bugün

KYK Bilecik il Müdürü ismail Şen, Atatürk'ün fotoğrafının 'yıprandığı' gerekçesiyle kaldırıldığını söyledi

Bilecik'te KYK'ya bağlı üniversite öğrencilerinin kaldığı yurtta düzenlenen 'Türk büyükleri' köşesinde Atatürk fotoğrafı kaldırılıp yerine Tayyip Erdoğan'ın ve 2. Abdülhamid'in fotoğrafları asıldı.

http://m.t24.com.tr/haber...otograflari-asildi,401298
%50 oy verdiği sürece yaparlar. her şeyi yaparlar.
Hadi vatandaş cahil, yurt müdürü de mi cahil diyeceğim ama cahiller amk. Küfredince kızıyorlar.

Adamlar diyor ki; orada resimleri asılı olanlar türk büyükleri. Be amk, mevlana ne zaman dan beri türk büyüğü oldu. Açın tarih okuyun hıyarlar,

Mevlana iranlı, iranın horasan bölgesinden anadoluya gelmiş.
bu dalyaraklara "atatürk e ayrı köşe yapn" desek, "putlaştırıyorsunuz" diye kıyameti kopartırlar ama işlerine gelince bu bahanenin ardına da sığınmaktan korkmazlar.
Laiklik elden gitti desene.
allah bu kansızlardan ülkemizi korusun.

her gün şehitler veriyoruz, umarım şehitlerimizin kanı için ülkemizi allah bu kansızlardan korur.
Tüylerim diken diken oldu şerefsizim.

bu gurur hepimizin!
Fotoğraf asılı yere melek girmez. Insanlar cahillikten sıyrılıyor biraz da olsa. iyi olmuş, darısı her yurdun başına.
ellerinin altındaki duvarlardan kaldırırlar da bu ülkenin evlatlarının kalbinden sökemezler. işte bu pisliklerin çıldırdığı nokta da budur.
Her zaman söylüyorum, herkes neye layıksa onu yaşar...

Siz zaten daha iyisini haketmiyorsunuz. O yüzden bu olay beni ne kızdırmıştır ne üzmüştür.
Sevgiler...
CCCP döneminden kalma terkedilesi adet.En sevdiğim fotoğrafı 200 liranın üstündekidir.
ulan hadi anlarım, yemin ediyorum artık her şeyi anlarım da... be amına koduklarım;

"biz sadece rükuda eğiliriz."

yazılı fotoğraf asmak ne?

peki sözde "yıpranmış" gerekçesi ile fotoğrafınızı kaldırdığınız adam'ın fotoğrafının altına yazılabilecek sözlerine bakalım;

"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin."

"hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir."

"toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir."

bu liste uzar gider...

şimdi sizden bir ricam var. buradan bir cümle seçin yanına da yukarıda yazılan cümleyi koyun ve bir de eğitim kurumu hayal edin. hangi sözü yazdırırdınız? diyecektim ama bu amiplerin düşünce gibi bir kabiliyetinin olmadığını hatırladım.

edit: imla
meclis koridorundaki bir fotografini kaldirdilar kyk dedigin nedir?
bir gün gerçekten atatürk'ü sevmenin fotograf, büst işi olmadığını anlayacaklar.

bu işin osmanlı devleti ile, padişahları ile, falanca filanca ile ilgisi yoktur. bu vatanını sevme işi, gönül işidir, yürek işidir! çıkarlara çanak tutan insanların gönüllerinde bulunmaz! çok görmemek lazım.. gönülde olmayanı akılda aramak, akıl sahiplerinin işidir ve verilen aklı işletmeme, o güruhun aksettirdiği gibi islamiyette yeri olan bir şey de değildir. vatanını sevme, millete hizmet etme işi Atatürk'te ve aklı ile vatan toprağının ne demek olduğunun bilincinde olan, gönlü ile aklettiklerinin değerini muhafaza eden devrinin güzel insanlarında can bulmuştur, ata da uğruna ömrünü adadığı bu ülkünün farkına varılması için savaşmıştır. ülke kurulduktan sonra da mücadelesini sürdürmüştür, son nefesine dek.. allah gani gani rahmet eylesin.

atatürk benim büyük amcam, büyük dedem değil, halamın baldınızının görümcesinin bilmemnesi değil. onu sevmekte, saymakta maddi bir menfaatim yok. bana evler, yatlar, katlar bırakmış değil. eee, bu devirde başka türlü sevgiler mümkün değil bu kafa yapısındaki insanlara göre.. o yüzden açıklamış olayım. çünkü muhtemelen o fotografı kaldırdıgı için bir kazancı olmuştur bu dayının, ya da okumuş araştırmış bir insan olmasa gerek diye düşünüyorum.

atatürk gibi mangal yürekli, atatürk gibi aklını kullanmasını bilen bir liderin değeri, piyasada 3 5 lira değeri olan sembolik eserlerin konuldukları yerlerden kaldırılması, indirilmesi gibi -saçma gelse de kötü niyetli eylemler ile yerle bir edilemez, eğer gerçekten bu niyet ile yapıldıysa. en fazla akıl sahibi insanlara alay konusu olurlar, tenezzül edilirse.

bu insanlar ahiret inancımız var diyorlar ya, en çok buna şaşıyorum. gerçeklerin üstünü örtene ''kafir'' deniyor ey cemaat, ne yiyip ne içiyorsunuz? kaldırdıgınız bir fotoğraf, nasıl olur da kurtarılmış bir vatan ve emanetinin üstünü örter? hem de iki kelimeyi bir araya getiremeyen lider edindiğiniz kuklalar ile?

çok okumamız, çok çalışmamız lazım. cehaletle savaşmamız lazım. türkiye'de bilinçli olmak ne kadar zor da olsa, farkındalığımız bizi doğruya sevkediyor.. bir avuç da olsak, seviniyorum.. ve bulduğumuz doğru ateşten gömlek de olsa giymeliyiz. atatürk giymişti. dedelerimiz de giymişlerdi. türkiye vatandaşlığının, sevgisinin bedeli budur. farkedene ve anlayana..