bugün

Araplar köpekte farkı yok.
Araplaşmayı Müslümanlık sanan sapkınlara dert olmuştur.
görsel
ismi Rıfat efendi delikanlı bir köpektir en haşin çıktığı bu fotoğrafını paylaşıyorum Araplarda ingilizce isimler verip havalı olduğunu düşünüyorlar yani ana sonuca bakarsak Araplar bizi ilgilendirmez isimleri 99 ismin içinde ise yine bizi ilgilendirmez biz Türküz saçmalamayın aq diyorum size tşk
ıq seviyeleri 60'ın altında olan basit mahlukatlardır. insan falan değillerdir. açık ve net.
sucukçu muhasebecisi gibi millete düşman şahısların gerçekleri saptırmak suretiyle ortaya attığı iddiadır.

bir kere kara köpeklere "arap" adını verme olayının geçmişi osmanlı'ya dayanır... sebebi faşistlik veya arapları aşağılama arzusu değil cehalettir. şöyle ki osmanlı döneminde cahil halk zencilere "arap" derdi... sonuçta zenciler siyah renkli olduğu için siyah köpeklere de arap derlerdi. fakat böyle derken zencileri aşağılama gibi bir dertleri de yoktu. zenciler sıradan halka sevimli gelirdi ve sevimli buldukları kara köpeklere de arap derlerdi...

ayrıca halk köpeklere aşağılık hayvanlar gözüyle de bakmazdı. cahiller bilmezler ama ibni batuta'nın ziyaret ettiği tatar hanlarından birinin karısının adı "it küçüçek" idi... ibni batuta adın "küçük köpek" anlamına geldiğini öğrendiğinde şaşırdığını yazar.

velhasıl, bazı köpeklere "arap" denmesinin ne arapları, ne zencileri aşağılamakla bir alakası yoktur; sebebi cehalettir.

hadi sıradan halk cahil ama ya cumhurbaşkanlığı makamına layık gördükleri şahsın cehaletine ne demeli? başta kendi milletine böyle haksızca yüklenen bir şahıs varken başka düşmana ne hacet?

hoş, malazgirt savaşında var olduğunu sandığı bizans topçu bataryalarını, çok bir şeyden anlar pozları vererek, etrafındaki cahillere ballandıra ballandıra anlatan böyle bir cahilden başka ne beklenir ki?
mahallenin köpeğinin adı arap. köpekleri seviyorum ama arapları sevmiyorum. köpeğin ismini değiştirmek gerek sonuçta hakaret hayvana. karabaş felan yakışır.
(bkz: karabaş)
kekolari kizdiran gelismedir. rahat olun sizin kopek kadar bile degeriniz yok memlekette.
kara köpeklere vermiştir arap adını.

eşeğe hallenen bir köpeğe sahip olsaydı adını ne koyardı tahmin edin hadi. *
Biz de köpeklerimiz sürekli ölüyor diye son aldığımızın adını Polat koyduk, yıllar oldu.
yurtdışı forumlarında tayyip soyadı olan erdogan'daki dog'un büyük harflerle yazıldığını bilmediği durumdur.
Black dog desinler.
Karabaş desinler efenim.
bir köpeği arapa tercih edeceğim için kanımca köpeklere edilmiş hakarettir.
Arapperestlerin köpürdüğü gerçek.

Bre, aşağılık; o masum varlık sizden üstün dolayısıyla bu iltifattır.
Türkmen evladı kendine hainlik eden uşaklarını savaş meydanında tokatladıktan sonra dalga geçmesini biliyor. Misal bizim köyde yani sivas yöresinde "eşeğe ermeni yılana kürt diyorlar". Bunlar olağan şeyler normal şeyler takılmamak gerekir memleketin neresine gitsen karşılaşırsın bu ırkçılarla.swh.
coni diye çağırınca sorun olmuyor, arap diye çağırınca oluyor. arap' a laf gelmesin gerisi bahane.
-arap emperyalizminin uşaklarına dert olmuş konudur!
Yanlış yapıyordur. Köpek sadık bir hayvandır.
maalesef çevremizde faşist ve ırkçı birçok insan var. en iyi kürt ölü kürttür düşüncesine sahip olan bazı ırkçı faşistlerle bir arada yaşıyor olabiliriz. ancak bu köpek adı örneğinde milletimiz kasıtlı olarak kullanmıyor bu ifadeyi, bu şekilde alışılagelmiş bir durum olduğunu söylemek mümkün. yani klasik bir rte söylemi olarak pek de sağlıklı tespit içermeyen bir ifadedir.
aklımıza göcek'in meşhur finosu feto'yu getiren teori. Hayvanın yaşı 18! köpekler aleminde bir rekor olabilir...:)
itiraf etmek gerekirse is yerinde besledigimiz kopege tuğluk adini takmak istedik, apos ta karar kıldık.

bu beni fasist yapar mi?
Bunu yazan ırkçı arkadaş, sanane istediği ismi koyar diye tepki vereceğim başlıkımsı şey.
insanlarımızın nitelendirme adına yaptıkları sevimsiz isimlerden başka bir şey değil. Aslına bakılırsa da hayvan olarak hesaba katlmayan canlı varlık , sadık dostlarımızı rencide ettiklerini düşünebileceklerini hiç mi hiç sanmıyorum. Zaten hayvana saygısı olmayan insanların kendisine da saygısı yoktur. Onlara verilen isim ne kadar önemsiz olarak dursa da hepimiz bu dünyada bir isimle geldiğimizi unutmayalım .
yanlış yapmışlardır.

köpek gibi sadık ve sevimli bir hayvana arap ismini koymak çok yanlış.