istiyorum.

1- hoşuma gidiyor der takar.

bir erkeğin kadına ait bir eşyayı takmaktan haz alması, hoşnut olması onun kadın gibi gözükme isteği ile alakalıdır. yani bir erkek kadın gibi giyiniyorsa kesinlikle kadınsal dürtüleri vardır. bakın ne diyor bir sitede :

Trans: cinsel kimlikleri normlara uymayan kişilerin hepsine birden verilen bir addır. Tranaseksüeller, travestiler, interseksüeller, transgender kişiler ve zenneler (kadın elbisesi giymiş erkek veya erkek elbisesi giymiş kadın) bu kavram içinde yer alır.

hmm bak şimdi hacı abi demekki neymiş? sen kadına ait bir eşyayı kullanıp kadınsı oluyormuşsun. yani travesti, özetlersek ibneymişsin.

2- yakışıyor der takar.

bunu ben anlamıyorum abi ya. küpe bir erkeğe nasıl yakışabilir gerçekten anlamıyorum. cem yılmaz'ın bir lafı vardı hani. ibne diyemedilerde metroseksüel dediler demişti. hakikaten öyle. ben ibneyim diyemeyen küpe takıp bana yakışıyor diyor.

bak inanmazsan :

http://www.golgedekiler.c...s/2013/02/kupeli_genc.jpg

yakışıyor mu lan allah aşkına? sen şimdi türbanda tak yakışıyor bana diye.

3- küpede amaç aranmaz der takar.

hayatını nihilist düşünceler içerisinde harcamış asosyal küpelilerin bahanelerinden birisidir. amaçsız insan ne yapar sorusunu akıllara getirir. nefes alırken bile bir amacın var amk sen neyin kafasındasın.
bu kadar emin konuşmasına dayanarak küpe takan kaç adamla cinsel münasebete girmiş olduğu merak edilen kişi beyanıdır.
sol kulağımda iki sağ kulağımda tek delik var, kaldırdım bekliyorum bebeyim.
küpe, bileklik ya da kolye gibi takıdır, bir aksesuardır.
minicik beyniyle bir gencin türbanla kıyaslıyor olması durumu karşısında
küpe takan ya da takmayan hiç kimse bunun üzerine bir fikir beyanında bulunamayacaktır.
'Küpe takan erkek i.nedir' diyen erkek, daha i.ne erkektir.
isviçreli bilim adamları : 'Küpe takan erkek %100 erkektir' açıklaması yaptıklarında, görmek isteyeceğim erkeklerdir aynı zamanda.

Bu küpe olayı neden dert?
ağır bir sözdür.
ama bu "yavuz sultan selim" bakınızı vermenizi gerektirmez.
birincisi, o küpeli minyatürü ona ait değildir.
hatta murat bardakçı da şöyle değinmişti konuya: http://www.haberturk.com/...iz-bu-resim-aslinda-kimin

ikincisi, hadi murat bardakçı'yı geçtim
tarihçiler bile 2'ye ayrılmıştır yavuz sultan selim'in küpe takıp takmadığı konusunda ve çok azı küpe taktığını söylerler-ki taktığını söyleyenler de şu rivayeti ele alırlar:
Yavuz, Mısır seferine gittiğinde orada küpe takmış kişiler görür. Bunların kim olduğunu ve neden küpe taktığını sorar. onlar da bunların köle olduklarını göstermek için küpe taktıklarını söyler. sultan selim de küpe takmaya başlar "ben de allah'ın kuluyum çünkü." diyerek. bu rivayeti ele alınıyorsa aynı padişahın şu rivayeti de ele alınmalı o halde:

Yavuz Sultan Selim devlet harcamalarında olduğu gibi şahsi harcamalarında da sadeliği
ön planda tutardı. Lüks ve israfa kaçan süslü elbiseleri giymeyi sevmezdi.
Süslü elbiselerin kadınlara yakıştığını düşünür ve erkeklerin böyle giyinmelerini de doğru bulmazdı.
Günün birinde oğlu Şehzade Süleyman , pek süslü ve parlak elbiseler giyinmiş ve pahalı
mücevherleri takınmış olduğu halde huzuruna çıktı.
Oğlunun bu süslü giyimini gören Padişah, şöyle dedi:
"Sen böyle giyinirsen anan ne giyinsin Süleyman? Anana takacak ziynet bırakmamışsın."

