bugün

köpeğin kendisine zarar vereceğini sanan insandır.
kediden korkan insandan daha iyidir.
köpeğe saygıdan yol veren insandır.

(bkz: baba24)
daha önce bir köpek saldırısına uğramış insandır.
amk başlığa bak ya sonra da entry siliyorlar forum/chat tarzı diye şu başlığı sil önce.
küçükken kendisini bu konuda korkuttukları için zavallım küçük bir köpek bile görse hemen oradan uzaklaşma eğilimine girer. Haklıdır, köpek milletine güven olmaz. *****
bendim bir zamanlar.

sonra.. sonra ne mi oldu ? iyteyi kazandım. sonra okulda birmilyonüçyüzellibeşbinsekizyüzdoksanbeş tane köpek olduğunu gördüm. bi müddet sonra aldırmamaya hatta birisini sevmeye başladım (kaçamıyorsan zevk al oluyor burası). akşam yemeklerimi falan ona yediriyorum. benim kapımın önünde falan yatıyor. bir çok erkekten daha sadık akşam gezerken falan bana eşlik ediyor. paşa o paşa.
Soyları tükenmi her görüşümdü korktuğum bir canlıdır.
o kişilerden biri de benim. o kadar çok korkuyorum ki 500 metre ilerde görsem bile yolumu değiştiriyorum. karşı kaldırıma geçiyorum filan. bunlarla da kalmıyor gece rüyalarıma girmeye de başladı. ***
ciddi ciddi köpek fobisi olan insandır.bir de korkunun üzerine git derler yalan yok öyle bir şey.*
belki her tür köpekten değil de doberman, pitbull tarzı köpekten korkuyordur.
geri zekalı sahibinin bu tür köpeği tasmasız dolaştırması yüzünden sürekli tetikte olup, sahibinin boynuna bıçak saplayasınız gelir.
Muhtemelen çocukken köpeklerle ilgili hatırladığı veya hatırlamadığı kötü anılara sahip insandır. Zira insan ilk doğduğunda korkuları yoktur. Yaşanılan tecrübeler sonucu korkular oluşur. Korku savunma mekanizmasıdır ve gereklidir. Fobide sorun olan tehlike olmaksızın meydana gelen korkudur.

Psikiyatristler psikoterapi yöntemiyle bu sorunu normal seviyeye indirgeyebilirler.
Çekirdekten itibaren ailesi tarafından dokunma pis, saldırır, düşünceleriyle zehirlenen insandır. Ya da belki gerçekten saldırıya uğramıştır ama en yakın zamanda atlatmalıdır.
köpek ısırmışsa küçükken korkabilir bu gayet doğaldır. kolay atlatılacak durum değildir bu durum.
iticidir. hayvanları sevmeyen ya da korkan insanlar çok farklı görünüyor.
bir zamanlar dahil olduğum grup.

ama 10 yaşında 8 tane köpek tarafından kovalanınca bu fobimi yendim.

evet. ben de ters tepki yapıyor bazı şeyler.
Bu akşama kadar bendIm. hem de öyle böyle bir korkmak değil. bu akşam gelen misafir köpeğini de getirmiş. Uzun bir süre köşede titreye titreye bekledim. Sonra zorla dokundurdular. ilk kez o kadar yakın temas kurdum. Boncuk boncuk bakıyor ne tatlı şeymiş meğer. Köpek istiyorum galiba sözlük.*
(bkz: karadenizlii) *
benimdir. kucukken yasadigim bir tramva yuzunden kopeklerden cok korkuyorum.
Sevgilim olacak minnoş. O kadar korkuyor ki.. bende baya hayvanseverim. Bunlari yolda gorunce sevesim geliyor ve seviyorum sonra pesime takiliyorlar. Banada o yuzden "askim lutfen sevme, askim lutfen elleme" der. Kopek biraz yaklasirsa yolunu degistirir. Puahahah. Buna ragmen kizkardesinin yaninda "benim aşkım köpeklerden korktu bende onu korudum" falan filan der. Birde oyle gulme krizine girerim. Yine gulesim geldi. Askdhsjk.
Benimdir çünkü aslında kediyim.