bugün

görsel

bazen akıllara gelen ihtimaldir.
bunlar hep arka sokaklar lobisi.
simitçilik aslında mit'in bulduğu bir meslektir, adında anlaşılabilir bu '' si mit çi ''
Ankara da insanı paranoyak yapan tahmin. işten eve, evden işe giden sıradan kıytırık bir insanım ama yine de manyak oldum.
cıa olma ihtimalinden daha düşüktür.
imkansızdır. önümüzde jamiryo gerçeği duruyor arkadaşlar, yapmayın!
ben zeytinburnu üst geçitte , ara ara beliren, peydah olan simitçinin mitçi olduğu konusunda paranoyalar yaşıyorum esasen. köşedeki simitçiyi bilmem de.

ek:zaten si-mitçi. bak. çaktın mı köfteyi. ahah. adam mitçi işte lan bildiğin. anaskiyim!
polis olma ihtimalinden daha azdır. eniştemden biliyorum, sakal bırakmış dilenci kılığında çarşı pazar geziyordu.
simitçiyle asla muhabbet etmeme sebebidir. alırlar valla ergenekon dan belli mi olur. günaydın derim parasını verir işime giderim. zaten cins cins bakıyor, tırsıyorum yalan değil.
ya mit elemanıdır yada değildir. burdan hareketle %50'dir efendim.
olabilir, mümkündür.
türkiye için pek düşünülmeyen bir ihtimaldir bence. (bkz: kaç tane mit simitçi gördünüz lan)
simit tablasının altında saman gazetesi varsa mitçidir.
doğrudur efendim. bol bol simitçi mit elemanı vardır.
şaka yollu söylenmiş olsa da gerçkeliği inkâr edilemez. Mit elemanı olmasa da (bkz: polis), (bkz: asker), (bkz: ergenekon), (bkz: zırtapoz), bi de o neydi o (facebook'da -sevişelim mi- yazan çocuk) olması muhtemeldir.
Hep onun paranoyasıyla yaşadım hatta lisede sgara içerken köşebaşındaki simitçi acaba polis mi lan dyerek derin tartışmalara girmişizdr..
+afedersiniz, siz mit elemanısınız değil mi? evet evet!
-mit de ne olaki yarraam? al simit ister misin, sıcak?
saçma olan ihtimaldir. memlekette istihbarat sadece mit in elinde değildir.

emniyet istihbarat hatta jandarma istihbarat da olabilir.

ayrıca sokak gözlemlemek büyük ihtimalle emniyet istihbaratın işidir.
yadırganmıyacak olaydır.
not:bir televizyon kanalında "bu baloncu ve simitci sivil polistir" diye gösterilmesi doğru değildi.gizlilik bunun neresinde kaldı? muhabir bilmeside ayrı bir şaşılacak durumdur.
soğuk kış gecelerinde bir okul yurdunda kalıyorsanız konuşacak başka konu bulamamaktan kaynaklanabilir *.
(bkz: şişirmeyin lan adamı)
hangimiz geçirmedik ki içimizden.**
militan üniversitelinin paranoya sürecinin başlangıç noktasıdır..
sizin ya da çevredeki herhangi birinin cıa ya da mossad tarafından aranan bir terörist ya da suçlu olmanıza bağlıdır.
siz ne demek istediğimi gayet iyi anladınız zaten ama ben yine de biraz daha şifresiz konuşayım.
mit, kendi ülkesinde, kendi ülkesi için istihbarat topluyor olsaydı, adına pkk, hizbullah, tiko, mlkp ve daha bilmem ne dediğimiz onlarca örgüt, babalarının evinin arka bahçesinde eylem yapar gibi, dağlarımızda ve şehirlerimizde on binlerce insanımızı katledemezdi.
köşede simit satan birileri var doğru ama onlar ya sadece güven timi oluyor ya da cıa, mossad taşeronu. ha birde tabii ki ezici çoğunluğu, iş bulamayan aş bulamayan liseli hatta üniversiteli gençler, hayatını akranı avrupalı yaşlılar gibi devremülkünde ve şezlongda geçirmesi gereken emekli ama hala emektar babalarımız oluyor. annelerimize bile uzandı bu adaletsiz simitçi tezgahları görüyoum ve çok üzülüyorum.
mit in değil de başka birlerinin işlerini çok iyi yaptığı kesin.
ama simitçi kılığında ama holding patronu olarak.
ben daha açık konuşamıyorum gari, anlayın işte.
si*mitçi olma ihtimali ile aynıdır.
yine pazartesi'ydi, işimin 1. ayı olmasına rağmen sıkıcı bir pazartesiydi işte, hızlı adımlarla mithatpaşa'dan çıktım, işe yetişmeye çalışıyordum, yağmurda başlamak üzereydi, ankara'nın o kasvetli havası çokmüştü üstüme.

her zaman simit aldığım erdoğan abi'den iki tazecik simit, iki de krem peynir almak için tezgahına yanaştım, "erdoğan abi acelem var bana her zaman ki gibi sarsana" diyerek elimi cebime attım parayı çıkardığımda erdoğan abi ortada yoktu, arkaya ilişti gözüm bir adam elinde bir bayan çantasıyla koşuyor, erdoğan abi'de onu kovalıyordu. abime bak be dedim...

ertesi gün yine sabah çıtır simitlerimi almaya ve dünkü olayları konuşmak için erken çıkmıştım. tezgaha vardığımda erdoğan abi yoktu, yerinde yaşlı bir amca vardı, erdoğan abi nerde diye sordum, "ne erdoğanı kaç tane diye sordu" adam. iki simit ve iki de krem peynir alarak işe gittim.
güncel Önemli Başlıklar