bugün

ulu başlıklarında ve entrylerinde bol bol gördüğüm şey.
Küfür kendisini ifade etmekte zorlanan insanların kullandığı terimdir. Temelinde özgüvensizlik ve özsevi eksikliği vardır. Bir yandan da şunu demek ister "10 kelimeyi bir araya getirip derdimi anlatamıyorum al şununla idare et." Bir de yerli yersiz ediyorsa daha katĺanılmazdır.
çok klas ederim. oturur dinlersin o derece.
yerinde ve zamanında edilirse şiir.
yanlış bir şeye inanmak veya sözde yanlış bir şeyi kabul etmek.
ahlaksizlar ve ateistler kufur eder, icinde iman ve ahiret korkusu olan kufur etmez ahlaklidir.
Küfür hayata renk katar, anlam verir; örneğin; bir adam ağzını şapırdatarak yemek yiyorsa ona lütfen kibar yiyin derseniz sizi sallamaz. Ama kalkarsam o tabağı götüne sokarım derseniz bir daha yapmaz kendine çeki düzen verir.
ateistseniz insanların allah umudunu kırıp insanları hastalıklara sürüklüyorsunuz.
görsel
Bir insanda ağız alışkanlığı haline gelmiş, cümle araları ve cümle sonlarında devamlı kullanıyorsa, ağır bir ahlak aşınımı ve ağır günahkarlığa gebedir.
birine ya da bişeye hakaret etmek amacıyla söylenen belden aşağı veya müstehcen söz.
rizikosuz yerlerde barınmaya çalışarak, anasına, bacısına ölüsüne kadar sövdürmeyi marifet sayar kimisi.
salyalı ağızlarından tanınırlar ve içlerindeki pislik küfürle beslenir hep.
şiir gibi.
Rahatlama aracı..

Bazen doyasıya sövüyorum ota boka..

Edit : kibar ve efendi tabirinde olan bir insanım
Orospu çocuklarına edilmesi gereken şey. Bunların analarını sikmek lazım. Başka şeyden anlamıyorlar çünkü.
Anlatımı güçlendirme pratiğidir.

Bir aq.
Fazlası bünyeye zarar veriyor. Yeri geldiğinde kullanmak en iyisidir. Her cümlenin sonuna eklenmemeli mesela.
Küfürün kendisi de küfürdür. Sadece kullanımı yaygın değildir.
Ahlaki olarak doğru Bulmasam da, bazen saatlerce konuşup anlatamayacağın mevzuyu tek küfürle anlatıp rahatlama hissini seviyorum.
Cahil kültürsüz magandaların acziyetidir.
Madıfakır.
Kullanmadan sinirimin geçmediği çirkin sözler. Başka türlü sakinleşemiyorum. Belki bir şeyler kırmak daha iyi gelirdi ama o kadar zengin değilim.
dinen büyük günahtır. günah olmasını geçtim bence küfür ve argo gereksiz ve ahlaksız insan işidir. sürekli küfreden insanla muhattap naz.
uzun olanı etmek makbüldür. bir örnek vermek gerekirse...

ben senin gibi adamın avradını bacısını
baldızını soyunu sopunu sülalesini silsilesini
gelmişini geçmişini eşiktekini beşiktekini
köğeğini kömecini dedesinin yedi ceddini
doğurtan ebesini ağlayan bebesini soluduğu
havayı içtiği suyu sıçtığı boku kafasının tasını beyninin bardağını ırkını dilini
dinini cinsiyetini milliyetini hürriyetini
cumhuriyetini sabahını akşamını öğleden
sonrasını sabah seher vaktini akşam eşref saatini
kafasındaki saçı arkasındaki kıçı elinin ayarını
bahçenin hıyarını kıçındaki kıllarını boş boş geçen yıllarını şaşı bakan gözlerini kütürdeyen dizlerini
memleketinin yaylasını safiyesini aylasını
gözlerinin ferini alnının terini babasının kelini
anasının saç telini bahar esen yelini düğünündeki
gelini beyninin vakkumunu bahçenin zakkumunu
tuttuğun kalemini ciğerinin veremini böbreğindeki taşı boynunun üstündeki başı
orağını çekicini tüm tanıdıklarının hepiciğini sikem...
sanıldığının aksine imlenenle değil imleyenle ilgilidir.imleyen imlenen makası hiç kapanmayacak gerçi.