bugün

akp karsitlarinin savunusu. aciz tesellisi olan hayal ürünüdür. ayni halk cil cil para dagitan cem uzan'i maskara etmistir. demekki kazin ayagi öyle degildir. öyle olsa tunceli ak parti'nin kalesi olurdu. azcik beyni olan da bunu anlasin artik.
akp ye oy veren halktır, su bulunmayan köy sakinlerine çamaşır makinesi hediye etmek kadar saçmadır.
aynı zamanda bulgur ve pirince de oy veren halktır. ben küçük altına verenini de gördüm.
öyle olsa tuncelide birinci parti çıkması gerekirdi.
necmettin erbakan cumhurbaşkanı olurdu
(bkz: memura yüzde yüz zam) (bkz: emekliye yüzde üçyüz zam)
halkın kömür için oyunu verdiğini söylemek, halkı anlamamak demektir.
gerçekçi olun, böyle muhalafet olursa bu parti sürekli iktidarda kalacak.
cahil halkın kandırılmasından başka bişey değil. devletin parasıyla, devlet halkına kömür dağıtıyor ama halka söylenen şey bu kömürleri akp veriyor. bunu duyan halkta akp bize yardım yapıyor akp bizi düşünüyor diyerek akp'ye yöneliyor. halkın kafasını karıştırmayın söyleyin bu kömürü akp değil devlet veriyor diyin.
belki de ordu kömür dağıtsa darbeye ses çıkarmayacak halktır.
ulan biz neden kömüre muhtaç kaldık acaba, kim bunların sorumlusu diye soracaklarına.göremedikleri! sorumlulara verdikleri kömür karşılığı bir tutam hayır duası karşılığında oy veren seçmendir.
(bkz: #6657903) akpnin kömür işletmelerine toplam 78 milyon lira borcu vardır. her evden en az 2 oy çıkacağını düşünecek olursak bkz verdiğim entrydeki rakamın 200 milyona düştüğünü göreceksiniz. ki bu her evden 2 oy çıkması durumundadır. her evden ortalama 2.5 oy çıkıyor diyecek olursak bu rakam 160 milyona düşecektir. kömürü iktidara sahip partinin alıyor olması kömürü halkın aldığından daha cüzi bir miktara almasını sağlar. %25 daha ucuza alsa bu 160 milyon 120 milyona çekilir. bu durumda 78/120den yaklaşık olarak 3te 2 oranını yakalıyoruz. bu da ortalama olarak 3 akp seçmeninden 2sinin kömür yardımı aldığını düşünmemizi sağlar. %47lik oranın 3te 2si az söylenecek olsa bile ortalama %30-31 demektir ki bu da akpnin aldığı oy oranında kömür yardımlarının çok büyük etkisi olduğunu, msp kökeninden gelen oyların kömürcülerle desteklendiğini görmemizi sağlar. yani bahsedilen türk halkında akpye oy atanların büyük çoğunluğu kömür yardımı almıştır ve büyük bölümü bu yardım sebebiyle akpye oy atmıştır.
muhtaç bırakanın yaptığı yardıma muhtaç olmaktır ve bunun affedilir hiçbir yanı yoktur. şu parti iyidir şu parti kötüdür olayına girmeden yorumlanabilecek bir olay bu. seçim gezilerinde insanlarla yaptığımız sohbetlerde şu parti bize şunu verdi oy vermemiz için siz ne vereceksiniz diye konuşmalar geçerdi bu tam olarak siyasetin ne kadar ucuzladığının göstergesidir işte. seçime çeyrek kala ambulanslarla mahalle mahalle gezip kömür dağıtanları ve bu kömürleri hiç sorgusuz alanları gördük biz, hala ağlancak halimize gülüyoruz işte.
(bkz: kömüre tav olan %50)
soğukta kalan ve başka çareside kalmayan zor durumda kapana kısılmış zavallı halkım.Ya da eğitimsiz kalmış ve birkaç ton kömür için seçme hakkını satan halkım.
oyunu verdiği partiden başına gelecek olanlardan hiçbir şekilde şikayetçi olmaya hakkı olmayan halktır. biraz araştırsaydın, senden oy almak için seni kömür verecek duruma düşürdüklerini görür, oyunu vermezdin.
capitalizmin ve neoliberalizmin kaçınılmaz sonudur.
fransada (bkz: pasta için oy veren halk)
(bkz: kuyruk nerden başlıyor abi)
(bkz: araya kaynama lan it)
(bkz: oylarınız yanınızda mı beyler)
(bkz: bu tarafın oylarını topladım kömürü dağıtın usta)
(bkz: oyunu vermeyen kaldı mı)
(bkz: arkadan vermeyen kaldı mı)
kömür için oy verilir zira hiçbir hükümet onlara ne kışlık kömürlerini alabilecek iş, ne de işleri olmasa da kömür alabilecekleri bir sosyal sistem kuramamıştır. akp hükümetinin yaptığı onlara ister rüşvet olsun, ister bir parmak bal çalmak olsun hayat kalitelerini yükseltmiştir. çocuklarını kış ayazında yakacak olmadığından bir hastalığa kurban vermektense, ideolojisine inanmadığı bir partiye oy vermeyi tercih edecektir elbette her yurdum insanı. kış günü boxer ve tişörtüyle oturduğu bilgisayarının başından ahkam kesmek daha kolay elbet herkes için.ne kadar nefret etsem de bu durumdan, kışın kömürü olmamasının vatandaş ne anlama geldiğini bir tek akp farkedebildiyse o oyların bir kısmını da hakediyor olmalı ayrıca.
güncel Önemli Başlıklar