bugün

hint filmi spoilerı sanki.
Aşkına kör bir kadından iyidir..
gönül gözü açıktır.
Aşk sadece gözün görmesi değil gönlün görmesidir. Ve bilirsin gönülden gönüle bir yol var görülmez..
Bir abla vardı zengindi şoförü vardı geldi bizim kapının önüne konuştuk falan gelene kadar kapının oraya herkese çarptı. Gözlüklerini çıkarttı ve bakar kör olduğunu anladık. Malın mülkün olmasın ne çıkar yeter ki vücudunda bir eksikliğin olmasın diyordu. O kadar zengin olmuşsun ama sevgiyi renkleri göremedikten sonra ne işe yarar ki. Neden sevmesinler en çok onlar hak etmiyor mu sanki. Eli öpülesi insanlardır onlar.
ben aşık olurken kördüm zaten. ama esas olarak onu görmeyince körleştim.
(bkz: burnu fındık ağzı kahve)
insan olarak hayal kurup hayallerimizi bile sevebiliyoruz. Ayrıca Birisinin içini görebilmen için onu gerçekten görmene gerek de yok.
Komik olan bir eylemdir. Görmediği birine aşık oluyor. Çirkin biri ile takılma olasılığı yüksektir.
Karanlığa aşık olması.
aşık olmak zaten kör olmak değil midir ?
*
gereksizdir.
insanın aşık olabilmesi için illa göz mü gerekli? Duyduğu bir sese, tuttuğu bir ele aşık olamaz mı?

Kör birinin de aşık olması gayet normal bir şeydir. Çoğu insana bu garip gelebilir çünkü kafalarında bir türlü yıkamadıkları tabuları vardır.
Normaldir en güzel aşktır en saf aşktır, "Çirkin bir tende güzel bir ruh bağlayamaz mı ?" Demiş Hugo kaldı mı ki böyle aşklar...
Aşık veysel şatıroğlu der ve;

ala gözlü benli dilber
bir gün gelsen bize doğru
seni sevdim canü dilden
çekme kendin naza doğru

ne pervam var ne de perdem
sanma beni hali bir dem
söyler seni teller her dem
kulak versen saza doğru

aşıka zülfüdar isen
gülşende güle zar isen
hakikatli bir yar isen
ben geleyim size doğru
gönülleri bir edelim
gayrileri biz nidelim
ikimiz de bir gidelim
yürüyelim ize doğru
şekilci olmayacakları için daha samimi aşık olabilirler, neden olmasın.
Normal, hatta belki daha saf ve masum bir şekilde mümkündür. Aşk için göz şart değildir, bazen sadece kalp yeter.
Aşkın kelime anlamı olabilir bir körün sevgisi , şekilci olmayan samimi ve tutkulu . Aradığım aşk aslında bu. Tuza abanmam lazım .