1. 1.
  doğru bulmadığım durum. hele bunu seçim kozuyla yapmak hükümete karşı kullanmak etik bir şey değil. çıkar odaklı böyle şeyleri samimi bulmuyorum. borç aldıysan ödeyeceksin. bu kadar. kolaycılık gençlere sirayet eder olmuş. ama bu kolaycılığa alıştıran da hükümet malesef.

  edit: bir kuruş dahi olsa ödeyeceksin. devlete borç, borçtur. o şunu, bunu yapmış mantığıyla olmaz o iş, sen kendine bakacaksın. Doğru neyse onu yapacaksın.
  6 -7 ... drdolantin
 2. 2.
  Bu borcu ödememek icin bircok kisi kredi almadı. Onlar salak mıydı da sacma sikik yerlerde çalışıp gecinmeye çalıştılar?

  Faizsiz, geri odemesi oldukca uzun suren bir kredi bu, bir de ya biz bunu yedik devlet bu parayı istemesin diyorlar. Durumu zor olan insan universiteden sonra iki sene calismayacaksa bu nasil zor durumda olmak? Ha calisacaksa neden odemiyorlar?

  Ayakkabi kutusu, buyuk sirketlerin vergi borcu vs. Ne alaka amk? Onlar ayri terbiyezsizlik. Ad hominem yapmayın.
  2 -1 ... aquila non capit muscas
 3. 3.
  doğru bulduğum durum.
  -1 ... lahmecun
 4. 4.
  Devletin amacı insanlara hizmet etmekse kredi denen zerzevat yerine burs vermeleri gerekir. Ve en basitinden elektirik faturasında 20 liralık elektrik kullanımını 80 lira olarak ödüyorsak bizim verdiğimiz vergilerle gayet de kredi yerine burs verilebilir. Olayın özü saçmadır. Ücretsiz eğitim öğretim diyip kyk kredisinin borcunu ödetmek kadar salakça bir şey yok.
  2 -3 ... bir kar tanesi o