kuru kuruya "yavuz sultan selim" bakınız vermekel olmuyor maalesef. bilgi kirliliğine bir çöp de siz atıyorsunuz...
Ibne olma yolunda emin adimlarla ilerliyordur. Ilerde dibini falanda dovdurur.
Ne yağız delikanlılar var onların içinde. Bak gördün mü içim tıs etti. Katılmıyorum buna.
Her mini etekliyi de orospu zannedenlerin söylemidir.
küpe takan erkek değildir.
Kıskançlığın dışavurumu söylem. Tarzın değilse takma ama bu ortaçağ söylemlerini de bırak.
Zamanında sakalı küpesi yüzünden devlet yurtlarında az adam pataklamadınız siz geri kafalılar.
Bazı erkeklere çok yakışıyo. Hepsi değildir yakışanı vardır.
Doğru bi tespittir.batı ya özene özene yakında başımıza taş yağacak.bıyık bırak sakal bırak küpe neymiş.
çok doğru tespittir.

ayrıca en çok küpe takan erkek modeli de izmir'de bulunur. kısaca: izmirli erkekler ibne'dir.
tespit gibi tespittir. bugün küpe takan yarın ruj sürer.
herkes tarafından bilinen tuhaf ama gerçek durum. evet.
Kizlarin takisidir o küpe ula. Erkek takar mi arkadas ne sacma istir arkadas. Bidr küpe takmayı modernlik sanan erkeklerde mevcut.
Küpenin tarihcesine bakildiginda en eski küpelerin 8000 yil önce mogolistan'da kullanildigini söyleyebiliriz.
Bir cok kültürde kadin ve erkek farketmeksizin kullanilan bir takidir.
hatta antik yunan ve misir döneminde de kadin ve erkekler tarafindan kullanilmistir.
Islamiyet öncesi ve sonrasi da dahil erkeklerin vekadinlarin bu takiyi arap yarimadasinda ve anadolu'da kullanildigi söylenmektedir.
Bazi düsünce ve kültürel degisikliklerden dolayi da sadece kadinlara mahsus bir taki oldugu iddoa edilmistir.
avrupa'da ise zenginligi sembollestirdigi icin zengin olan toprak agalari takiyi kullandilar.
denizciler ve devlet askerleri de bu takiyi kullaniyorlardi.
fransiz devriminden sonra esitlik, hak ve hürlügünü kazanan halk bu takiyi takarak, sembolik bir karsi durus gösterdi.
günümüzde ise sadece bir taki esyasi olarak kullanilmaktadir. Yakismasi veya yakismamasi tartisilamaz cünkü cesitli modellere sahip bu takinin kime nasil yakisacagi bilinemez.
kadina özenen erkek durumu ile bir alakasi yoktur. Olsa da kime ne?
Sirf küpeli diye bu erkekten hoslananlar varsa; kendi cinselliklerini sorgulamalilar.
dogru aq takiyorum ben de ben de ibneyim, yersen. : )
Bunu diyenin kendisi ibnedir diyeceğim, ibnelere ayıp olacak.
sol kulağımda 3 tane küpem var
hipster topuzum var saçların yanları kazınmış
esmerim.
Gerçek olma ihtimali olan durum. Fakat"ibne" değil de "eşcinsel" dersek bence daha doğru olur. Her küpe takan erkek "eşcinsel" olmasa da küpe takanlar arasında "eşcinsel" vardır. müteveffa george michael küpe takardı. O geldi aklıma.
Buna inanan, kız kardeşini güvenle yanıma getirebilir.*
"erkek uzun saç bırakmaz, kız mısın sen" diyen insanlarla aynı kişiler olduğunu düşündüğüm insanların söylediği laf.
yanlış bir önerme olduğu kanısındayım. böyle bir genelleme yapmak için elde yeterli veri yoktur. dolayısıyla yeterli veri olmayan yerde yetersizce gerilmenin anlamı yoktur.