bugün

görsel
görsel
görsel
eski bir dizi. erdal beşikçioğlu oynuyordu. star'da yayınlanıyordu. güzel diziydi. turknet var aslında, bir ara tekrar bakmak lazım.
görsel
şansölye köbrü yabdı. yol yabdı.
almanya'nın pforzheim şehrinde çektiğim fotoğraf:

görsel
aralarında su, çukur, yer, yol gibi herhangi bir engel bulunan iki yakayı birbirine bağlayarak yolu bir yandan ötekine eriştirmek için yapılan ahşap, beton ya da demir yapı.

(bkz: boğaziçi köprüsü)
(bkz: fatih sultan mehmet köprüsü)
(bkz: maltepe köprüsü)
(bkz: incirli köprüsü)
(bkz: göztepe köprüsü)
(bkz: bostancı köprüsü)
(bkz: altunizade köprüsü)
(bkz: pendik köprüsü)
(bkz: unkapanı köprüsü)
(bkz: galata köprüsü)
(bkz: haliç köprüsü)
erzincanda dönemin valisi recep yazıcıoğlu tarafından yapılmaya çalışılan köprüyü ve dönemin şartlarını anlatan dizidir. politikayı iç terör örgütü halk ilşkisinigüzel anlatır. sadece valinin her lafında yükselmesi ve azcık abartı milliyetçiliği irrite etmese de yoruyor insanı. bir de arada yırtık dondan çıkar gibi giren muzıkler var. velhasıl güzel dizidir izlenir.
köprüyü geçene köprüyü geç deyince köprüyü geçmemesi falan. garip.
Köprü yapmak Binali Yıldırım'dan sorulur. Üstüne adam tanımam ve zaten ulaştırma bakanlığının altın çağlarını yaşatmıştır görev dönemindeyken kendisi.
genellikle bir suyun üzerinde yapılan suyu geçmek için yapılmış yapılardır. kara araçları ve insanları yürüyerek suyun karşısına geçirir.
görsel burada birleşmeliyiz.
fikret hakan adeta oyunculuk dersi vermektedir..
Çoğu zaman en yakınlarınızdır köprü ıssızlıktan hayata geçerken. .
Ama köprüler gün gelip yıkıldığında ve bu ansızın olduğunda ıssızlığın ortasında kalıverir karşıda hayat olsa da geçemezsiniz.
izleyeni az ama öz diziydi.

çok güzeldi.
unutulmayacak türk dizisidir. miniciktim yinede aklımda.
Iki gündür beni darmadağın eden Sezen aksu şarkısıdır. Atilla özdemiroğlu müzikte, sezen abla sözde doruğa çıkmış. Geç keşfettim ona yanarım.
güzel bir sezen aksu şarkısı.

https://www.youtube.com/watch?v=0HP-C6qc3Ms
dizisi iyi başlayıp sonra sapıtandır. bir elmas karakteri var ki dizi başladı okuma yazma yok 2 yılda üniversite bitirdi. vay amk. evet.
Basrollerinde fikret hakan , necla nazir , kadir inanir in oynadigi turkiye sinemasinin en iyi filmlerinden senaryo ve oyunculuk muhtesemdir.
daha önceleri çok ilgimi çekmeyen, biraz recep yazıcıoğlu ile ilgili araştırma yapınca izlemeye karar verdiğim dizi. sahurdan öğlene kadar 6 bölüm devirmiştim. iyidir iyi.
http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=Ve-Q3Eo-F4I#!

bi körpü bu kadar mı sanatsal anlatılır ?
görsel
erdal beşikçioğlu'nun valiyi canlandırdığı dizi. kaliteli olmasına rağmen behzat ç. kadar ses getirmemişti o zamanlar.