bugün

Bugün bir arkadaşın kızının düğününde karşılaştım böyle bi çocukla, 7 yaşında var veya yok. ne küfürler ne küfürler ediyor arkadaşlarına ki dinlerken ben utandım. Yanıma çektim bu çocuğu başladım nasihat etmeye. Bak küfür edersen ağzında yaralar çıkar falan filan. Çocuk tamam amca artık küfür etmeyecem söz amk. Ben zaten çok az küfür ediyorum. Yalancıyı ziksinler demesin mi. Sonrasında, git Yeğenim bildiğin gibi yaşa ben de seni bu hallere düşürenlerin amk. Dedim ve gönderdim çocuğu.
Kimi Zevzek yetişkinler tarafından gevrek gevrek gülünüp, başı okşanarak, komik bulunup, cesaretlendirilen çocuktur.

Bu rezilliğin, neresi komiktir, ananı s..keyim diyen çocuğun nesine gülüyorsun, onu cesaretlendirip hanzoluğu, küfürbazlığı normalleştirirken hiç mi ar etmiyorsun?!
Lan ben napıyorum demiyorsun?!

Geberin ulan!
geçen günlerde dayımla parka gittik, varlar 3 tane yaşları 8-10 ya var ya yok ama ağızlarından çıkanın bini bin para.
çocuk, sokağın kültürünü öğreniyor.
bir defasında da babam dolmuşa binmiş ve bölgedeki özel bir okulun dağılma saati. grubun yanlarında tesadüfen öğretmenleri de varmış, hocalarının yanında ettikleri küfürün haddi hesabı yokmuş.
https://www.instagram.com...iif/?utm_medium=copy_link
Ayıp bide annesi sanırım gülüyor. O çocuktan yarar gelmez 5-6 yaşında muhtemelen. Okuldada arkadaşlarıyla bu şekilde konuşuyorsa yazık.Sempati duyuluyor bazı kesimlerce ama zavallılıktan başka birşey değil.
ben o yaşta bilmeden babama küfrettim, ne dedim onu bilmiyorum da anasına falan sövdüm heralde...
sobanın demiriyle dövmüştü beni.
kadın erkek fark etmeksizin yetişkinlerden duyduğum küfürler beni çok rahatsız ediyor çünkü bir bireyin küfretmeden kendini ifade edebilmesi gerektiğini düşünüyorum.

fakat bir de çocuklardan küfür duyduğumda rahatsız olmakla kalmıyor çok da üzülüyorum. çünkü etrafında onu bu pis bilgilerden koruyamayan veya ne kadar yanlış olduğunu söylemeyen ebeveynleri olduğunu düşünüyorum.

herkes anne baba olmamalı. evet.
Veledin tekidir.
geçimini küfür ederek sağlayan çocuk
https://www.youtube.com/watch?v=7Gm5lsEHFL0
güncel Önemli Başlıklar