bugün

"iyi üniversiteye tm den gidip, dişçilik okumak istiyorum diye ağlamak"tan daha iyidir. *bu kişi benim.En azından zekidir. Ben olmayacak hayaller kurup ağlamayı kendine iş edinmiş biri olarak söylüyorum. Mutlu olacağınız yere gidin. Offf of
Ağlama zamanını erteleyen insandır.
yıl 2017 olmuş hala türkiyede "üniversite " okuyan var.

ahahahahah...

t: hayalperest insandır.
üniversiteler, gençlerin ve özellikle de kızların, "türkiye bilinci"ne varmalarını sağlıyor. bir zamanlar aynı işlevi erkekler için "askere gitme" sağlıyordu.
türkiye'de üniversiteye gitmek,
tarkan'ı gaziosmanpaşa şanzelize cafede dinlemek kadar anlamsız.
devletin problemi ögrencilere mâl ediliyor.Lisede kaliteli egitim verilmezse burda öğrencinin suçu ne? bu sorunu yamamak icin ya da sorunu ertelemek icin diyelim her ilçeye teknik imkanlari yetersiz universiteleri açarlar durun bakalim nereye kadar gidecek bu durum bir yerden patlak verir.
Üniversite de kendini geliştiren kendinden emin adam kötü bir üniversite de okusa da iyi üniversite okumuş insanların önüne geçebilir çünkü kendini geliştiriyordur amk.
ve bu kötü üniversiteleri gençleri işsizlikle teselli etmek için açmaları.
başından bilinen durumun kabullenme sürecinin sonucudur.
Üniversiteyi iş sahibi olmak için bir basamak gibi gören sakat zihniyetin insanları aşağılama vasıtası olarak kullandığı cümle.
iyi uni bitir sonra gel bir okuzun calisani ol emi :(
Ama ben ağlamayacağım.
Çok yakın akrabam YTÜ'yü 1 dönem erken bitirdi inşaat Mühendisi olarak. Dili de var. Büyük ve özel bir firmada 2000 tl maaş alıp 15 günde bir tatil yapıyor. demekki olay sadece kişiye ve üniversiteye bağlı değil.

Kendimize kattığımız şeylerden daha önemli olamaz diploma. Fakat siz kendinize bir şey katmadığınız, işinizi okulunuzun adına bırakıtığınız için böyle yüklenerek adaletli bir dünya tasarımı oluşturmaya çalışıyorsunuz. Yemezler, bu ülkede doktorlar hariç herkesin ekmeği, timsahın ağzında.
Türk siyasetçisinin, Kendi çocuklarının torunlarına kadar geleceğini garantiye aldıktan sonra, işsiz üniversite mezunlarına karşı pişkince söylediği sözdür. " Devlet iş bulmak zorunda değil, üniversiteyi bitirdikten sonra iş bulacağına dair devletle anlaşma mı yaptın" türünden laflar.

Devletin vatandaşlarına karşı görevi ona iş bulmak, iş sahası üretmek; onun can ve mal güvenliğini sağlamaktır.
asıl mesele gereğinden fazla üniversite, gereğinden fazla bölüm olması. simdı bizim bu kadar iktisat, işletme, öğretmenlik, mühendislik vs bölümlerden mezun olan insanlara ihtiyacimiz mı var?
mühendis kafası olan adam zaten gider adam gibi bir yerde okul bölümünü. anadolu nun bilmem ne yerinde bilmem ne bölümden mezun olup, havasından geçilmeyen, trilyonluk olacağını sanan insanlar var. isin sonu hep husran, hep hayal kırıklığı. gençler bilinclendirilmeli, doğru olan gösterilmeli.
güncel Önemli Başlıklar