bugün

herkeste olmayan cesarettir. günlük hayatta bir çok insanla muhatap olmak durumunda kalan kişilerin başına sıkça gelen bir durumdur. karşısındaki kişinin ya ağzı ya da tüm vücudu komple pis kokmaktadır. belki bu kötü kokan kişinin elinde olan bişey değildir bir hastalığı vardır belki ama karşısındaki kişi rahatsız olur. ama çoğu insan bu rahatsızlığını karşısındakine söylyemez. söyleyebilen insanlarda kötü kokan kişiyle samimi olan insanlardır.
empati hastalığı olanların hayatta yapamayacağı şey. *
- kötü bişe kokuyo yaa sende aldın mı
diye sorulur. karsıdakı ınsan genelde yooo almadım der. ve bu böyle sürüp gider.
cesareti olmayanlar için : http://www.terkokuyorsun.com/
Böylelerini cehenneme atsan zebani almaz basar sie'yi.
kötü kokan kişiye pat diye söylendiğinde, onur kırıcı davranış biçimlerinden biri olur.
birisi bana göstermişti. yüzüme değil de, facebook'ta bir yorumun altında. salak arkadaşlarından biri de bu yorumu beğenmişti. nasıl bozulduğumu anlatamam.

çirkeflik, karaktersizlik bu kadar olur. arkadaş eğer benden hoşlanmıyorsan, söylediklerim senin zoruna gidiyorsa, bunu benim yüzüme söylemen yeterli. bu manyak kız, ona "japon balığı" diye hitap etmemi kendisine yedirememiş. ben ise bir sorun olmadığını sanıyordum. yine bir gün bir yorumun altına bunu yazınca patladı hanımefendi. "sen de balık gibi kokuyorsun ama ben bunu sana söylemiyorum" falan filan. lütuf ediyorsun be bacım.

o günden sonra kimseyle samimi olmamaya karar verdim. artık kimin ne yaptığı umurumda değil. çünkü insanlar çekemedikleri bir durum olduğunda her şeyi sizin aleyhinize kullanabiliyorlar. kimseyle muhatap olmazsanız kimse sizin hakkınızda kötü bir şey söyleyemez. bu da benden abi tavsiyesi.
annemde bol bulunan cesaret. önüne gelen, kokan kokmayan herkese bunu diyor. ulan, evde yapıyorsun da arkadaşlarımın önünde demek zorunda mısın??
ağzı kokan bireylere yanımda taşıdığım nane aromalı sakızdan ikram ederim ama komple kokan birine yapılacak muameleyi bilmiyorum. seyyar duş sanırım icat edilmedi..

vücudu kötü kokan birine kötü kokuyorsun ulan diyebilmektir.
direk o şekilde söylenmesi zaten önerilmez ama parfüm hediye edilmeli veya hamam ısmarlanmalıdır.
sana doğum gününde roll-on alacağım diyerek biraz yumuşatılır önce kokan kişi.
ardından da uygun bir dille söylenir.
-sen cinayet işledin de ceseti koltukaltına mı sakladın lan.
+zönk.
bazen dediğiniz zaman üzülmenize sebebiyet verebilecek olaydır.

yakın zaman da bir ortamda böyle bir söylemde bulunduk. kokan abimiz çok utandı ve kalktı gitti. ama bizim bilmediğimiz birşey vardı ki. rahatsızlıktan ötürü amcanın bacakları çürüyordu...
arkadaşıma sık sık yaptığım hatırlatma. hatta sirkeli suyla yıkanmasını bile tavsiye ediyorum. ben söylerim ama başkası tiksinir.
tırnaklarını ne zaman kesmeyi düşünüyosun hasan?
aynen ne kıl bir durumdur bu.herkes rahatsız olur arkadaş ama gidip biri söyleyemez.sanki ayıp olan söylemek.hırsızın hiç mi suçu yok?
çok samimi olduğum insanlar dışında kesinlikte söylemediğim olay. mk adamlar kötü algılıyor oysa ki biz iyi niyetten diyoruz.
karşıdakinin kalbine burnumun direğinden daha değersizsin mesajını vermektir.
eger o kisiyle surekli gorusuluyorsa(ornegin;mecburi.okul is yeri yurt odasi) ve durum surekli tekrarlaniyorsa insanin tahammulu kalmaz ve patlar.cesarette burdan gelir.
söyleyemeyenler mail atabilirler . http://www.terkokuyorsun.com
Kötü kokan kişinin iyiliğini istediğinden kaynaklanıyordur bu cesaret.
' bugün biraz yorulmuşsun galiba yok koltuk altında hafif nemlenme var da , neyse canım insanlık hali olur böyle şeyler ' demek en iyi yoldur.
(bkz: fazlası zarar)
gerçekten pis olduğu için kokuyorsa çok iyi yapıyorsunuz.ama bazı insanların kokuları genetik olarak hoş değildir.bu insanlara kötü kokuyosun demek saatte bir duş almalarını beklemek gibidir adama çok koyar.
(bkz: kokuyorlar efendim)
yıllar önce lisede küstah bir arkadaşıma herkesin ortasında kötü kokan arkadaşımızı hunharca aşağılama hakkını veren cesarettir birde kavga edip üste çıkmıştır siz düşünün yani.
(bkz: kokan birinin burnumun direğini kırma cesareti)
güncel Önemli Başlıklar