bugün

bir sonuç çıkmaz ama insan belki ibret olur diye umitleniyor her seferinde.
küfürü hiçbir zaman tasvip etmem ama küfür eden kişiyi bdv den şikayet edip çaylak yaptırabilirsiniz, devam ettiği taktirde siber suçlara şikayet edersiniz, bu kadar abartmanın bir manası yok, çocukça biraz.
sıkça yaptığım eylem, bana bir maddi getirisi olmadı çünkü genelde hagb veriyorlar sabıkası yoksa. mahkeme masraflarını ve avukatımın vekalet ücratini ödüyorlar asıl ceza o zaten.

bu akşam da bir z kuşağı olduğunu tahmin ettiğim bir yazar " amına koyayım" yazmış bana, avukatıma hayırlı uğurlu olsun.

küfür ve hakaret suçtur arkadaşlar bunu kafanıza sokun. kanunlarımızda küfür ve hakaret "suç" olarak tanımlanmıştır ve her suç gibi bir ceza vardır tck'da. hakareti ekşi sözlükten mesajla yapmanız, ne suçu hafifletir ne sizi görünmez yapar.

3-4 ay sonra eve muhtardan kağıt gelip babasından dayağı yiyince anlasın insanlara küfür etmemeyi. genelde babalar arayıp avukatımdan özür diliyor çünkü.
Zamanında bende denedim bunu bana dediler ki

" çok ağır küfür var tamam ama dava açılabilmesi için bunu en azından 2 sefer yapmış olmalı. "

Yani birisine küfür kıyamet sallasan sonrasında bunu yapmasan yanına kar kalıyor gibi anladım.

Kişiliğe değilde kutsala küfür edilmesi durumunda olay farklı işliyor ama.
Mahkemelerde sürünürmek güzel değil.
kopyala yapıştır sırasında sözlük ismini değiştirmeyi unutmuşsun hacı.

t: çok doğru ve olması gereken bir davranıştır.
güncel Önemli Başlıklar