bugün

aç kalındığında afiyetle yenilebilir.
vatandaştan kepçe ile alınıp, kaşık ile verilmesi, bunu vatandaşın hediye zannetmesi...
akp nin artık yeni bir açılım yapmasını zamanı gelmiştir. öğrencilere sigara yardımı yapsın kömür yardımı yerine. milletvekillerinden aldığı sigaraları öğrencilre versin. *
(bkz: don kişot rte) *
yardim degildir. yardim karsiliksiz yapilan bir istir. burda dagitilan komur yardim adi altinda oy karsiligi dagitilmaktadir.
şu sıralar hükümet tarafından bir sonraki seçime kadar unutulan yardımlardır. oy dönemi bitti artık kim sallar yardımı.
sosyal devlet kavramı ile sadaka kültürü kavramının birbirine karıştırıldığı yardımlardır.
yanlış yerlere ulaşan, ulaştırılan yardımlar.
fırsatcilarin kömür yardimi yapılacak evleri belirleyen muhtarlarla kanka olmasinin nedenidir. önümüzdeki günlerdeki yardım çekiyle birlikte muhtarlarin kanka sayisida büyük bir artış olacağına işaret yardım zincirinin ilk halkasidir.
(bkz: fırsat bu fırsat)
doğalgazlı evlere yapılan yardımlardır.
özellikle ana muhalefet partisinin diline pelesenk olmuş "kömürle oy topluyorlar" tezinin kaynağı...kendileri ne kadar inanır bilmiyorum ama halkın içine inmeyi beceremeyip, onlardan biriymiş gibi davranamayan(asaletlerine yakıştıramayan) parti üyelerinin kendilerinin bile inanmadığı yalandır.buna karşılık iktidar partisinin halk adamıyız söyleminin arkadasına saklanıp yapılan yolsuzlukların, usulsüzlüklerin, kötü yaşam şartlarının iyileştirilmeye çalışılmamasının üstünü örtmeye çalışması en az chpnin ayıbı kadar kötüdür.türkiyeki siyasal arenanın bu kadar kısır olması, alternatisiz olması büyük üzüntü veriyor. (bkz: acı ama gerçek)
başbakana göre garip gurebaya yapılan yardımlar.
ülkemizde her seçim döneminde yaygın olarak yapılan eylem.
iki torba kömürle insanların maddi imkansızlık durumundan yararlanarak oy peşine dü$en siyasetçi abilerimizin yaptıkları eylem.
olayın diğer garip tarafı ise.bizim vergilerimizden, halkımızın parasından sağlanıyor bu yardım.sorun teşkil edecek bir durum değil.ama tonlarca ağırlıkta bizim verdiğimiz vergilerin sayesinde dağıtılan kömürlerden oy olarak kar$ılık bekleyen medet uman iktidar abilerimize ne diyeceğiz bu konuda çok çıplak bilgisizim sözlük.bu türkiye siyasetinde zaten bu kadar dümen dönmese ne terör kalırdı ne de avrupa birliğine giriş sürecimiz bu kadar uzardı.hep bir birimizi kandırıyoruz 2 torba kömürle..