bugün

hakaretimsi küfürlerin zaman içinde bir şekilde yok edileceği gerçeğini yansıtan sorundur.
korkulur ki kurunun yanında yaş da yanar.
benim nickimle başka bir yazarın da küfredebildiği sorunsaldır.

mr clown?
evet saniye saniye garip olayların yaşandığı sözlüktür aynı zamanda.şimdi yukarıda benim etmediğim küfür yok oldu.

bekleyelim ve görelim harika sözlük neler yapacak bize?
sozlugun sürekli kan kaybetmesine yol açması üzücüdür
küfür bir sorunsal mı bilemem ama sorunsal kelimesi artık küfür gibi gelmektedir kulağa.
ilk gazın ardından zamanla düzeleceğini düşündüğüm sorunsallama çay.
cozumu bana bıraksalar bi ... dedirten hadise.
Sözlükte denetlemenin çok iyi olmadığı ilk anlarda ortaya çıkıp birçok insanın iç dünyasını yansıtan kelimeler sorunsalı,sorunu
'estetikse soyunurum' tadında 'estetikse küfrederim' diyen ben ve benim gibi yazarlar oldukça sınırı aşanlar, işi hakarete dökenler de olacağı için çözülmesi imkansız sorun.
(bkz: moderatör ne yapsın be kardeşim)*
(bkz: küfür edeni hiç bir şekilde desteklemeyelim)
sözlüğüm yazarlarını uzun uzun dü$ündüren sorunsal. sagopa kajmer bir $arkısında "küfür eşittir, hür, kültür" demekteydi. yerinde kullanılırsa, küfürün de ho$ ifadeler yaratacağı bir gerçektir. ancak ilk olarak terbiye gelir, ayrı...
edene gore değişebilecek aktivite.
mesela cem yılmaz küfür ederse komik
sıradan bir insan ise terbiyesiz olur!!
sorunsal değil sorun olan durum.
özde değil sözde bir sorundur.

çünkü sorunu yaratanlar küfür edenler değildir. asıl sorun, küfür edenlere "aa ne samimi, ne kadar doğal" diye alkış tutup ellerine prim veren hıyarların aramızda bulunmasıdır.
(bkz: nedensiz yere ana avrat küfür eden insan)
(bkz: noktalama işareti yerine küfür etmek) örn;

*geçen gün arkadaşla gidioz a.q, ortam manyak a.q, yok böle bişey ananı skeyim....
Uludağ sözlükte gördüğüm en büyük sorunlardan biridir...

arkadaşlar biliyorsunuz ki, küfür anlam ve içerik bakımından her zaman muhatabınızı olumsuz yönde etkileyecektir...

ortamda bulunanlara karşı da bir saygısızlık olduğu gibi, kişinin kendisine de bir saygısı olmadığını gösterir...

bunun da ötesinde küfür, özellikle çocuklara ve gençlere kötü örnek olmak ve onları yanlış yollara sevketmenin anahtarlarından biridir...

gelin hep birlikte bu olumsuz özelliğimizi bırakalım ve çok daha yaşanılabilir bir Uludağ sözlük meydana getirelim...

inanırsak başarabiliriz...

saygılarımla...
Küfür bir sorun değil kültürdür. Kabul edin etmeyin kültürün içerisinde küfürde var. Böyle bir ortamda da küfür olmaması anormal olur. Evet.