bugün

Çünkü twitter kullanmayı bilmedikleri için.
Sömürüye dur demedikleri için. Daha çok sömürün daha çok soyun dedikleri için.
Çünkü götünüze değnek soktukları için.
rahatlıkla gelene ağam, gidene paşam dedikleri ve çıkarcı ve cahil ve kindar bi o kadar da gelişmeye, teknolojiye, çağdaşlığa karşı oluşları, koyun gibi güdüldüklerinden ve emeklerini ona buna yedirmeye meraklı olduklarından, bu tehlikeli köylü zihniyetini öldürmeliyiz.
Şakaysa hiç komik olmayan Ciddiyse çok komik olan bir şiirdir.
Şu kadarını söylüyorum, her ne amaçla yazılırsa yazılsın şöyle bir şiiri yazanı da destekleyeni de açık ve seçik söylüyorum sikmek lazım.
Yani kısaca diyorum ki;
varsa şehirde şekliniz
bizim köye de bekleriz.
Sizin gibilerle aynı dünyada yaşamamaları için.
level atlamak için. ya öldürmeliyiz ya da bu adapteye uydurmalıyız. bu şiir ciddi anlamda ironi içeriyor ve hala bu adama mal diyenler mevcut.
uludağ sözlükte yazar oldukları için.

yuh be birader hayatın boyunca posta gazetesindeki şiirleri bile okumuş olsan bu şiirde köylülerin değil köylülüğün yani zihniyetin eleştirildiğini anlarsın.

yazıklar olsun.
sanki kendi kraliyet ailesinden dogmus cibiliyetsiz zurriyetsiz.Bu yazilar dogru ama oldurmek nedir adamlarin yasam tarzi bu..Kimse senin gibi olmak zorunda degil viskini yudumlayip evin hizmetcisine sardigin zamanlari unuttun galiba.
age of oynarken savastaysan populasyonu ayarlamak icin asker cikarmak amaciyla oldurmeliyiz.
aç kalmak için...

kalan son kültür-gelenek-görenek örgümüzü de yok etmek için...

afedersiniz şerefsiz vatan hainleri olduğumuz için...

ahlaktan, saygıdan, insanlıktan nasibini alamamış yavşak oğlu yavşaklar olduğumuz için...

köylüleri öldürmeliyiz.
yazarları niçin öldürmeliyiz? şu entryleri görünce sinirlenmemek için.
'Köylüleri niçin öldürmeliyiz?
Bu sorunun karşılığını bulamıyorum'
Köylü milletin efendisidir arkadaş . Nedir bu gareziniz köylülere ?
yaşamaktan sıkıldığımız için. evde makarnayı zar zor yapan tiplerin, meyve sebze yetiştirmek ile imtihanlarını görmek isterdim.
(bkz: sevim kos katil geldi) ironiyi ciddiye alanlari da gormemizi saglayan sukru erbasin hayatinda sordugu en oneli sorudur.
Efendilik tasladıkları için öldürülmelidirler.
köylü köyünde iyidir. şehre gelir de camdan aşağı paspas silker, kapı önünden fasülye ayıklayıp balkonda davuk beslersen s.kerler belanı.
Köylüler insan değilmi amk onları öldürücez onlar olmasa kim kalkındırıcak bu ülkeyi amk malı.
eğer varsa vaktiniz oturup okuyun uzun uzun.
https://eksisozluk.com/entry/32146735
ikinci hikayeyi okuyun.
işte buyüzden.buyüzden.
şiirin ş sinden anlamam ama şair burada ironi yapmış olmalı.

Medeni bir şehirli insan olduğunu zanneden davarlardan bahsediyor aslında bu şiirde.
Sözlüğün halini görünce bir kez daha hak verdiğim şiir. Okuyun, okutun...
dindardırlar ahret korkusu içinde

ama bir kadının topuklarından

memelerini görecek kadar bıçkındırlar

harmanı kaldırdıktan sonra yılda bir kez

Şehre giderler!

dizeleri ile beni bitiren şükrü erbaş şiiri.
sevdiğim şiirlerdendir.
her dizesi asrın tespitidir.
köylülerden kasıt cahil, sapık ve bunları muhafazakarlıkla örtmeye çalışan insanlardan bahsediliyor.

yani bugün doğudan gelen ve şehirlerin içlerine yerleşen zihniyet.