bugün

görsel
Günaydın arkadaşlar.
hayatım boyunca yaşamadığım durumdur.

Askerlik dışında hiç bir toplu yaşam alanında kalmamış ve bu tur şeylerde sıra beklememiş biri olarak bazen eksiklik olarak görmüyor değilim.

Hepsinin kendine has bir tadı olmalı...
hafta içi 7 8 civarı haftasonu da 11 den sonra sevgiliye örülen atkı boyu kadar uzun olan sıradır. neyse karanlık günlerdi geçtik biz o yolları.
benim kaldığım yurtta olmayan sıra, en fazla 5-10 kişi olur önünde girer alırsın.
Ünide bir dönem asker yurtta kaldım. Kahvaltı 07:00-08:30 arasıydı hiç de böle sıra olmazdı.
haftasonları erkenden uyanıp sıra çilesini çekmeden kahvaltımı yapıp tekrar vurup kafayı yattığımdan dolayı denk gelmediğim sıra.
Herkes son dakika geldiği için kapının dışına kadar taşan sıradır. Hadi benim bahanem var dersim bitiyor geliyorum. Ya siz !
Fosur fosur uyuyor herifler 12 ye kadar. Sizin yüzünüzden dışarıdan yiyorum. Param bitti param !!!
2 sene boyunca sabah 11 e 10 kala felan inip son dakikada girdiğim sıra. O kadar dedik 2.öğretimler için süreyi azıcık uzatın diye dinletemedik.
Bi kişide isyan etmez. Bunun bi büyük hali metrobüs sıralarında gözükür. Gerçek bir grev yapılsa, çok kolay bi şekilde halledilir.

Ama herkes kendi arasında isyan eder. Bu halkın bi spartacüse ihtiyacı var bence.
150 liraya yurtta kalıp bir de laf etmezler mi lan çıldırıyorum anasını satayım. Ben birinci sınıfta sözde özel yurtta sizin 4 katınız para verip bok gibi yemeklere razı oluyordum lan kyk çıkmadı diye. Bir şeye de şükür be bir şeye.
Genelde saat 10'dan sonra olan sıradır. Saat 12 gibi zirveyi zorlar.

Kimse isyan etmez çünkü isyan etsede bi bok değişmeyeceğini bilir.

Öneri: sabah 7'de gidin. Bomboş olur.
Bizim yurtta kokarca murat diye bir çocuk vardı. Bu eleman her sabah ilk gider sıraya girerdi. O kadar pis kokardı ki onunla sıranın diğer başı arasında metrelerce boşluk olurdu. Kahvaltı değil işkenceye dönüşürdü yediklerimiz. Sonra ne mi oldu? Oda arkadaşları bunu çok pis dövdüler o da yurttan ayrıldı.
bizim yurttaki sıra okulun giriş kapısından başlıyor neredeyse.