1. 1.
  anti-gezist politikanın başka bir pörtleme noktası.
  1 -2 ... sadelisoda
 2. 2.
  sosyal adaletsizliktir bu.
  1 ... kuba gibiyim kendi kendime yet
 3. 3.
  ne demek lan şakir'e çay yok
  3 ... intikam guzel sey
 4. 4.
  tek tip öğrenci yetiştirme politikasının bir tezahürüdür. sorarım eylem veya hiçbir direnişe katılmayan öğrencilere burs verip daha önce bazı hoşnutsuzluklara dirayet göstermiş insana burs vermemek de nedir? biz hani devlete sorgulayan araştıran haksızlığa karşı çıkan bireyler olarak katkıda bulunacaktık ne oldu şimdi? demek istenen şu mu yani siz okuyun derslerinize bakın gerisini boşverin! ee bizim vatandaşlık haklarımız n'olucak bizler sesimizi yükseltemeyecek miyiz haksızklık olduğunu düşündüğümüz konularda?

  peki ya alacağımız eğitim ne kadar faydalı olacak biz araştırmaz, sesimizi yükseltmez, hesap sormazsak? her şeyi geçtim okulda aldığımız bilgiler gerçek hayatta ne işimize yarayacak?

  peki ya öğretmen olduğumuzda n'olucak öğrencilerimize iyi birer vatandaş, sorgulayan birer birey olmayı nasıl öğreticez elimiz kolumuz böyle bağlanmışken hem de eğitimden sorumlu bir kurum tarafından?
  ... devridaim
 5. 5.
  ya ne olacağıdı?

  sözde birlik-beraberlik fetişistleri, sözde "toplumu biz bölmüyoruz siz bölüyorsunuz"cular, yine gösterdiler gerçek yüzlerini. adam yıllar önce uyarmadı mı "taraf olmazsan bertaraf olursun" diye? herkesi kendi tarafına çekmedi mi? evet, hepsini yaptı.

  taraf olmadık, bertaraf da olmayız diyen kesimi de miting meydanlarında "çapulcu, kelle, aşırı uç, marjinal hatta polis katili" olarak gösterdi. "biiiiiiiiizz... onlaaaaaar..." diye anırmadı mı meydanlarda?

  sonuçta ülkeyi onlar değil biz böldük. cezasını da biz çekeceğiz.

  bizi aç, susuz bırakmadıklarına şükredelim. karantinaya kapatıp üzerimizde zehirli gazlar denemediklerine şükredelim. çünkü millet de onlar, din kardeşi de onlar.

  biz müslüman olsak da, hatim etsek de, cebimizde kuran'la haksızlığın karşısına çıksak da "din kardeşi" olamıyoruz bi türlü. çünkü taraf değiliz, bertaraf olmaya mahkumuz.

  velhasıl, paraya en çok ihtiyacı olan kesim olan öğrencilerin böyle parasız bırakılması sosyal devlet anlayışına, birlik beraberliğe, halkın bütünlüğüne, hukuk önünde eşitliğe oldukça yakışmıştır.

  sen ne bekliyorsun, bir de çıkarıp para mı versinler?
  5 -3 ... chrisjames
 6. 6.
  Geziye katılanların hepsi zengin paraya muhtaç olmayan, marjinal kesim algısı yaratmaya çalışan ve sosyal devletin bir gereği olan bursu bir psikolojik silah olarak kullanan devlet politikası.
  1 -1 ... otomatikkapi
 7. 7.
  verilen 2 kuruş bursun (hiç kimseye yetmemesinden böyle diyorum) devlet bursu değil, akp bursu olduğunu ortaya koymuştur.
  1 ... flux
 8. 8.
  yanlış bilgidir. burs değil de, kredi verilmemesi durumudur. kyk'nın resmi sitesinde açıkça yazmaktadır:

  http://eyurtkur.kyk.gov.t.../Dosya/OgrenimKredisi.doc

  peki bu sadece gezi olayları süresince mi olan bir şey? yani sadece gezi eylemlerine katılan kişilere yapılmış bir nefretlik(?) durum mudur sizin dediğiniz gibi? hayır. ilgili madde şöyledir:

  kredi verilmeyecek haller, madde 11, h bölümüne göre:
  -Öğrenim görmekte olduğu öğretim kurumlarında, eklentilerinde, kalmakta olduğu yurtta, öğretim kurumu veya barındığı yurdun dışında, münferiden veya topluca her ne şekilde olur ise olsun anarşi ve terör olaylarına karışan, öğrenim özgürlüğünü ihlal edici (Direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma, slogan atma vs.) davranışlarda bulunan bu fiillere eksik veya tam teşebbüste bulunan, üzerinde veya kendi kullanımına bırakılmış yerlerde ateşli silahlar, patlayıcı maddeler, bıçaklar vs. tüm kesici, delici, yakıcı, boğucu, ezici, parçalayıcı, eza ve cefa verici olarak salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere, özel nitelikte yapılmış olan her türlü suç aletlerinden birini veya bir kaçını bulunduran öğrencilere kredi verilmez.

  ____________________________

  ayrıca o "iki kuruş" olmasa daha aç kalacaksınız, haberiniz yok. aslında var da, mala yatıyorsunuz. nedir bu her şeyi küçümseme girişminiz? "yetmiyor" dediğiniz o burs, destek amaçlı ve temel ihtiyaçlarınızı karşılamanız için. şarabınızı içip karı kız peşinde koşasınız diye değil...
  2 -1 ... meb55
 9. 9.
  yeni olmayan bir durumdur. gezizekalılar tarafından gündem oluşturma çabasıdır.
  -1 ... cezza
 10. 10.
  götten uydurmanın güzel bir örneğidir.
  2 -1 ... arsene lupin