bugün

özellikle cumhuriyetimizin kurucusu sayın mustafa kemal atatürk'ün de sırf köylülerin gönlünü almak için söylediği sözün gerçek yansımasıdır.

köylüler; her zaman, her tarihte pis, içi kokmuş, para için babasını bile satabilecek düzeyde insanlar olmuşlardır.

her zaman kölelik yapmışlardır büyüklerine.

bunu inkar edebilecek biri var mı ?
Atatürk ün bir lafını alıp kendi basitliğine göre yorumlayan kişi beyanıdır. ulan bari Atatürk ü alet etmeyin.
Yediği içtiği her şey köylüler vesilesiyle sofrasına gelen nankör insan beyanı.
Şimdi neremiz doğru ki köylüyü yargılıyoruz demek gerek...

Yani köylü dışında işçiye mi baksak? yoksa beyaz yakaya mı? Ya da çalışmayan milyonlara mı?

En iyisi balık baştan kokar diyelim ve bizi yönetenlere bakalım. Neremiz doğru ki köylü de kusur arar olduk. Evet cahil bir kesim olarak kaldı köylümüz ama bu onun değil yönetimin ayıbı. Köylüyü 50 lerden sonra ağa oğulu olan menderes gibiler yine ağalara teslim ettiler.

Ağa köylünün milletin efendisi olmasını ister mi ? Nah ister... Bugun o ağalar meclisteler.

O yüzden bir toplumun en sağlam temellerinden birisi olması gereken olmazsa olmazlardan olan çiftçimizi köylümüzü aşağılamak yerine, ona gerçekleri nasıl gösterir onu nasıl yüceltebiliriz buna kafa yormamız gerek. yüzbinlerce caminin yüzbinlerce hocasına maaş bağlayıp toplumun en üst kademesine oturturken. asıl bizim karnımızı doyuran köylüyü unutmamız vahim bir hatadır.
(bkz: akp döneminde olmuştur)

israil-türkiye arasındaki tarımsal faaliyet ve ticaret hakkında azıcık arama yapmak yeterli.
köylü gördüğü zaman iğrenerek bakan tipleri nedense kızdırmıştır. samimiyetsiz ördekler sizi.
Köylü bu milletin kurnazı çakalıdır. Ben saf bir köylü görmedim. Hepsi tokatçı amk.
istemesem de doğruluk payının olduğunu belirteceğim önerge.

hepimizin iç sesi oldun, teşekkür ederim. ama gel gelelim ben fakir köylü tanımıyorum anasını satayım, hepsinde de para var.
köylü emekçidir, üreticidir, ülkenin kalkınmasına fayda sağlayandır.
tüketim toplumlarında, en çok ihtiyaç duyulan kesimdir köylü kesimi. sanayileşme de katkıları tartışılmazdır.
evinde oturup, yediği içtiği besinlerin internetten indirilebildiğini düşünen bir yazar beyanıdır.
bilir mi ki üretim olmazsa, kalkınma olmaz, kalkınma olmazsa, sen muhtaç olursun bu sefer, köylü olmazsa da üretim olmaz.
(bkz: Yazık la kimin çocuğuysa)
(bkz: Git kendini becer)
(bkz: anadolu çomarı)
saçma iddia, bu iddiada'ki mantık köylüler doğarken köylü damgasıyla doğmuşcasına, onlar neden köylü o zaman? çünkü zamanıda lider olan kişiler önemsememiş bazı bölgeleri. hazıra konmuş, rte gibi onlarda, sadece boğaz köprüsü ve çevresi, birisi özelden yazsın istanbul dışı yapılan bi yeri. max 1 yer yazarak şaşırtır, aksi yok. köylü insancıl bi laf değildir, bölgesel bence, bi insan köylü olamaz, yaşadığı yer köy olur, orada yaşadığı için köy olur, tek başına bi köylü insan yoktur.
Doğrusu, köylü milletin görümcesidir olan söz.

Ne diyo bu zikkırığı diyenler için şunu açık seçik ifade edeyim, köylü, geleneklerine bağlılık noktasında bir görümceden daha muhafazakardır. Eyyy görümceee...

Ya umut başgan anlatmış işte, aç bak.

http://4.bp.blogspot.com/...5rXY/s1600/25+01+2013+-+1
sozlugun sozluk aleminde tutunma cabasidir bu baslik.
bastan ayagi sacmalik bunda hepimiz hemfikiriz. ve bu tur basliklara da kin kusmak icin kosarak geliyoruz. yazdikca yaziyoruz cunku bu tur sacmaliklar her gun oluyor. oldukca daha cok takilma firsati doguyor. e boylelikle de biz ulu sozluk yazarlari uzerinden fayda saglayanlarin ekmeklerine yag kaymak bal surmus oluyoruz.
yemeyiniz. atlamayiniz. degerli vakitleri deger ugraslar icin harcayalim efenim lutfen.
chpnin köylü tabanında aldıgı çoğu oy bu söz sayesindedir. işin gerçeğini aysun kayacı geçtiğimiz senelerde sölemiştir.