bugün

Krediyi alan öğrenci de keyfinden almıyor, verilen vergilere saysınlar.
Edit : o değil ben kredi almadım bile, başkası adına eksi yemek de varmış...
Aldığı borcu ödememek için 40 takla atan karaktersiz tiplerdir.

Borç ödenmek üzere alınır. Karakter sahibi değilseniz hiç okumayın zaten.
Evet aldım ama ağlamıyorum.

Ha silinse iyi olur o ayrı yoksa da öderiz sıkıntı yok napalım?

Şimdi derler kafelerde yerken iyi dimi ama diye.

ailemin yanında okuduğum halde aldım çünkü ihtiyacım vardı.

Kafe köşelerinde de yemedim elin oğluna da yedirmedim.

Kendim ve ailem için kullandım.

Zoruma gitmiyor bu yüzden.
çünkü ödeyenler keriz, bir akıllı sizsiniz.

ülkede birazcık adalet kaldıysa umarım silinmez.
alınan borcu ödememek bizim milletin dna sında var.
Benimde evin kredi borcu silinsin o zaman.
Şehir dışında üniversite okuyan öğrenciye yurt bile çıkmıyor, öğrenci mecburen eve çıkmak zorunda kalıyor. ev kiraları ve faturaların fiyatları ortada. Verdikleri aylık 500 tl hiç bir ihtiyacını karşılayamıyor.

Bizim türkler böyle beleşçi diyeceğinize elin avrupalısını inceleyin biraz, her hangi bir çocuğun resim, müzik gibi ilgi alanı varsa karşılıksız burs veriyorlar direkt sadece ilgi alanına devam edebilsin diye. Bizim ülkemiz bırak sanatı desteklemeyi doktora, mühendise bile değer vermiyor. Verdiği bi tek kredi var onu da faizli olarak geri alıyor. Verdiği krediden kâr sağlıyor belki.

Bu sistem böyle devam ettiği sürece dünyada almanya denildiğinde akıllara mühendislik, otomotiv sektörleri gelirken türkiye her zaman döner ve kebap ile anılmaya devam edecek. işte şimdi anladın mı angut arkadaşım bizim ülkemizin neden gelişmediğini, Neden elin gavurlarıyla yarışamadığımızı, eğitime neden önem vermemiz gerektiğini?
Niye ezik oluyormuşuz aq? Silinse bir çoğumuza yaramayacak mı sanki?
galatasaraylıların ahmaklığını bir kez daha gösteren başlıktır.

devlet zorla vermiyor ama taksitlendirme uygulamasındaki yüksek faizle çoluğun çocuğun cebindeki paraya çöküyor. balık tutmak isteyen devlet solucandan elbette sakınmıyor.

ayrıca bu görüşten insanlara birileri destek verdikçe örgütlü ve bilinçli bir toplumu rüyanızda görürsünüz.
milyar liraları cepleyen siyasilere lafı olmayan çapsız kişiler garibanın cebinde kalacak üç beş kuruşun hesabını yapıyor.
Kredi çekmeden okuyan öğrencilerin hesabına para yatırılmayacaksa haksızlıktır. Trafik cezası iptal olur vergi borcu yapılandırılır kanuna uyan vatandaşını bu kadar enayi yerine koyan başka ülke var mıdır acaba? Devlet resmen suça teşvik ediyor böyle yaparak.