bugün

öncelikle o "bi", "bir" olacak, farkındayım.

(bkz: açılmak istenen başlığın 51 karakter çıkması)

konuya gelince, çok itici bir tutumdur bu bahsettiğim şey. yani küfürün hayatımızda yerinin olamdığını düşünmek. ben küfürsüz bir hayat düşünemediğim gibi, sözlüğü de tüm küfürlü entrylerden arındırılmış bir platform olarak düşünmek dahi istemiyorum. olmaz ki, buna hakkımız yok.

ancak bu dediklerim telakki edilmesin ki küfür etmek şarttır, küfür edeni kınamak ayıptır. hayır tabi ki. şunu anlamak lazım ki küfür hayatımızın bir parçası olduğu gibi küfür etmek de bir yetenek değildir.
nasıl sevişmek, böğürmek, sıçmak, osurmak hayatımızın bir parçası ise... son olarak eklemek istediğim şey ise çok doğru bir önermedir.

yoo yoo ben de belirtmek isterim ki o bi kesinlikle bir olacak! **
hayatı başkalaştırıp yaşamanın anlamı yok. neyse o kardeşim. yerine gelince koyarsın. yerine gelince sokarsın.

-ayrıca "bi"nin kullanımında bi' yanlış yok. sadece yanında ayırma çizgisi olması lazım o kadar. türkçede var olan bir kullanımdır bu. mesela "n'aber", "n'oldu" gibi kullanımlar da doğrudur. örnekler çoğaltılabilir.*
küfür etmeyenlerin edenlere karşı tepki göstermesidir. fakat küfür etmek veya etmemek bir tercihtir, küfür hayatın parçasıdır, söküp atılamaz ve isteyen kullanır istemeyen kullanmaz.
-hakan mına koyim olm senin!
+ne diyosun olm sen ya??
-noldu lan zoruna mı gitti?
+hayır olm, gel s*k ama küfretme ya hiç hoşlanmam!
kabullenmemi gerektiren bir şey değildir. gerçekleri kabullenirim, kanıtlayamadığımı kabullenirim.

bunu gayet rahat kanıtlayabilirim oysa..

küfür evet hayatın bir parçası olabilir. ama hangi hayatın? bunu sorgulamak gerekir..
nasıl bir hayatın parçasıdır küfür?
genelde anneler tarafından gecerli olan durumdur. evlatlarının saygısızca konusmasını istemezler ve kabullenemezler. ama ne fayda.
sırf küfretmeyeyim diye kasım kasım kasılan tipler vardır ya, onlara da dumur olmamak işten değil.

- K = Kasım (Kahramanımızın adı da cuk diye oturdu)
- Z = Zeliha.

K: Aşkım bugün ne yapıyoruz?
Z: Sevgilim bugün ben kuaföre gideceğim, seni bilemem.
K: sana öhe diyebilir miyim aşkım, daha geçen hafta gitmiştin.
Z: E öyle de gitmem gerekiyor.
K: Senin...ağzını yerim ben iyi tamam git.

Küfrü hayatının yaftası olarak gören kişi, son diyalogda senin ile başlayan yerden sonra lügatındaki bütün küfürleri saydırmıştı, karşısındaki ister bayan olsun, ister bay. küfür burjuvazinin ağzında lağım çukurudur. küfür işçi sınıfının ağzında açan çiçektir, demiş can baba. Çok doğru.
"küfür diyorum bir saldırmama eylemidir."

cemal süreya
adam haklı amuğu sikim.
can babanın dediği gibi: "küfür işçi sınıfının ağzında bir çiçektir, küfür burjuvazi'nin ağzında bir lağım çukurudur.
(bkz: can yücel)