bugün

korkunun sesi olan "hığııııııığı hığııııığı" sesinin kişi tarafından içten içe gittikçe yükselerek tekrarlanması eşliğinde daha sıklıkla çocuklukta yaşanabilecek ekstrem spor. (bkz: kaçan kovalanır)
ödü bokuna karışmak deyişinin hayata uyarlanmış şekli
(bkz: hoşt de evladım kacma hoşt de)
yanlıştır. köpeğe karşı otoritenizi koyup kendinizi kabul ettirmeniz lazım. yoksa bela olur başınıza ilerki günlerde.
2 yıl önce odtüdeki öğrencilerin korkulu rüyası olmuş hede.bi de ısırıyolardı bu hayvanlar.kampüste tek başına dolaşmaya korkar hale getiren hödö.
çömel bi şey yapmaz diyenleri hatırlayıp küfür edilen andır.
(bkz: what is it)
bir leman karikatürünü kafamda ampullendirmiş olay.
-hani çömelince siz köpekler bişey yapmıyodunuz.alenen düdüklüyosun beni bobi.aaaaaaahhhh!
-o çömelinceydi anam,sen resmen domalmışsın.içgüdülerinin dışına çıkan bobiyi yedi alem öpsün.vira bismillah...auuuuuu!
(bkz: köpek kovalarsa çömelin)
(bkz: yusuf yusuf)
insanların daha mağaralarda yaşarlarken edindikleri bir korkunun modern insan tarafından en yoğun olarak yaşandığı an.
daha kötüsü için;
(bkz: köpek tarafından ısırılmak)
normal yaşantında koştuğun hız limitinin iki katını aşarak "ulan ben ne hızlıymışım" dedirten her insanın yılda en az 6 kere kovalanması halinde insan sağlığına yararı olan bir spordur. (bu sporun olimpiyatlara alınması gerek)
(bkz: olası durumlar)
kişinin ayaklarını götüne vura vura kaçma sebebi. kaçtım, ordan biliyorum..

üniversite için gurbet illerde olduğumuz vakitler. yaşadığımız mahalle merkeze biraz uzak olduğu için sakin, genelde de öğrenciler ikamet ettiği bir yerdi. geceleri 1- 2 köpek görürdük sokakta ama saldırmazlardı. kendi hallerinlerdi yani..

oturduğumuz apartmanın sol çaprazındaki apatmanda da hoşlandığım kız oturuyordu. sabah evden çıkarken ya da akşam üzeri eve dönerken o sokakta brad pitt moduna giriyordum. aylarca kendimi kasa kasa bi hal oldum amına koyyim.. sokakta ev arkadaşımı görsem tanımamazlıktan gelirdim.. maksat; cool, yalnız adam triplerine girmek. beynimi skeyim..

neyse..

yine bi sabah, saçlarımı jöleye bulayıp, kıyafet olarakta en iyi kombinasyonumu yaptıktan sonra çıktım evden. gözüm direk potansiyel kız arkadaşımın balkonuna takıldı tabii. ordaydı, sokağı izliyordu bir yandan çay içerek.. doğal olarak yine aheste aheste yürümeye başladım.

sokağın başka bir sokakla kesiştiği bir köşe vardı. ordan giderdim okula.. o sabah oraya bir kamyon park etmişler. gireceğim sokağı görmem mümkün değil. kamyonun arkasına kadar geldikten sonra karşıma ufak bi sokak köpeği çıktı.. pirelenmiş, kemikleri ortaya çıkmış, hayattan bezmiş bir köpek..

balkonda kız izliyor lan, korkmak mümkün mü? ayağımı sertçe yere vurarak kaçmasını sağlamak istedim. vurdum da.. ananı skii! o köpek kaçtı kaçmasına da, sokağın ucundaki kamyonun önünden 15- 16 tane daha çıktı amına koyyim. tam karşılarında bokunu yemiş karga gibi kalakaldım. hareket etmeye g.tüm yemedi yeminlen.

lan aramızdaki mesafe zaten olsun olsun 25 metre. hızlı düşünmem gerekiyor br şeyler yapmak için.. balkonda kız var, oturduğum apartmandan uzaklaşmışım, diğer tarafa koşsam yakalayıp yerler beni.. bi sürü düşünce peydah oldu kafamda. ve saldırıya geçtiler ansızın..

15 köpek üstüme doğru koşuyor amına koyyim. karizmayı, coolluğu kim takar? koy götüne gitsin böyle şeylerin.. ben de öyle yaptım, kız balkondan izliyormuş filan demeden oturduğum apartmana doğru koşmaya başladım, ama ne koşmak.. görsen götünle gülersin. elimdeki ajandayı ve notları sağa sola fırlattım, ayaklarımı götüme vura vura kaptırdım kendimi hedefe doğru..

korku filmi gibi lan. arkamda havlamaktan götünü yırtan 15 köpek var.. hepsi aç, canavar gibiler.. bir mal düşse de ağımıza yesek diye bekliyorlardı muhtemelen.. o mal da ben oldum.

herneise, apartmana yaklaştıkça bağırmaya başladım; "açın lan kapıyıı!" "yiyecekler lan bunlar beni, kapıyı açın ersiiinn!" diye. götümü yırtıyorum ama.. tüm mahalle ayaklandı, aksiyon filmi izler gibi beni izliyorlar amına koyyim balkonlardan. kiminin elinde çay var, kimi hala uykulu.. sonucu bekliyolar..

allahtan ev arkadaşlarım duydu feryadımı da hemen bastılar otomata.. apartmana zor attım kendimi. nefes nefese kaldım. götüm terlemiş korkudan..

kız filan yalan oldu tabii. en azından benim açımdan öyleydi.. bi daha ne kasılarak yürüdüm o sokakta ne de brad bitt triplerinde.. öyle ezik, öyle kırılgan, öyle gergin bir adam olarak bitirdim okulu.. yazık bana lan!
adrenalin yüzünden gerçekleşen olaydır. salgılamazsan sen kovalarsın, salgılarsan vay haline.

hem ne demiş atalar;

(bkz: köpek köpeği ısırmaz)
sürekli kovalanma sonucu bir süre sonra bağışıklık kazanılan durumdur, kişinin mesleği sürekli köpeklerle karşı karşıya gelme durumu yaşatıyorsa ilk bir kaç tecrübeden sonra artık telaş yapmadan alıp sopayı veya levyeyi ele köpeğin yaklaşmasını bekleyebiliyor ve genelde de köpekler bu "gel de indireyim bunu beynine" tavrını ve kişinin bu konudaki kararlılığını hissedebildiklerinden genelde pek yaklaşmayıp uzakta kalmayı tercih ediyorlar.
çoğumuzun başına gelmiş bir durumdur. bir sabah vakti ıssız biryerde yolunuza ilerlerken aniden bir köpek ile karşılaşabilirsiniz örneğin. köpek önce sizi şöyle bir yoklar, siz de istekli isteksiz köpeğe bakarsınız. aranızdaki o elektriklenme anında köpeğin tüm şalterleri atmıştır. 40 yıldır sokaklarda sizi arıyormuşcasına arkanızdan koşturmaya başlar hayvanoğlu hayvan. hayatınızda göstermediğiniz bir performans sergileyerek türk hava kurumuna emsal teşkil edecek bir ivedilikle koşarsınız.
köpek tarafından yakalanmaktan daha iyi olan durumdur.
(bkz: adrenalin)
ölümün o soğuk nefesini, ensende hissetmekten farkı olmayan durumdur.