bugün

an itibariyle bir köy veya kasabadan sözlüğe bağlanan yazarlardır. tabi burada bazı eşekler kadıköy, bakırköy, yeşilköy gibi geyikler yapacaktırlar ama gerçekten merak edilen durumdur. acaba hepimiz şehirli züppeler miyiz denilesidir.
özellikle karadeniz'de yaşayanlarına özenilen yazar güruhu.
sözlüğün efendisi yazarlardır.*
sadece şehirde yaşayanlar mı düşünüp yazabiliyor? sorusuna cevap bulamamış yazar anketi. ona diyorum ki devir değişti ee tabi çelik de değişti.
şehir hayatının bıktırıcı, yorucu havasından uzak, mis gibi oksijen soluyarak ve organik beslenerek giri yazan insanlardır.
her ne kadar bu avantajlardan yararlanamasa da :
(bkz: erolborek)
(bkz: göktürk köyü)
türkiyenin en büyük köyü olan denizli'den.
(bkz: megaköy istanbul)
Benimdir efendim, aslen istanbul'da yaşıyor olmama rağmen üniversiteye yakın olmasından dolayı bu köyde, 2 katlı bir köy evinin alt katında tek başıma yaşıyorum.

bahçede üst katın horozları var. sabah onların sesiyle uyanmak süper oluyor.
duvarların içinde gömme dolaplar var.
ayrıca mutfaktaki şöminemsi ocakta kış boyunca yaklaşık 16-17 tane mangal zirvesi yaptım.
80 lira kira ödüyorum, ayrıca tüm kış boyunca elektrikli ısıtıcıyla ısınmış olmama rağmen sadece 70 lira elektrik faturası ödedim.
okula yürüyerek 12 dakika uzaklıktayım.
son sınıfta 5 kişilik öğrenci evinden ayrılıp huzuru bulmama vesile oldu.
unutmadan bir de, bu köyde dünyanın en güzel fotoğraf karelerini yakalayabiliyorum.
daha ne isterim ki efenim?
yerlerde tahta döşemeler var, yürürken garç gurç sesler çıkarıyor, çok zevkli lan. *
yolu düşenleri bekleriz efendim, fotoğraf sanatçısı arkadaşlar tercihimdir *
ne işleri vardır burada koştursunlar dere tepe heidi peter timsali ..
(bkz: köyden indim şehire)
tarımdır hayvancılıktır bir çok kişinin özendiği şeylerle ve en önemlisi doğa ile iç içe olan yazarlardır.

eğer sen o köyü seversen o köy dünyanın en güzel yeridir. ama sen o köyü sevmezsen o köy dünyanın en güzel yeri değildir.
valisi olan bir köyde yani bilecik'te yaşayan yazarlar da vardır.
konforlarından vazgeçmeyip doğruyu yapan yazarlardır. kıskanmaktayım kendilerini.
izmir' i büyük bir köy olarak göz önünde bulundurursak, ben de köyde yaşıyorum.

edit: sözlükte izmir büyükşehir belediyesi çalışanları varmış.
inkar etmenin bir lüzumu yok. Köyde yaşıyorum, şuan beni en rahatsız eden şey tren yolunun tam bizim mahallenin içinden geçmesi. Geceleri trenin sesini duymak hoş oluyor ama gündüzleri çoluk çocuk için büyük tehlike oluşturuynr.
(bkz: ben)
acilen uzayıp gitmeleri gereken yazarlardır.

sözlük birazcık kültürlü, zeki insanların yeri. köylülerin bu ve benzeri sosyal platformlara katacağı hiçbir şey yok. gidip tavuk falan yetiştirsinler. ne bileyim inek sağsınlar, tarlaları sürsünler. üretime katkıları olsun azıcık.

nasıl olsa ekmek bedava, su bedava. köylü tabi milletin efendisi olur.
Aslında şu an köyde yaşamasalar da doğma büyüme istanbullu yengeleri tarafından köy olarak adledilen bir yerde yaşayan yazarlar da olabilirler. iki ağaç, temiz hava görünce büyük şehirdekiler hemen buralara köy diyorlar, ama sorsan gidip organik yiyecek diye de yırtınırlar. ilçe yavrum burası, her şeyin sınırı bellidir zaten. Ayrıca bana on tane istanbul versen de istemem mesela. Gece horoz sesini duyunca ürküyorsun ama sorsan ağaçlar ne güzeldir. Muzumuz da organik, avakadomuz da hıh! Hatta bizimkilerin yaptıkları salça daha bugün kurudu, işine gelince yersin değil mi?
varos yazarlardir.
utanmadan koylerinden uludag sozluge baglanip entri girme cesaretini gosterirler.
gidin tarlada falan calisin, ne isiniz var sozlukte ?
O kadar bilmişlik taslayıp da, entry kelimesine entri yazana ne deniyor acaba? Köyde yaşamanın utanç kaynağı olduğunu savunanlar bu şekildeki bilgisizlikleri yüzünden asıl kendilerini varoş durumuna düşürüyorlar.
fakirdir.
Öğretmen olarak köyde yaşıyorum. Çünkü ülkeme hizmet ediyorum. Dokunuyor mu?

Tanım: bir yattığı yerden laga luga yapan yazar değildir.
doğayla iç içe olan yazar.
çok güzel.
ne guzel, simdi koyde olmak vardi.

dogal bal, tereyag, peynir, yumurta esliginde kahvalti...
bir de soba da isitilmis koy ekmegi tabi.
fakir yazanlar sanki rockafeller ailesi mensubu amına koyim. sorsan apartmanda yaşıyorum der.

sizin için varoş olur. ama hayat buralar da güzel. yapılacak o kadar şey var ki. doğa ile kardeş gibisiniz. sizin için para yoksa hiçbir şey yapamazsınız o binaların arasında. burada öyle değil. daha fazla yazmayım da sonra gelir buraları işgal edersiniz.

not: her haftasonu.
güncel Önemli Başlıklar