1. 1.
    https://mobile.twitter.co...click&vertical=trends

Twitterda açılan tag.

Siz alınan o parayı öğreniminiz boyunca güzelce yediniz şimdi ödemeye gelince ödemiyormusunuz. Ben o parayı daha sonradan ödeyemeceğimi bildiğim için almadım o parayı. Şimdi eğer sizin borcunuz silinirse kyk borcu almayan bana ve onca kişi için adaletsiz bir durum yaratmayacak mı bu durum.
    Devlet hali hazırda alınan paranın faizlerin yüzde 90 lık kısmını sildi ve paranın ödemesini erteledi.

Lütfen z kuşağı olarak daha fazla armut piş ağzıma düş mantığı ile düşünmeyin. Çalışın çabalayın en önemlisi de emek verip bir şeyler yapmaya çalışın.

Ne yazık ki kolay yoldan para kazanmanın hiçbir yolu yoktur.
    8 -9 ... rebel12
  2. 2.
    kyk borcunu içki veya yemek için kullanmanın bir farkı yoktur. olay burada taahhüt vermektir. aldığın parayı ödeyeceğine dair imza atmışsın. devlet sana o parayı verdikten sonra ister bira iç ister doğalgaza harca kimin umrunda?

ikisi arasında bir fark yok. çünkü ödemezsen ister o paraya sigara al, ister kıyafet, bu benim sırtıma yüklenecek.

https://www.uludagsozluk.com/e/44777681/
    4 -1 ... bedroom musician
  3. 3.
    sonuna kadar destekliyorum.
    yavşakların milyarlık vergi borçları affedilirken, hiçbiri aldığı krediyi geri ödemezken hayatının baharındakiler mi ödeyecekmiş?

eğer doğru düzgün yönetilen bir ülke olsaydı, iç edilen paralar ülkenin kalkınmasına ve yeni istihdamlar yaratmaya giderdi. liyakat olsaydı bu gençler düzgün işlerde çalışıp hak ettikleri paraları kazanabilselerdi o zaman geri ödemelerini istemeye hakkınız olurdu.
    ülkenin şu halinde kyk borcunu öde demek küfür etmekten farksız.
    4 -8 ... niye boyle ki
  4. 4.
    Almasaydın zorla mı verdiler? Ben de aldım yeri geldi işsizlik maaşım kredinin son gününün bir sonrasına denk geldi 1 gün geç ödediğim için faiz ödedim ama işsizken işsizlik maaşımla ödedim.

Eleştireceğiniz konu şu olur mesela işe başlamadan ödeme başlamasın, işsizken taksitleri ertelensin vs. Öbür türlü ödemiyorum diye bir şey yok.
    9 -1 ... bik bik
  5. 5.
    --spoiler--

eğer doğru düzgün yönetilen bir ülke olsaydı, iç edilen paralar ülkenin kalkınmasına ve yeni istihdamlar yaratmaya giderdi. liyakat olsaydı bu gençler düzgün işlerde çalışıp hak ettikleri paraları kazanabilselerdi o zaman geri ödemelerini istemeye hakkınız olurdu.
    ülkenin şu halinde kyk borcunu öde demek küfür etmekten farksız.

--spoiler--

Kendi başarısızlığını sürekli siyasete alet edip sürekli yakar yakanıp şikayet eden Böyle tipler genelde ileride hiçbir şey yapamıyor.
    Eleştirmeyin çalışın çabalayın emek verin çözüm üretin.
    4 -2 ... rebel12
  6. 6.
    dün yediğin hurmalar bugün götünü tırmalar. istemiyorsanız ödemeyin tabi ama icra memurları götünüzdeki donu götürürken ağlamayın da..
    5 ... kurenai
  7. 7.
    ah keşke neredeyse her sene gelen vergi aflarına, imar aflarına falan da bu kadar sesiniz çıksaydı.
    gücü gücü yetene.

fikirlerime cevap veremeyip varsayımlarıyla kişisel saldırılara girişenlere cevap vermiyorum.
    2 -8 ... niye boyle ki
  8. 8.
    Eğer borcunuzu vaktinde ödemezseniz ileride bu durumun düşük faizli banka kredisi çekmekden farkı yok.
    Devlet sizden borcu için faiz istemeyerek zaten güzellik yapıyor. Lütfen fazlasını isteyip hazıra alışmayın.
    2 -1 ... rebel12
  9. 9.
    Hayatım boyunca borçtan hep çok korktum. Bu yüzden öğrenciyken bu krediyi de kullanmadım sonra ödemesi olacak diye. Ki çok ihtiyacı olan da biriydim. Öğrenciliğim açlıkla geçti diyebilirim. Şimdi millet borcunu ödememek için kırk takla atıyor. Memleketin tek dürüstü benmişim demek ki. Ödeyemem belki diye kredi almadığıma göre.
    5 ... ngark
  10. 10.
    "fikirlerime cevap veremeyip varsayımlarıyla kişisel saldırılara girişenlere cevap vermiyorum."

fikirlerin zaten "kişisel" görüşlerin değil mi? daha ne yazdığından haberin yok.

eline imkan geçse, eleştirdiğin insanlardan kat kat fazlasını yapacağından da şüphem yok ayrıca.
    3 -1 ... bedroom musician