bugün

cehennemlik olma korkusu gibi. çaresi nedir?
45 50 milyon yuro rüşvet alanlar bile düşünmüyor bunları bence sende kafaya takma.
Haklı bir korkudur. Tabi abartılmaması gerekir. Abartırsa birey kendi psikolojisine zarar verir.
içindeki kötülüğün farkındaysan korkarsın. Korkmuyorsan dünyanın en iyi insanı olsan da sana güvenilmez. Farkındalık önemli bir şey.
insanlardan çok hayvanlara karşı kötü olmak korkutuyor.
Eğer hissediyorsanız Canınızı yakmışlar, üzülmüşsünüzdür.
Kötü insan olma değil de bazen dusunmemen gereken şeyler aklına geliyor. En yakın arkadaşına karşı bir fesatlık ya da sevgiline karşı bir düşünce . işte tam o an bunu düşündüğünden çok utaniyorsun. Ne biçim insanım falan diyorsun. Sonra aslında beynin olsun duygun olsun hiçbir şeyin tam olarak elinde olmadığını görüyorsun. Burada sana sunulan seçim şansı çok kısıtlı arkadaşına karşı bir kıskançlık ya da fesatlik isteğin mi var bunu düşünmek çok da elinde değil ama yapmamak hayli hayli elinde.
Tanım:korkutur ama olunca da takacağınizi sanmıyorum.
Dün Yediğim bir halttan dolayı bugün tanımadığım iki insanın ayrılmasına sebep olmuşum gibi hissediyorum. Inşallah olmamışımdır. Mal herifin tekiyim lan ben.
Ona buna yancılık yapan Eziklerin yaşadığı hissiyattır.
Hayatta hep kötüler iz bırakır.

iyi insan olursan hatirlanmazsin yokluğunla varlığın hissedilmez bile.
başkalarının size yaptığınız kötülüğü ödeteceğini düşünmenizden kaynaklı ödlekliktir.
bu nasıl bi korkudur tanımı cevsbı nedir kim bilir.
Dünyanın en boş korkusudur.

Bakın mesela bana çok kötü bir insanım, hiç kaybettiğimi gördünüz mü? Hayır bilakis durduk yere insanların canını yakarım. Tabi ki mental olarak, fiziksel değil. Psikopat da değiliz yani maybe sosyopat.

insanın hayatında bazı dönüm noktaları oluyor. Tecavüze uğramış 5 yaşında bir çocuğun vücudundaki yaralara bakması gereken zamanlar mesela. Sonra ağlamak ve bir şeyleri umursamak zorlaşıyor, acı eşiği yükseliyor ve ölü bir insana bakarken tepkisiz kaldığınızda etraftakiler pek de iyi biri olmadığınızı, hatta duygusuz ve taş bir kalbe sahip olduğunuzu konuşuyor. Halbuki tepkisiz kalırken tek yaptığınız en azından tecavüz edile edile ölmemiş diye düşünmek.

Bu kadar gerçek bir entry olmayacaktı ama insanın canı ne kadar yanarsa o kadar kötü olduğu düşünülüyor bence. Mesela kusura bakılmasın ama aşk acısı çeken birine ömrüm boyunca destek olmam, istediği çantanın beğendiği rengi kalmamış diye üzülen birine destek olmamak ile kalmam karşıma alır küfür eder öyle giderim.

Neyse çocuklar iyi ki haftasonu için fazladan sigara almışız. Canım kendim.
kötü insan olma korkusunun olması bence saçma. asıl , suç işleyip ömrünün belki tamamını belki de çok büyük bir kısmını ceza evinde geçirme korkusu olmalı onun yerine ve bu da kötülüğün doğurduğu bir şey. normal kendi çapına , kendi haline kötü olmak değil de , kötü olmanın vereceği etkiyle geri dönüşü olmayacak hatalar yapmak dan korkulması gerekir.