bugün

eniştemin kardeşinin de sahip olduğu bir hayvan. adı leo ama yeğenimi tırmalamış mı ne galiba. büyük olanları çok tatlı olabiliyor.
çoğu insanın aksine halden ve laftan anlayan, ölene dek sevmeyi bırakmayan, kötü günde yanınızdan ayrılmayan çok güzel bir ruh.
https://img.imgyukle.com/2024/03/30/ytJZZM.jpeg
Çoğu insanın aksine vefalı, karşılıksız sevgi gösteren, bir kere sevdiniz mi asla unutmayan, terk etmeyen, sözünüzü kesmeden dinleyen, sizi önemseyen canlı. Yani insanların alışkanlık haline getirdiği çoğu kötü özellik bu canlarda yok. Sevin, pişman olmazsınız.
görsel
Etle beslenmediklerinde aldığı koku sayısında artış görülür. Bu yüzden başarıyla arama kurtarma için kullanılırlar.
görsel

az önce sandalyeyi kemiriyordu.
görsel

tüm gün bizle beraber çalıştı.
köpektapar teröristler yüzünden nefret ettiğim..
görsel
görsel
Bizim sokakta bir işyerinin bahçesinde bir köpek var. Oğlumla okul çıkışı fırından ekmek alıp bu hayvanı beslerdik hep. Bize hiç havlamazdı. Kuyruk sallardı, sevinirdi ne zaman görse. Ekmeğini alınca da ağzında ekmekle tellere yaklaşıp teşekkür edip giderdi. Neyse bu köpeğin yanına başka bir köpek getirmişler. Bir gidip bakalım dedik. Hayvan canavar gibi. Hırlıyor, havlıyor, tellerin arasından elimizi ısırmaya çalışıyor. Bizim şapşalda galeyana geldi onunla birlikte bize havlıyor.
Ne ilginç canlılar yav.

(bkz: swh)
Acayip korktuğum hayvan türü kesinlikle şüphesiz..
görsel

hav hav.
Dogcoin'deki tür hariç pek sevemediğimdir.

Bir de çurablarnı çıkra'daki köpek iyi.
güzel bir yaratık evde beslemelik.
Neden böyle bir başlık açılmış bilmiyorum ama benimde bir köpeğim bir kedim var. ikisi de birbirleriyle çok iyi anlaşıyorlar. Tabi iki tane olunca masrafları da çok oluyor. ikisini birlikte veterinere götürünce Bankkartımla artı 3 taksitle ödüyorum. Mamaları vs. tüm ihtiyaçlarını da aynı şekilde aylık olarak alıp ödüyorum. Benim için avantajlı oluyor.
köpek var, köpek var. şivava da köpek kangal da. aynı türde bu kadar ebat ve huy farkı başka hiç bir canlıda yok sanırım.
Korkunç varlıklardır. Korkarım bu dört ayaklılardan. Overrated yani şişirilmiş bir balon hayvanıdır. itperestlerce tapılır durur. Sokak itleri telef edilmeli ve Avrupadaki gibi köpeksiz hava sahaları artırılmalıdır..
görsel
görsel
görsel
nüfusu 950 milyon olan hayvan.
görsel
dünyanın en iyi hayvanı lan. sadık mı? sadık kendisini sevdiriyor mu? sevdiriyor. seni koruyor mu? koruyor. daha ne istersin köpeğim var ondan biliyorum.