bugün

http://www.zaman.com.tr/h...silecek-ilac-gelistirildi

Türkiye'de satışa sunulursa peynir ekmek gibi gidecek ilaç.
en başta da ben alırım.
ama söylenen esas şey, " ilacın zaten anıları tam olarak silmediği, sadece anıların sebep olduğu psikolojik tepkinin kontrol altına alındığı " şeklindedir.
öğrencilere tavsiye edilmemesi gereken ilaçtır. zira, 4 yıllık bir bölümden mezun olmuş bir kişinin 15 yıllık kötü anısı hafızasından silinecektir.
insanın geçmişini, hele ki acı yanlarını unutması mümkün olmadığından en iyisi bir placebo almaktır. en azından anlık bir mutluluk yanılsaması daha iyi gelir.
biraz daha bilimi ilerletilirse eternal sunshine of the spotless mind filminin gerçek olabilceğinin sinyalini veren ilaçtır.
(bkz: gönder ordan iki koli)
karşındaki kişininde hafızasından siliniyorsa mükemmel olan ilaçtır.
muhtemelen bundan sonra sözlükte eski sevgili başlıkları ve eski sevgili yazılarını görmekten bizi kurtarmayı başaracak olan ilaçtır. büyük bir sabırsızlıkla beklemekteyizdir.

(bkz: hadi inşallah)
(bkz: olsa da içsek) demekten ziyade, anılar bazen geleceğe ışık tutan yol, tecrübe olabilir insanlar için... iyi ya da kötülerin silinmesinden çok sindirip kötü anıları, yaşamını erdemli bir şekilde sürdüren insanın güçlülüğüdür aslolan..
reset, delete, format.
kesinlikle, yerine plasebo ilaç kullanılabilecek bi ilaçtır. çünkü, insan isterse kendini herşeye inandırabilecek (veya herşeyi kendine unutturabilecek) güçtedir. ama illlaaki ilaç diyorlarsa bu ilaç yerine, kullanmak isteyen acınası kişiye plasebo verilebilir, emzik niyetine. bisüre sonra, "aha unutmaya başladım la şevkettin abi la senin bana geçen hafta elle yaptırdıkların (handjob*) filan kafadan uçtu gitti hobarey" demeye başlar hastamız.

sonuç itibariyle, 'bence' gereksiz ilaçtır.
insanın her defasında aynı hataya düşmesine sebep olacağından satılmaması gereken ilaçtır.

(bkz: yaşadıklarından ders almak)
(bkz: cipralex)
(bkz: repression)
(bkz: haitili)
(bkz: heroes)
(bkz: olsa da yesek)
türkiyede ve dünyada ekmeklere katıp su kaynaklarına karıştırıp halkı zombileştirmek için kullanılması muhtemel ilaç.
http://www.zaman.com.tr/h...silecek-ilac-gelistirildi

süper ilaçmış da bu propranolol yani piyasa isimlerinden biri ile inderal 1960'lı yılların sonundan bu yana klasik bir beta blocker olarak kullanılıyor. şimdi habere baktım ve ister istemez şu soruyu sormak istemek zorunda kaldım: sözlük yazarı mı kandırıyorsunuz sevgili haberciler?

hayret bir şey yaw.

edit: ha diyebilirsin ki propranolol'un yeni bir özelliği keşfedildi.

neyse ne.

edit 5: yeni bir ilaç keşfedilmemişmiş. demin sizin için baktım devletimizin bekaasi için. yaklaşık 40 yıldır piyasada olan propranolol'un yeni bir mucizevi yönü keşfedilmişmiş. ayrıca sözlük yazarı mı 'kandırıyorsunu 'cümlesini bakınızlandırdım, hazır editlemişken.
(bkz: lethe)
ben bu bakınızı vermekten sıkılmadım. adamlar yapmış.
belkide birçoğumuzun çok ihtiyaç duyduğu ilaç.
eternal sunshine of the spotless mind filmi gerçek olucak sanırsam. sonuda filmin finali gibi olucaksa kalsın hacı. içmem ben.
(bkz: hayata dair ic burkan detaylar) bunları siz unutsanız bile başkaları tarafından unutulmaz.
Öyle bir ilaç yok maalesef. Ben sürekli kötü anıları iyi bir senaryo yazarak değiştirmeye çalışıyorum. Pek başarılı olmuyor ama hiç yoktan iyidir.
ihtiyaç duyduğumdur.
zaman olduğu söylenir ama zamanla kendiliğinden geçmiyor.
Kötü anılar hep oldukları yerde dururlar fakat beynimizin o anılara ulaşma sıklığı ve süresi değiştirilebilir. Bu tamamen vücut kimyasıyla alakalıdır. Eğer siz endorfin ve serotonin düzeylerinizi artırırsanız, beyniniz de daha pozitif anılarınıza odaklanmaya ve negatif olanları arkaplana atmaya başlar. bunlar hep bilim işte!
kotu anilarimiz olmasaydi,
iyi anilarimiz o kadar degerli olmazdi bizler icin.
hayati oldugu gibi kabul etmek lazim. iyisiylede, kotusuylede.