bugün

silinsin suriyeli burs alacak ben kredi ödüycem silin benim kredimide ozaman.
kanımın son damlasına kadar desteklediğim tekliftir. ödemiş olsam da bunu söyleyebilirdim.
Kredi borcu diyorsun sonra silsinler diyorsun bunu söyleyenler abi Türkiye para bassın zengin olalım diyen güruh aynı maalesef.
O borcu ödeyeceksin kardeşim. Asıl sıkıntı bu değil, gençler iş bulamıyor . Tecrübe arıyorlar, iş imkanı az, torpil vs. Derken çalışabilecek iş alanları hayli daralıyor. Kendi mesleğinde değil de, asgari ücrette rastgele bir işte çalışıyor. Adam 80 yaşına gelmiş hala öğretmen , lan siktir git torunlarını sev. Gençlerin önünü aç .
Kredi almayan kişiler için kötü bir talep.
Adam canını dişine takıyor,
Sırf ailesine yük olmamak için kredi almıyor.
Diğeri nasıl olsa peder öder hesabı.
Gününü gün ediyor, bütün dersleri alttan.
Herkes bu iki kişilik gibi değil evet,
Ama bu durumda olanlar için hoş bi istek sayılmaz.
eğer son beş yılda ödeyenlere de farklı bir ayrıcalık getirilecekse desteklediğim kampanya, diğer türlü maaşına haciz gelmiş adam öğrenim kredisini geçen yıl tekrar kredi çekerek ödemiş kendinizi bu adamın yerine koyup empati yaparsanız ne demek istediğim anlaşılabilir.
not : ben tamamını tek seferde kapatmış biri olarak devletin her okuyan öğrenciye bunu vermesi gereklidir hemde karşılıksız bütçe için kaynak mi istiyorsunuz? vergi borçları silinen futbol kulüpleri, vergi borcu silinen ve tekel olan tüvtürk araç muayene istasyonları vb gibi kurumlarının ve özel şirketlerin vergi borçlarından kaynak oluşturulabilir. vergi borçlarını da yine sil silme demiyorum ama tamamını silme ve burdan da eğitime bütçe oluştur.
bence kanunu geriye dönük yapıp ödeyenlerinde hakkı verilmelidir.
yok ya biz enayi miyiz, almıyoruz krediyi sonradan girecek diye.
seve seve ödeyin yoksa almasını iyi bilir devlet.
oh ne güzel istektir. birde gelin beni sikin.
Boşuna dil dökmeyin..sike sike odeyeceksiniz,ki olmasi gereken budur
güncel Önemli Başlıklar