bugün

belki her iki hadis de doğrudur.

hem öldürün, hem de öldürmeyin demiş olabilir.
zira son peygambere kadar, son peygamber de dahil herkes şarap içiyormuş. isa "alın için, bu benim bilmemneyim " bile demiş. sonra da "içmeyin" denmiş.

anlamak mümkün değil.

belki eski insanlara zararsızdı, sonraki insan nesline zararlı olduğu için içki yasaklandı.
eğer öyleyse, bu da insanların evrimleştiğine işaret, evrimi reddetmek yerine kanıtlar ki vay amk!
nereye geldik lan?
Bu tip akla mantığa insanlığa vicdana sığmayan hadislerin arka planı var.

Örneğin bu hadis.
Siyah köpekleri öldürün diye çıkmış ortaya.

Peki peygamber durup dururken niye köpek öldürün demiş.

Çünkü siyah köpeğin biri kuduz olmuş. Halka saldırmış.
Öldürün köpeği demiş.

Peki bu günümüzde nolmus. Köpekleri öldürün.

Ki peygamberin bir köpek lesine bakıp herkes burnunu kapatırken ne guzel dişleri varmış dediğini biliyoruz.

Neyse böyle salak saçma carpittiklari çok hadis var. Olayın içini bilmiyor ya da din adamları din tekellerinde olsun diye kimseye ogretmiyor.
Yav yok öyle bir şey yav. Hala bunu tartışma konusu ederek yavşaklara söz hakkı veriyorsunuz ya. Yapmiyin yav
güldüren yazi dizisi. siyah olanlari öldürün demis.

bu durumda benim gözümde araplar köpek. renkleri de siyaha caliyor öldüreyim mi yani?
biz derken hangileri ? kaç kişi bunlar ?
habis or hadis? one choose.
ehli cinnet vel cinayet ifademdeki cinnet ve cinayet fasıllarını yansıtan bir başka sahih hadis denilen uydurma sıçmık.

hz. câbir anlatıyor: "resûlullah bize köpekleri öldürmeyi emir buyurdu. hatta kadın, köpeği ile çölden gelirdi de biz o köpeği bile öldürürdük. sonra hz. peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) köpekleri öldürmeyi yasakladı ve: "halis siyahını, iki noktalısını öldürmeye bakın, çünkü o şeytandır" buyurdu."

"abdullah ibnu mugaffel anlatıyor: "resûlullah buyurdu ki: "eğer köpek, ümmetlerden bir ümmet olmasaydı hepsinin öldürülmesini emrederdim. öyleyse onların siyah olanlarını öldürün."

yine ibnu ömer der ki: "...biz de medine ve etrafına dağılarak öldürmedik köpek bırakmadık. hatta çöl halkından bir kadına refakat eden köpeğini dahi öldürdük."

kaynak: kütüb-ü sitte ---(buhârî, hars 3, bed'ü'l-halk 14; müslim, müsâkât 58, (1579); ebû davud, sayd 1, (2844); tirmizî, ahkâm 4, (1490);nesâî, sayd 14, (7, 188, 189).

http://hadis.resulullah.o...dex.php?s=oku&id=2460
güncel Önemli Başlıklar