bugün

Sabah sabah moral bozan haber. Uyandık, haber okuyalım dedik şu hale bak. Çok üzüldüm.

https://www.ntv.com.tr/tu...si,pN7dgHBUREy0bpURU2N9hw
iki elinin bütün parmakları tek tek kesilmesi gereken sapık bir mahlukata verilen göz yaşartıcı cezadır. sonra bir de utanmadan sorarlar, bu ülkede insanlar neden kendi adaletini sağlamaya çalışıyor diye. adalet sistemi yok çünkü.
Neyseki madalya takılıp, plaket verilmemiştir.
628 tl' lik bir ceza, at bi beşlik şu mevzuyu kapatalım minvalinde korkutucu ve şaşırtıcı bir cezadır.

Bunu avrupa' da yapan bir hırbonun hayatı kayar, donuna kadar her türlü varlığını hayvan hakları derneklerine verme zorunluluğunun yanısıra, ömrü billah tımarhaneden çıkamaz.

Bizim gibi ülkelerde, kadın, hayvan ve ağaç olmayacaksın...
Bu durumlarda şeriat kanunları işlemeli. hammur abi yasası falan da olur.
en azından 6 ay süre ile sokak köpeklerini besleme cezası verilmeliydi. para cezası neymiş.
Sonra vay efendim şeriat gericiliktir. Şimdi bu adamın elleri kesilmişti.
ileriyi göremeyen müstakbel cehennemlikler sizi. utandıran başlık.
adaletini s*kim dünya , para bedeline bak.
akp li babam bile adaletin olmadığını düşünüyor.

pes diyorum komünizmi sevmem ama keşke şu komünist ülkeleri biraz örnek alsak diyorum.
Eğer sunu yapanın tek elini kesene de o ceza verilip bırakılacaksa adildir.
Keşke bunu yapanın da bir yerlerini kesseler. Harika olurdu.
Bence kısas yapılmalı. iki elini de satırla keseceksin ibret için de tüm medyada en az 5 dakika haber yapma zorunluluğu koyacaksın.
cezanın hiçbir caydırıcılığı yok. parayı öder geçer. hapis cezası alması lâzımdı ya da aynısının o kişiye yapılması lâzımdı ibret olsun diye.
kıçına kürek sapı sokulması gerekirken verilmiş ödüldür. buna ceza denmez direkt küreği sokacaklardı.
Durumun ne kadar çarpık olduğunu şöyle açıklayayım.

7 sene önce bacağı insan eliyle kesilmiş bir kedi sahiplendim. Kedinin yıllık masrafı 600 liradan çok fazla. Yani, bu mantıkla bakarsak, devlet benim vicdanımı 7 senedir cezalandırıyor.

Ve psikopatın biri olsaydım, kedinin bacağını ben kesmiş olsaydım çok daha az masraf yapmış olacaktım. Yazık, ne diyeyim.
gerçekten çok ağır bir cezadır. bundan sonra hayvanlara eziyet haberi duymayız. bunlar insanı çıldırtır ya. kıçına levye sokulması yeterdi halbuki. hiç pratik düşünme yok. yapamıyorsanız ben yaparım bro, problem yok.
boktan ülkenin boktan adalet anlayışıdır. ederimiz bu kadar.
sözde hayvan yasası gelecekti, 2 sene oldu tık yok. tek olan en ufak muhalif eleştiriye ceza gelmesi oldu.

din iman denir ama hayvanlar için; "Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah'tan korkunuz." diyen dine pek itimat edilmez.

tek dertleri muhalifler ve alkol!!.
şimdi buna nefreti küfrü de bir yana bırakıp aklıselim düşünmeye çalışalım.

nasıl yapabilmiş bunu bir canlıya?

sakinim ve yine anlayamıyorum. kendimi bunu yapanın yerine koyuyorum nasıl kıyabiliyorum o insanlar kadar suçlu olmadığına emin olduğum canlıya?
madem öyle sosyal medyada fotoğrafı her yerde paylaşılmalı ve onu görüp tanıyan hayvan severler gördükleri yerde onunla bir güzel konuşmalı.
güncel Önemli Başlıklar